Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opieka nad dziećmi po rozwodzie

  zakłada automatycznie, że jej zostanie przyznana opieka nad dziećmi. Czym kieruje się sąd rozstrzygając o przyznawaniu opieki nad dziećmi? A jeżeli już opieka (...)

 • Dzienny opiekun może zająć się dzieckiem

  , jeżeli osoba chcąca sprawować opiekę nad dziećmi jako dzienny opiekun posiada niezbędne kwalifikacje i doświadczenie, a więc pracowała z dziećmi do lat 3 przez okres co najmniej (...)

 • Składanie pozwu o rozwód bez orzekania winy

  Państwo, że opieka nad dziećmi ma zostać powierzona matce. W związku z tym ojciec będzie zobowiązany do zapłaty alimentów na rzecz dzieci. Jeśli pozew składa mąż, nie musi z treści (...)

 • Porada prawna na temat opieka nad dziećmi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opieka nad dziećmi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opieka nad małoletnimi dziećmi

  Jestem w trakcie sprawy rozwodowej na której na czas trwania procesu opieka nad dziećmi została przyznana ich matce. Przypuszczam że pomimo moich starań o opiekę nad moimi dziećmi (...)

 • Może zapisać dziecko do żłobka?

  opieka nad dziećmi w wieku do lat 3 może być organizowana w formie żłobka, klubu dziecięcego, a także sprawowana przez dziennego opiekuna oraz nianię. W klubach dziecięcych opieka (...)

 • Opieka nad dziećmi

  Jestem rozwiedziony, w orzeczeniu rozwodowym mam orzeczone, że mogę uczestniczyć w opiece nad dwojgiem moich dzieci, w sprawowaniu nad nimi opieki, uczestniczeniu w podejmowaniu decyzji dotyczących

 • Więcej pieniędzy na opiekę nad dziećmi

  zawiera "Resortowy program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +” 2018”.   Pliki do pobrania: Program, Zał. nr 1a - Oferta konkursowa dla j.s.t., Zał. (...)

 • Alkohol i opieka nad dziećmi

  . Osoba, która zgodziła się opiekować  dziećmi pod nieobecność rodziców tych dzieci, przyjmuje na siebie obowiązek sprawowania prawidłowej opieki nad tymi dziećmi. (...)

 • Opieka nad dziećmi z konkubinatu

  podanej sytuacji możliwe wydaje się takie orzeczenie sądu, które przyznawałoby opiekę nad dziećmi dziadkom lub ojcu. Przesłanką takiego rozstrzygnięcia będzie czasowa niemożność sprawowania (...)

 • Koszty rodzicielstwa

    Ze sprawozdania wynika, że opieka nad dziećmi w UE pozostaje dużym problemem dla pracujących matek. Od wielu lat rodzicom w UE bardzo trudno jest znaleźć dobrą i niedrogą ofertę (...)

 • Łatwiej o żłobki...

  , MALUCH+, opieka nad dziećmi, dzieci, żłobek, klub dziecięcy, rodzice, maluchy, posiłki, stołówka, najmłodsi, opiekun

 • Naprzemienna opieka nad dziećmi - opinia prawna

  Stan faktycznyJestem w trakcie trwania rozwodu. Mam dwóch synów. Czy mam szansę, by sąd przyznał mi i żonie opiekę nad dziećmi na równych prawach? Chciałbym, żeby 

 • Pora na korektę systemu wsparcia rodzin!

  celowej budżetu państwa 250 mln zł (co oznacza zwiększenie rezerwy o 99 mln zł). Oznacza to, że co roku na rozwój systemu opieki nad najmłodszymi dziećmi byłoby przeznaczone aż (...)

 • Dodatek do zasiłku rodzinnego w czasie urlopu wychowawczego

  Zasady przyznawania dodatków do zasiłków rodzinnych z tytułu opieki nad dziećmi w okresie korzystania z urlopu wychowawczego W wypadku sprawowania opieki nad więcej niż jednym (...)

 • Podział majątku wspólnego małżonków po rozwodzie

  i łożenia na utrzymanie rodziny jednocześnie unikając również wykonywania opieki nad dziećmi, prac związanych z utrzymaniem domu. Fakt, iż opieka nad wspólnymi dziećmi (...)

 • Orzeczenie separacji a kontakty z dziećmi

  zostanie uznane za niezgodne z dobrem dzieci. Rozstrzygnięcie w obecnej chwili o opiece nad dziećmi nie ma większego znaczenia dla późniejszego orzeczenia rozwodu. opieka nad dziećmi, (...)

 • Pozew wzajemny o alimenty na rzecz dziecka

  treścią opinii prawnej  Naprzemienna opieka nad dziećmi - opinia prawna Co do wzajemnego powództwa alimentacyjnego, to problemem jest nie tyle możliwość wniesienia pozwu wzajemnego, (...)

 • Paszporty

  Wraz z żoną jesteśmy w trakcie sprawy rozwodowej. Mamy dwoje dzieci, które posiadają paszporty ważne jeszcze na kilka lat. Rozwód będzie orzeczony za porozumieniem stron, a opieka nad dziećmi (...)

 • Opieka nad dziećmi po śmierci matki

  związek małżeński). Matka ma groźną chorobę. Kto w wypadku śmierci matki będzie sprawował opiekę nad dziećmi, ojciec naturalny, czy "przyszywany"? Jak rozumiemy, sąd nie pozbawił Pan (...)

 • Przedszkole – trudny wybór

  : www.uokik.gov.pl dzieci, opieka nad dziećmi, przedszkola, Prezes UOKiK

 • Kazali ci płacić za przedszkole? To niezgodne z prawem

  prowadzący (np. radę gminy, gdy przedszkole prowadzi gmina), na wniosek dyrektora przedszkola i rady przedszkola/rady pedagogicznej - przypomina resort w komunikacie. Zatem również w czasie wakacji, opieka (...)

 • Alimenty w czasie opieki nad dziećmi

  kształt tego obowiązku uległ zmianie. Tym samym były małżonek nie jest zwolniony z obowiązku płacenia ciążących na nim rat alimentacyjnych. alimenty, dziecko, opieka nad dziećmi, (...)

 • Świadczenie usług a działalność gospodarcza na terenie Unii Europejskiej - opinia prawna

  społeczne takie jak: budownictwo socjalne, opieka nad dziećmi, pomoc rodzinom lub osobom będącym stale lub tymczasowo w potrzebie; Usługi, których dotyczą regulacje sektorowe (tym (...)

 • Umowa zlecenie - Co musisz wiedzieć o umowie zlecenie

  umów, w którym przedmiotem świadczenia jest spełnienie usługi polegającej na czynności faktycznej (np. nauka gry w tenisa, opieka nad dziećmi), jednak przepisy o zleceniu (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad zdrowym dzieckiem do lat 8  lub chorym dzieckiem do lat 14, albo 14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka sprawowana jest nad (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane