Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  decyzji zwrotowej osoby zobowiązanej do ponoszenia opłaty, jak i wysokości tej opłaty powoduje, że opłaty, które zastępczo ponosiła gmina, były w rzeczywistości opłatami ponoszonymi (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  opłaty ostatecznej, pobiera się odpowiednią część opłaty tymczasowej, nie mniej jednak niż 30 złotych. Końcówkę każdej opłaty zaokrągla się w górę do pełnego (...)

 • Jak i kiedy trzeba uiścić opłatę skarbową?

  opłaty skarbowej dokonuje się się w kasie właściwego organu podatkowego lub na jego rachunek albo ew. u inkasenta.  W przypadku gdy zapłata opłaty skarbowej następuje znakami (...)

 • Porada prawna na temat opłaty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłaty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  następujące opłaty sądowe: Wysokość opłaty stałej Czego dotyczy opłata 40 zł  pobiera sąd od wniosku o: wezwanie dłużnika do wykonania egzekwowanej czynności w wyznaczonym (...)

 • Powrót znaków opłaty skarbowej i inne zmiany w opłacie skarbowej

  gospodarczych przez umożliwienie wykorzystania znaków opłaty skarbowej zgromadzonych przez podatników.  Do kiedy można wykorzystać posiadane znaki opłaty skarbowej?  Przepisy dotyczące (...)

 • Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

  wysokość opłaty za zmniejszenie retencji Konsekwencją przyjęcia kwartalnego okresu rozliczeniowego dla opłaty za zmniejszenie retencji oraz związaniem rozpoczęcia biegu terminu do wniesienia (...)

 • Jak dokonać zapłaty opłaty skarbowej i jak jest ona zwracana?

  urzędowej albo wniosku o wydanie zaświadczenia lub zezwolenia albo ich poświadczonych kopii wraz z dowodem zapłaty opłaty skarbowej, albo wraz z adnotacją o dokonanej zapłacie opłaty skarbowej. W (...)

 • Nie wyrzucaj znaków opłaty skarbowej! - Mogą się jeszcze przydać...

  nominałami znaków opłaty skarbowej, w przypadkach, w których opłata skarbowa uiszczona znakami tej opłaty jest niższa od należnej, dopuszczono w projekcie możliwość dopłacenia brakującej (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 196 - 254)

  , zwalnia go częściowo od tej opłaty. Pozostała część opłaty nie może być niższa niż 30 % opłaty należnej.  2. W przypadku gdy wnioskodawca wykaże, że nie jest (...)

 • Jak wszcząć postępowanie przed sądem?

  , oraz umieszcza się podpis kasującego. Nie wolno samemu przekreślać znaków - nie są przyjmowane znaki opłaty sądowej skasowane przez uiszczającego opłatę. Maksymalna wysokość opłaty (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Czynsz za mieszkanie

  Bardzo proszę o informację, czy wysokość opłat za eksploatowanie windy w bloku można uzależniać od powierzchni mieszkania - na logikę: mieszkania (...)

 • Zwrot opłat za wydanie karty pojazdu

  "Opłata za wydanie karty pojazdu była pobierana w wysokości 500 zł na podstawie rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie wysokości opłat (...)

 • Pani MAŁGORZATA BARAN

  Na tym i nie tylko na tym forum proponuje swoją pomoc Pani Małgorzta Baran- mgr prawa kanonicznego. Czy ktoś może mi coś na jej temat napisać? Czy (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane