Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8  lub chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka (...)

 • Jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem?

  oświadczenie, w którym wyjaśnisz, że matka dziecka dostaje zasiłek macierzyński w okresie 8 tygodni po porodzie — jeśli matka dziecka jest w szpitalu (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyńskiego ubezpieczonemu z tytułu przyjęcia dziecka na wychowanie w ramach rodziny zastępczej, w przypadku gdy nieubezpieczona matka dziecka podejmuje zatrudnienie  w (...)

 • Porada prawna na temat opieka nad dzieckiem matka w szpitalu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opieka nad dzieckiem matka w szpitalu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  ojcostwo zostało ustalone z uwzględnieniem macierzyństwa kobiety wpisanej w akcie urodzenia dziecka jako jego matka, może wytoczyć powództwo o zaprzeczenie macierzyństwa w ciągu sześciu (...)

 • „Za życiem” - wsparcie kobiet w ciąży i rodzin

  ; poradnictwo oferowane kobietom w ciąży i ich rodzinom,  poradnictwo w zakresie pielęgnacji oraz opieki nad niemowlęciem, pomoc w codziennej organizacji życia rodziny, planowanie (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  ubezpieczeniami emerytalnym i rentowym z tytułu sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem przez 2 lata. W tym czasie urodziła drugie dziecko. Czy w związku ze sprawowaną opieką (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  żaden z małżonków nie ponosił winy.Art. 58. § 1. W wyroku orzekającym rozwód sąd rozstrzyga o władzy rodzicielskiej nad wspólnym małoletnim dzieckiem (...)

 • Ubezwłasnowolnienie osoby bliskiej – opinia prawna

  psychicznego, stwierdzającego, że opieka nad osobami z zaburzeniami psychicznymi jest wykonywana nie tylko w ramach specjalistycznej (psychiatrycznej) opieki zdrowotnej, ale także w (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  okres:   1) 60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad dziećmi, o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt 1 i 2;   2) 14 dni (...)

 • Ustalenie kontaktów ojca z synem.

  ;w, sposób utrzymywania kontaktów z dzieckiem przez drugiego z nich rodzice określają wspólnie, kierując się dobrem dziecka i biorąc pod uwagę jego rozsądne życzenia; (...)

 • Dodatek do zasiłku rodzinnego w czasie urlopu wychowawczego

  Zasady przyznawania dodatków do zasiłków rodzinnych z tytułu opieki nad dziećmi w okresie korzystania z urlopu wychowawczego W wypadku sprawowania opieki nad (...)

 • Matka nie będzie mogła utrudniać ojcu kontaktu z dzieckiem

  dzieckiem przez rodzica, którego władza nad dzieckiem została ograniczona. Przepisy będą więc miały znaczenie przeważnie dla rozwodzących się rodziców w przypadku, gdy to (...)

 • Małoletnia matka

  szpitala, jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej, następuje:   gdy stan zdrowia nie wymaga dalszego leczenia w szpitalu;  na żądanie osoby przebywającej w (...)

 • Opieka nad dzieckiem a choroba matki

  Matka samotnie wychowuje dziecko. Ojciec pozbawiony jest praw rodzicielskich. Czy, gdy matka dziecka np. zachoruje, czy babcia dziecka (matka matki) ma prawo do opieki nad dzieckiem (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  dziecka dziennemu opiekunowi porad w sprawowaniu opieki nad ich dzieckiem w czasie prowadzenia zajęć, zaś z drugiej – na prowadzeniu konsultacjii udzielaniu porad rodzicom (...)

 • Jakie prawa ma ojciec?

  wychowującego dziecko części urlopu macierzyńskiego jest możliwe również w przypadku rezygnacji z części urlopu macierzyńskiego przez pracownicę, która przebywa  w szpitalu (...)

 • Jak najkorzystniej zatrudnić nianię?

  dla osoby fizycznej, która opiekuje się dzieckiem w wieku: od ukończenia 20 tygodnia życia do końca roku szkolnego, w którym dziecko skończy 3 lata, do 4 lat — jeśli (...)

 • Kiedy sąd ustanawia opiekuna?

  nad małoletnimi. W miejsce rodziców wchodzi opiekun, który sprawuje pieczę nad małoletnim i reprezentuje go w przeróżnych obszarach życia. Podstawową (...)

 • Projekt ustawy o rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka

  ;w związanym z opieką nad dziećmi. Podstawowe zasady dotyczące systemu rodzinnej opieki nad dzieckiem są zawarte w ustawie z dnia 12 marca 2004 roku o opiece społecznej oraz (...)

 • Władza rodzicielska nad dzieckiem ubezwłasnowolnionym całkowicie

  przede wszystkim jego małżonek, a w braku tegoż - jego ojciec lub matka. Opieka nad ubezwłasnowolnionym całkowicie ustaje z mocy prawa w razie uchylenia ubezwłasnowolnienia (...)

 • Wezwanie do pracy ze zwolnienia z tytułu opieki

  Pracownik przebywał na zwolnieniu z tytułu opieki nad zdrowym dzieckiem (żona w szpitalu) przez okres 6 dni. W związku z uzasadnioną koniecznością zakład wezwał go do (...)

 • Kontakty z dzieckiem a praca za granicą

  nie tylko prawa, lecz i obowiązki. Oznacza to, iż w czasie wyznaczonym przez sąd ojciec ma obowiązek, a nie tylko prawo opiekowania się dzieckiem. Powinien w tym czasie roztaczać nad (...)

 • Zasiłek opiekuńczy z tytułu opieki nad dzieckiem

  nad dzieckiem w wieku do lat 8, a jeżeli dziecko jest chore w wieku do lat 14. O zasiłek może ubiegać się zarówno ojciec jak i matka. Zasiłek wypłacany jest temu z rodziców, (...)

 • Rodzice przy dziecku w szpitalu bez opłat?

  . Podkreślił, że pobyt rodziców z dzieckiem przyspiesza powrót małego pacjenta do zdrowia i poprawia jego rokowania. ##baner## Nie będzie opłat za samą obecność rodziców (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka

  matki dziecka, powołując się na fakt, iż świadczenia alimentacyjne są spełniane przez oboje rodziców w naturze w związku ze wspólnym sprawowaniem nad nim opieki. pozew wzajemny, alimenty, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • KONTAKTY Z DZIECKIEM

  MĄŻ Z KTÓRYM OBECNIE NIE MIESZKAM WNIÓSŁ SPRAWĘ DO SĄDU O UMOŻLIWIENIE KONTAKTÓ-W Z DZIECKIEM. NIE MIAŁ TAKIEGO POWODU PON-IEWAŻZ DZIECKIEM (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Alimenty dla byłego współmałżonka

  Jestem po rozwodzie. Mój mąż został uznany winnym rozpadowi małżeństwa. Moja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu. Chciałabym wystąpić o alimenty (...)

 • SONDA - ile dostajecie alimentów / ile chcielibyście

  Proponuję przeprowadzenie sondy: Proszę napiszcie w jednym zdaniu ile dostajecie alimentów, lub ile Sąd przyznał bez wzglądu na to, czy są płacone, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane