Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  obowiązują następujące opłaty sądowe: Opłata podstawowa Czego dotyczy opłata Uwagi 30 zł w sprawach z zakresu prawa pracy dotyczy wyłącznie od apelacji, zażalenia, skargi (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  sprawach od 2 marca 2006 r. obowiązują następujące opłaty sądowe: Opłata podstawowa Czego dotyczy opłata Uwagi 30 zł  w sprawach z zakresu prawa pracy dotyczy wyłącznie od apelacji, (...)

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  uwzględniona opłata recyklingowa w wysokości 20 gr. Przykład: opłata przy kasie za lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego jest równa 50 gr, w tym 20 gr stanowi opłata (...)

 • Porada prawna na temat opłata

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłata, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wysokość i konieczność uiszczania opłat od zezwoleń i od zmiany zezwoleń na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

  organu udzielającego zezwolenia lecz do urzędu miasta w którym ma siedzibę organ zezwalający, Nie uiszczona opłata / opłata skarbowa może zostać przymusowo ściągnięta w drodze egzekucji

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  opłat egzekucyjnych przez wskazanie, że opłata minimalna wynosi 100 zł, a maksymalna nie może przekraczać 50 tys. zł (jest to znacząca suma, dlatego jednorazowa opłata przysługująca (...)

 • Jakie grunty w użytkowaniu wieczystym staną się własnością 1 stycznia 2019 r.?

  jednorazowa zostanie wniesiona w drugim roku po przekształceniu; 40% – w przypadku gdy opłata jednorazowa zostanie wniesiona w trzecim roku po przekształceniu; 30% – w przypadku (...)

 • Zwolnienie z opłaty skarbowej

  , zezwolenia, opłata, skarbowa, zwolnienie z opłaty

 • Czym jest podatek?

  występują tzw. ukryte formy podatku, parapodatki, jak opłata targowa czy opłata miejscowa. Zasady poboru i wysokość opłat publicznych regulowane są ustawowo. Część opłat zasila dochody (...)

 • Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  Zaufanym. Rejestracja elektroniczna jest tańsza (niższa opłata za rejestrację oraz brak kosztów za sporządzenie umowy przez notariusza) i szybsza (spółkę rejestruje się w ciągu jednego (...)

 • Maksymalne stawki opłat lokalnych w 2018 r.

  , opłaty, lokalne, opata miejscowa, targowa, od posiadania psa, uzdrowiskowa, opłata reklamowa, 2018 rok

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  wystarczy oświadczenie jednego wspólnika albo jednego członka zarządu. W ciągu 7 dni trzeba zgłosić odwołanie do KRS. Wykorzystujesz te same formularze co do zgłoszenia prokury. Opłata sądowa (...)

 • Koszty wniesienia apelacji w sprawie gospodarczej

  postępowaniu uproszczonym, opłata będzie niższa (będzie to opłata stała)  i przy opisanej w pytaniu wartości przedmiotu sporu wynosić będzie 300 zł (taka opłata obowiązuje (...)

 • Koszty zabezpieczenia roszczenia

  jest stała, a nie stosunkowa – zależna od wysokości roszczenia (taka opłata obowiązywała w starym stanie prawnym). Obecnie, zgodnie z powołanym przepisem, opłata jest stała i wynosi (...)

 • Jakie opłaty może pobierać komornik?

  świadczenia – komornik pobiera opłatę stosunkową od różnicy tego świadczenia. Czy opłata stosunkowa ulega zmianie, gdy wierzyciel wybiera więcej niż jeden sposobów egzekucji? W takiej sytuacji (...)

 • Opłata reklamowa

  Kiedy opłata reklamowa może być pobierana? Opłata reklamowa może być wprowadzona, w drodze uchwały, przez radę danej gminy od umieszczonych tablic reklamowych lub urządzeń reklamowych. Opłata

 • Opłata od sprzedaży toreb na zakupy z tworzyw sztucznych

  tworzywa sztucznego. Jaka opłata recyklingowa ma obowiązywać? Opłata recyklingowa jest dochodem budżetu państwa i powinna być wpłacana do 15 marca roku następującego po roku kalendarzowym, (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  : suma opłat wynosiła 20.000 zł, przy czym: opłata wstępna wynosiła 1.500 zł, ustalono 24 opłaty po 750 zł każda, łącznie: 18.000 zł, opłata końcowa wyniosła: 500 zł, określono, (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  napojów alkoholowych. Termin określony w zezwoleniu na wyprzedaż nie może być dłuższy niż 6 miesięcy od dnia wygaśnięcia zezwolenia. Opłata za wydanie zezwolenia na wyprzedaż posiadanych

 • Za foliówkę trzeba będzie zapłacić...

  dodatkowa opłata za lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego (tzw. opłata recyklingowa), która będzie doliczona do obowiązującej już ceny takiej torby albo będzie podstawową (...)

 • Nowe opłaty za pobyt miejscowościach uzdrowiskowych

  ustawie uzdrowiskowej- za każdy dzień pobytu w takich miejscowościach.Od osób, od których pobierana będzie opłata uzdrowiskowa, nie będzie pobierana  opłata miejscowa. Kto (...)

 • Węgierska opłata rejestracyjna niezgodna z prawem wspólnotowym

  , opłata pobierana w związku z przekroczeniem granicy, cło przywozowe, opłaty o skutku równoważnym, przywóz, ETS, wyrok, ochrona środowiska, TWE

 • Konsekwencje nieuiszczenia opłaty w wysokości stałej przez adwokata

  z dnia 26 września 2006 r., sygn. akt II UZP 11/06 opłata, stała, podstawowa, tymczasowa, stosunkowa, w wysokości stałej

 • Opłata od apelacji

  również do opłaty od apelacji, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.W przypadku zatem typowej sprawy o prawa majątkowe opłata sądowa wynosi 5 % wartości przedmiotu sporu lub przedmiotu

 • Opłata za złomowanie pojazdu

  innego niż Rzeczpospolita Polska państwa członkowskiego UE w celu wprowadzenia go na terytorium kraju". Czy innym są opłaty związane z samym zezłomowaniem pojazdu. Opłata recyklingowa ma na celu (...)

 • Opłata planistyczna a koszt zbycia nieruchomości

  ogłoszenia o sprzedaży nieruchomości, a także opłata planistyczna. Takie rozumienie kosztów zbycia wydaje się trafniejsze, gdyż lepiej oddaje intuicyjne językowe znaczenie przedmiotowego pojęcia. Wobec (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opłata

  BARDZO PILNE!!! jeśli powód zaklada sprawę o rozwód i po 2 latach spraw sąd nie orzeka o rozwodzie i prawnie ustala separacje to kto w takim przypadku (...)

 • rosnące opłaty

  Witam bardzo prosze o odpowiedz na pytanie wydawałoby sie proste ale jednak ja czegos nie rozumiem:) posiadam mieszkanie społdzielcze własnosciowe (...)

 • Abonament RTV 2013.

  Z dniem 1 stycznia 2013 roku, opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,65 zł miesięcznie, natomiast opłata za używanie odbiornika telewizyjnego (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane