Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  opłaty za pobyt w domu pomocy społecznej może zostać wydane dopiero po ostatecznym ustaleniu osoby zobowiązanej i określeniu wysokości opłaty miesięcznej za pobyt. Instytucja (...)

 • Przedawnienie należności z izby wytrzeźwień

  , obejmujących bieżące wydatki; opłata ta nie może jednak przekroczyć 20% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego za kwartał poprzedzający ustalenie tej opłaty. Za dowóz do izby (...)

 • Jak uzyskać 500 zł z programu „Rodzina 500 plus”?

  . opłata za pobyt dziecka w złobku, przedszkolu itp.).   W przypadku uniemożliwienia przeprowadzenia wywiadu środowiskowego, sankcją będzie odmowa przyznania świadczenia wychowawczego (...)

 • Porada prawna na temat opłata za pobyt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłata za pobyt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Nowe wymogi formalne kierowania do zakładów opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych

  ;dokumenty stwierdzające wysokość dochodu świadczeniobiorcy. Opłata za pobyt w zakładzie opiekuńczym, na którą składa się koszt wyżywienia oraz zakwaterowania, jest każdorazowo (...)

 • Opłata za izbę wytrzeźwień narusza konstytucję

  Resort zdrowia chce, by za noc na izbie pobierano stałą należność w wysokości 350 zł. Przepisy dotyczące ustalania opłat za pobyt w izbie wytrzeźwień zaskarżył rzecznik praw obywatelskich. - (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  oraz ust. 1 pkt 1–6, posiadającym zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; posiada zezwolenie na pobyt czasowy na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej udzielone (...)

 • Jak dobrowolnie ubezpieczyć się zdrowotnie?

  w Polsce na podstawie wizy, zezwolenia na pobyt czasowy, zezwolenia na pobyt stały, zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, zgody na pobyt ze względów (...)

 • Kto musi uiścić opłatę miejscową?

  Gdzie i kiedy pobierana jest opłata miejscowa? Opłata miejscowa jest pobierana od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych

 • Ulga rehabilitacyjna do rozliczenia za 2017 rok

  materiałów (pomocy) szkoleniowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności; odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym; odpłatność za pobyt na leczeniu (...)

 • Obowiązek meldunkowy cudzoziemców

  Rzeczypospolitej Polskiej, dokument "zgoda na pobyt tolerowany" albo zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej, decyzję o nadaniu statusu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Opłata za pobyt w izbie wytrzeźwień.

  Witam, piszę w dosyć skomplikowanej sprawie. Ostatnio pobalowałem na mieście i wracając do domu z buta zostałem zgarniety przez patrol i zawieziony (...)

 • Czy jest szansa na przedawnienie?

  2008/12/09 Spędziłem noc na komisariacie policji w celu wytrzeźwienia i dostałem za to do zapłaty 86zł. 2011/10/06 Dostałem upomnienie o zapłatę (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka

  Mam nieślubne dziecko. Uznałem to dziecko lecz dziecko nosi nazwisko swej matki, bo tak zostało to ustalone. Jeśli matka dziecka wyjdzie za mąż to (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane