Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  : a) 2,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za dwa miesiące z góry, b) 3,5 % miesięcznej opłaty za uiszczenie opłaty za trzy miesiące z góry, c) 4,5 % miesięcznej (...)

 • Czym jest podatek?

  opłatę odnosi z czynności lub usługi podmiotu publicznego. Przykładem opłaty jest opłata skarbowa za wydanie duplikatu dokumentu czy opłata za wydanie indywidualnej interpretacji (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  ; 22,70 zł za dwa miesiące 13,60 zł   44,05 zł za trzy miesiące 20,15 zł   65,35 zł za sześć miesięcy 39,90 zł 129,40 zł za rok 75,60 zł 245,15 zł Wysokość (...)

 • Porada prawna na temat opłata za telewizor

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłata za telewizor, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  jednocześnie - za jeden miesiąc - 17,15 zł- za dwa miesiące - 33,45 zł- za trzy miesiące - 49,65 zł- za sześć miesięcy - 98,25 zł- za rok - 188,30 zł Abonament płacimy (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  zwolnienia, podlega zwrotowi za miesiące, za które opłaty są nienależne. - Aby otrzymać zwrot nadpłaty abonent nie będzie musiał dopełniać żadnych dodatkowych formalności  - mówi

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  osób zwolnionych na mocy ustawy, więcej informacji na ten temat w artykule: Kto nie zapłaci abonamentu?). Należy zwrócić uwagę na charakter prawny abonamentu RTV. Nie jest to opłata przekazywana

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  kancelaryjne Za czynności kancelaryjne pobiera się następujące opłaty kancelaryjne: Wysokość opłaty kancelaryjnej Czego dotyczy opłata w zasadzie 6 zł za każdą rozpoczętą (...)

 • Nowe koszty sądowe w rozmaitych sprawach cywilnych!

  Za czynności kancelaryjne od 2 marca br. będą pobierane następujące opłaty kancelaryjne: Wysokość opłaty kancelaryjnej Czego dotyczy opłata w zasadzie 6 zł za każdą (...)

 • Opłacanie abonamentu telewizyjnego

  opłacając Cyfrę +-nie ma obowiązku płacić dodatkowo za telewizor i radio na poczcie. Proszę o odpowiedź, czy jeżeli zaprzestanę płacenia abonamentu na poczcie nie złamię prawa? Czy muszę (...)

 • Wysokość i konieczność uiszczania opłat od zezwoleń i od zmiany zezwoleń na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

  ., Nr 126, poz. 1381 ze zmianami), Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 9 sierpnia 2007 r. w sprawie wysokości opłat za udzielenie zezwolenia na prowadzenie punktu aptecznego oraz za

 • Opłata recyklingowa od toreb na zakupy z tworzywa sztucznego

  uwzględniona opłata recyklingowa w wysokości 20 gr. Przykład: opłata przy kasie za lekką torbę na zakupy z tworzywa sztucznego jest równa 50 gr, w tym 20 gr stanowi opłata (...)

 • Opłata abonamentowa za radio przenośne

  Uiszczam opłatę abonamentową za radio i telewizor. Posiadam w domu oprócz stacjonarnych odbiorników także małe radio przenośne (razem z odtwarzaczem MP3). Korzystam z niego nie tylko w domu, (...)

 • Telewizja kablowa a abonament RTV

  RTV - aktualne stawki. abonament, RTV, telewizja kablowa, kablówka, telewizor, radio

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  dochodowym od osób fizycznych, obowiązujących w roku podatkowym za który składany jest wniosek,wysokość zapłaconego za granicą podatku dochodowego,wysokość innych przychodów (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  18 % alkoholu ustala się w wysokości 45 000 zł za 500 tys. litrów 100 % alkoholu. Opłata za wydanie zezwolenia na wyprzedaż napojów alkoholowych o zawartości powyżej (...)

 • Opłata za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej

  : „Prawo wodne”), opłatę za usługi wodne uiszcza się za zmniejszenie naturalnej retencji terenowej (dalej jako: „opłata za zmniejszenie retencji” ) na skutek (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  osoby zobowiązane do ponoszenia opłat. Opowiadając się tym samym za poglądem, że zawarty w ustawie obowiązek ponoszenia opłat za pobyt w domu pomocy społecznej umieszczonej w nim osoby, wymaga

 • Pełnomocnik przedsiębiorcy

  formularze ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości. Za ustanowienie prokury opłata wynosi 350 zł od wniosku (250 za wpis do KRS i 100 zł za ogłoszenie w Monitorze Sądowy i (...)

 • Przełomowe zmiany w służbie komorników?

  egzekucji) – to przewidziano opłatę stałą w wysokości 400 zł, np. za wykonanie przez komornika postanowienia o zabezpieczeniu spadku i sporządzenie spisu inwentarza. Dotychczas opłata (...)

 • Jakie opłaty może pobierać komornik?

  egzekucję inną pobiera się opłatę stałą w wysokości 10% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego za każdą rozpoczętą godzinę czynności egzekucyjnych. Pamiętaj, że: Komornik podejmuje (...)

 • Jakie grunty w użytkowaniu wieczystym staną się własnością 1 stycznia 2019 r.?

  wysokości opłaty rocznej za użytkowanie wieczyste, obowiązującej w dniu przekształcenia. Wysokość opłat za przekształcenie zostanie ustalona według stanu na 1 stycznia 2019 r. Opłata (...)

 • Podwyżka abonamentu RTV

  5,5 zł, czyli o 15 groszy więcej niż teraz. Stawka za telewizor wyniesie natomiast 18,5 zł – jest to wzrost o 1,35 zł. Jeżeli posiadamy telewizor i radio, to płacimy tylko drugą, (...)

 • Zwolnienie z opłaty skarbowej

  ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi jest opłatą za wydanie zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, czyli opłatą za podejmowanie działań przez organ administracji

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  należnego za rok podatkowy.§ 3. Odsetki za zwłokę nalicza podatnik, płatnik, inkasent, następca prawny lub osoba trzecia odpowiadająca za zaległości podatkowe, z zastrzeżeniem art. (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  : suma opłat wynosiła 20.000 zł, przy czym: opłata wstępna wynosiła 1.500 zł, ustalono 24 opłaty po 750 zł każda, łącznie: 18.000 zł, opłata końcowa wyniosła: 500 zł, określono, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • opłata za telewizor i radio 2011- kwartał

  Witam Ile wynosi opłata za abonament telewizyjny i radiowy w roku 2011 za okres 1/4 roku?Będę wdzieczna za odpowiedzi. Pozdrawiam

 • Abonament RTV 2013.

  Z dniem 1 stycznia 2013 roku, opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 5,65 zł miesięcznie, natomiast opłata za używanie odbiornika telewizyjnego (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Ile będzie wynosić opłata rtv 2012 za radio?

  Prosiłabym o informację ile w przyszłym roku będzie wynosić opłata abonamentowa za radio na cały rok? Opłata za używanie odbiornika radiofonicznego (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane