Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  ustaleniu i wypłacie zasiłków dla opiekunów (Dz. U. poz. 567). Aby zwolnić się od obowiązku opłaty abonamentu, osoby te powinny złożyć w urzędzie pocztowym dokumenty potwierdzające (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  decyzji zwrotowej osoby zobowiązanej do ponoszenia opłaty, jak i wysokości tej opłaty powoduje, że opłaty, które zastępczo ponosiła gmina, były w rzeczywistości opłatami ponoszonymi (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych (Dz. U. z 2013 r. poz. 170 oraz z 2014 r. poz. 598), 8) osoby, które otrzymują zasiłek dla opiekuna określony w ustawie z dnia 4 kwietnia 2014 r. o

 • Porada prawna na temat opłaty rtv 2013

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłaty rtv 2013, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emeryci zwolnieni z abonamentu RTV

  czasu, abonent może liczyć na zwrot dokonanej nadpłaty. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Zwolnienie z abonamentu RTV. abonament, TV, radio, opłata abonamentowa, emeryci, emerytura

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  opłaty ostatecznej, pobiera się odpowiednią część opłaty tymczasowej, nie mniej jednak niż 30 złotych. Końcówkę każdej opłaty zaokrągla się w górę do pełnego (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  życie najpóźniej na początku 2015 r.  e-prawnik.pl Abonament RTV 2014, abonament, opłaty, radio, telewizja, abonament rtv

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  który opłata jest należna. Możliwe jest także jednorazowe uiszczenie opłaty za większy okres niż jeden miesiąc - wówczas opłaty są niższe. Pełne zestawienie zniżek znajdziesz tutaj

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  : a) 2,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za dwa miesiące z góry, b) 3,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za trzy miesiące z góry, c) 4,5 % miesięcznej (...)

 • Zmieniają się opłaty za abonament RTV

  radio i telewizor - 18,65 zł miesięcznie. W przypadku opłacania dłuższego okresu abonamentu, stawki w przeliczeniu na miesiąc są niższe. Stawki abonamenty RTV w 2013 roku za używanie (...)

 • Abonament RTV w 2014 roku. Ceny pójdą w górę

  telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego. (krrit.gov.pl) abonament, RTV, telewizja, radio, opłaty

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  radia i telewizji. Obowiązek zapłaty tego świadczenia wynika z ustawy. Dlatego nie można zaprzestać płacenia abonamentu RTV z powodu korzystania z usług operatora telewizji satelitarnej. Opłaty (...)

 • Druk upoważnienia do wykonywania kontroli abonamentu RTV

  wykonywania czynności kontrolnych zakresie obowiązku rejestracji odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych oraz obowiązku uiszczania opłaty abonamentowej za ich używanie druk, kontrola RTV

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  . lub 27. dnia jednostki Poczty Polskiej nie mogą naliczać odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu.  Zob. też planowane zmiany:  Nie unikniesz abonamentu RTV! Szykuje się skuteczniejszy pobór

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV (...)

 • Odpowiedzialność spadkobierców za abonament RTV

  innych niż wymienione w pkt 1, należących do właściwości organów podatkowych.    Opłaty abonamentowe RTV ustala, pobiera i dysponuje nimi Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. (...)

 • Kto nie zapłaci abonamentu RTV

  : dowód osobisty, formularz zwolnienia z opłat za używanie odbiorników RTV (do pobrania na poczcie), oświadcznie o zwolnieniu z abonamentu RTV oraz dokumenty potwierdzające prawo (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  część zarejestrowanych gospodarstw domowych, czyli ponad 3 mln 692 tys., powinna terminowo wnosić opłaty. Według stanu na 31 grudnia 2014 r. terminowo wnosiło opłaty jedynie 999 tys. 575 gospodarstw

 • Wysokość i konieczność uiszczania opłat od zezwoleń i od zmiany zezwoleń na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

  administracyjnej, Organ podatkowy nie będzie nas wzywał do uiszczenia opłaty / opłaty skarbowej, mamy to zrobić bez wezwania. Podstawa prawna: Ustawa z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (...)

 • Koszty i czas dochodzenia wierzytelności

  strony, która nie dokonała czynności procesowej, mogą następować jedynie wówczas, gdy wynika to wyraźnie z przepisów. Nie ma podstaw, by obowiązek uzupełnienia opłaty wywodzić (...)

 • Jakie grunty w użytkowaniu wieczystym staną się własnością 1 stycznia 2019 r.?

  wniesienia opłat albo opłaty jednorazowej, zaświadczenie o wniesieniu opłat albo opłaty jednorazowej, które właściciel gruntu załącza do wniosku o wykreślenie w dziale III księgi (...)

 • Kto może świadczyć usługi ochrony osób i mienia?

  Warszawie S.A. 18 1030 1508 0000 0005 5002 3113 lub w kasie Urzędu Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. Do wniosku należy dołączyć oryginał dowodu uiszczenia należnej opłaty skarbowej. Wysokość (...)

 • Jak uzyskać odpis księgi wieczystej lub zaświadczenie o zamknięciu księgi wieczystej?

  . Czerniakowska 100, 00-454 Warszawa), opłaty należy uiszczać na konto: Ministerstwo SprawiedliwościAleje Ujazdowskie 1100-950 Warszawa NBP O/O Warszawa PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000 (SWIFT (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  związku z okolicznością, o której mowa w art. 181 ust. 1 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach, lub na podstawie dokumentu, o którym mowa w art. 61 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 (...)

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  opłaty skarbowej od złożenia dokumentu stwierdzającego udzielenie pełnomocnictwa lub prokury przedstawiono podstawowe informacje dotyczące naliczania opłaty skarbowej. Z interpretacji (...)

 • Najczęstsze problemy konsumentów

  usług związanych z dostawą energii, gazu, ciepła, wody oraz wywozem nieczystości (w 2013 15 927 porad, 2 385 wystąpienia). Konsumenci skarżyli się m.in. na zawyżone rachunki lub prognozy zużycia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odsetki ustawowe 2013

  Ile wynoszą odsetki ustawowe w 2013 za zaległe opłaty abonamentowe RTV? ... o kurde, pierwszy raz zdałem sobie sprawę z tego że zalegam z opłatami (...)

 • Abonament RTV 2012 - można zaskarżyć?

  Mam pytanie, czy są jakieś sposoby na to żeby zaskarżyć zaległy opłaty za abonament RTV? Np. co w sytuacji gdy telewizoru nie mam od lat 4 bo sie (...)

 • Dopłaty dodatkow do zleceń - SendIt i windykacja

  Mam problem z pośrednikiem (SendIt) firmy kurierskiej UPS. Wysyłałam za pośrednictwem tej firmy przesyłki, ok 450 od marca 2012 roku do końca września (...)

 • Abonament RTV 2013

  Witam! Od 1 stycznia 2013 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,65 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego (...)

 • Abonament rtv 2011

  Witam, dostałem zawiadomienie od Poczta Polska Wydział Abonamentu RTV że nie wpłyneła wpłata abonamentu telewizyjnego za okres 2005 - 2010. Moje (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane