Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  życie najpóźniej na początku 2015 r.  e-prawnik.pl Abonament RTV 2014, abonament, opłaty, radio, telewizja, abonament rtv

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  innych niż wymienione w pkt 1, należących do właściwości organów podatkowych.    Opłaty abonamentowe RTV ustala, pobiera i dysponuje nimi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. (...)

 • Zwolnienie z płacenia abonamentu RTV

  zespół osób mieszkających i utrzymujących się wspólnie albo jedna osoba utrzymująca się samodzielnie. podatki, abonament, opłaty, RTV, zwolnienia podmiotowe od płacenia (...)

 • Porada prawna na temat opłaty rtv

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłaty rtv, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U. poz. 567). Aby zwolnić się od obowiązku opłaty abonamentu, osoby te powinny złożyć w urzędzie pocztowym dokumenty potwierdzające (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  który opłata jest należna. Możliwe jest także jednorazowe uiszczenie opłaty za większy okres niż jeden miesiąc - wówczas opłaty są niższe. Pełne zestawienie zniżek znajdziesz tutaj

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  : a) 2,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za dwa miesiące z góry, b) 3,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za trzy miesiące z góry, c) 4,5 % miesięcznej (...)

 • Uprawnienia osób niepełnosprawnych

  telekomunikacyjnych reguluje ustawa z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2016 r. poz. 1489, z późn. zm.). Radio i Telewizja Kwestie zwolnień od opłaty abonamentu RTV (...)

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  radia i telewizji. Obowiązek zapłaty tego świadczenia wynika z ustawy. Dlatego nie można zaprzestać płacenia abonamentu RTV z powodu korzystania z usług operatora telewizji satelitarnej. Opłaty (...)

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  : dowód osobisty, formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV (do pobrania na poczcie), oświadcznie o zwolnieniu z abonamentu RTV oraz dokumenty potwierdzające prawo (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  . lub 27. dnia jednostki Poczty Polskiej nie mogą naliczać odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu.  Zob. też planowane zmiany:  Nie unikniesz abonamentu RTV! Szykuje się skuteczniejszy pobór

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  część zarejestrowanych gospodarstw domowych, czyli ponad 3 mln 692 tys., powinna terminowo wnosić opłaty. Według stanu na 31 grudnia 2014 r. terminowo wnosiło opłaty jedynie 999 tys. 575 gospodarstw

 • Emeryci zwolnieni z abonamentu RTV

  czasu, abonent może liczyć na zwrot dokonanej nadpłaty. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Zwolnienie z abonamentu RTV. abonament, TV, radio, opłata abonamentowa, emeryci, emerytura

 • Nie unikniesz abonamentu RTV!

  obowiązywać? Zaproponowano, aby nowelizacja ustawy weszła w życie po miesiącu od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Czytaj więcej o projekcie: Szykuje się skuteczniejszy pobór abonamentu RTV (...)

 • Wniosek o umorzenie zaległego abonamentu RTV

  , umorzenie, abonament, RTV, radio, telewizja

 • Czy Urząd Skarbowy ma prawo zająć mi konto za niepłacony abonament RTV?

  . poz. 1204, dalej u.o.a.), poglądy doktryny oraz aktualne orzecznictwo sądów polskich. Kwestie związane z abonamentem RTV regulują przepisy u.o.a. Zgodnie z jej art. 2, opłaty abonamentowe (...)

 • Jak zarejestrować odbiornik radiofoniczny bądź telewizyjny?

  zgłoszenia, RTV, odbiornik radiowy, telewizyjny, radio, telewizor, imienna książeczka opłaty abonamentowej

 • Szykuje się skuteczniejszy pobór abonamentu RTV

  przez dostawcę telewizji płatnej, ale także rozsądny zysk.  pobór opłat, abonament, RTV, odbiornik, telewizor, radio

 • Umorzenie zaległości z tytułu niepłacenia abonamentu RTV

  abonamentowych za ich używanie, zarejestrowaniu w placówkach operatora publicznego. Przy czym należy zaznaczyć, że określone podmioty zostały zwolnione z obowiązku uiszczania opłaty. Zgodnie (...)

 • Korzystanie w pracy z prywatnego odbiornika RTV

  , używa tego odbiornika. W związku z faktem, że pracownik przynosi odbiornik, za który opłaca abonament, nie ma konieczności powtórnego uiszczania tej opłaty. Pamiętać należy jednak, że za używanie

 • Zwolnienie od opłacania abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Kto jest zwolniony od obowiązku opłacania abonamentu RTV? Obowiązek uiszczania opłaty abonamentowej powstaje z pierwszym dniem miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano

 • Abonament RTV 2012. Będzie drożej

  ; Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl Abonament RTV 2012, abonament, opłaty, radio, telewizja, abonament za radio, abonament radio, opłata za radio i telewizję

 • KRRiT: abonament będziemy płacić z prądem

  użytkownikiem odbiornika RTV. Osoby nieposiadające telewizora składałyby stosowne oświadczenie i nie uiszczały opłaty. Rada zakłada również alternatywne rozwiązanie, według którego (...)

 • TK: Poczta ma wszystko, by skutecznie ściągać abonament

  wyroku dodano, że bezczynność instytucji uprawnionych do pobierania opłaty abonamentowej nie poddaje się kontroli w kategoriach konstytucyjnych.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl abonament, abonament (...)

 • Egzekucja należności z abonamentu RTV

  egzekucji administracyjnej obowiązków uiszczania opłaty abonamentowej są kierownicy jednostek operatora publicznego. abonament, RTV, egzekucja, administracja, operator publiczny

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opłata za rtv

  ile poczta polska pobiera opłatę za zapłacenie u nich opłaty za rtv?? pobierają ale z tego co masz zapłacić nic extra od ciebie:0 ładomysł

 • odsetki ustawowe 2013

  Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2013 za zaległe opłaty abonamentowe RTV? ... o kurde, pierwszy raz zdałem sobie sprawę z tego że zalegam z opłatami (...)

 • Kto może dokonać kontroli płatności opłaty abonamentowej RTV 2012?

  Kto może dokonać kontroli płatności opłaty abonamentowej? Poczta Polska i jej pracownicy. eli88prawSTU

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie (...)

 • Abonament rtv 2011

  Witam, dostałem zawiadomienie od Poczta Polska Wydział Abonamentu RTV że nie wpłyneła wpłata abonamentu telewizyjnego za okres 2005 - 2010. Moje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane