Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nieuzasadnione wynagrodzenie komornika sądowego

  . jako \"Opłata stosunkowa z art. 49.2 - 5% od dochodzonej w postępowaniu kwoty 200.000,- zł.\". Kwota 10.000 zł. nie ma żadnego związku z rzeczywistymi kosztami poniesionymi (...)

 • Ile trzeba zapłacić w sądzie?

  innej rzeczy albo prawa, z których prowadzi się egzekucję według przepisów o egzekucji z nieruchomości; umorzenie książeczki oszczędnościowej w związku z zajęciem wkładu, (...)

 • Umorzenie opłaty stosunkowej

  egzekucję świadczeń pieniężnych komornik pobiera od dłużnika opłatę stosunkową. Jak wynika z niniejszego przepisu, opłata stosunkowa jest jakby swoistym wynagrodzeniem komornika (...)

 • Porada prawna na temat opłata stosunkowa z art.49.1

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłata stosunkowa z art.49.1, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Interpretacja art. 1037 kpc

  .1037 KPC. Czy Komornikowi należy się opłata stosunkowa ściągana w tym trybie? Komornik stałby się wtedy moim wierzycielem, czego przepisy kpc nie dopuszczają. W art.1037 § 2 kpc mowa (...)

 • Źle skonstruowane przepisy o kosztach egzekucyjnych

  egzekucji oraz o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego jest zgodny z art. 2 Konstytucji. Trybunał ponadto uznał, że art. 49 zd. 2 i 3 w związku z art. 45 ust. 2 (...)

 • Zmiana powództwa wpływa na wysokość opłaty

  obok roszczenia pierwotnego (art. 193 § 3 k.p.c.). Z kolei, zgodnie z art. 203 § 1 k.p.c., pozew może być cofnięty bez zezwolenia pozwanego aż do rozpoczęcia rozprawy, (...)

 • Eksmisja a pozew o wydanie nieruchomości

  Proszę o wyjaśnienie jaka jest różnica pomiędzy powództwem o eksmisję z gruntu a powództwem z art. 222 §1 i czy sposób wyliczenia wpisu sądowego w obu przypadkach jest różny? Czy (...)

 • Koszty zabezpieczenia roszczenia

  rozumiemy Pytający ma na myśli opłatę pobieraną wraz z wnioskiem o udzielenie zabezpieczenia. Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym tj. z art. 69 ustawy o kosztach sądowych (...)

 • Konsekwencje nieuiszczenia opłaty w wysokości stałej przez adwokata

  . Dodany powołaną ustawą z dniem 2 marca 2006 r. przepis art. 1302 k.p.c. reguluje skutki niewykonania przez profesjonalnego pełnomocnika, będącego adwokatem lub radcą prawnym, wynikającego (...)

 • Profesjonalny pełnomocnik i przedsiębiorca musi pamiętać o opłacie sądowej

  przewiduje w tym względzie ograniczenie kwotowe takiej opłaty do 1500 zł. Winien też wykazać znajomość tego rozporządzenia pod innym kątem i dokonać stosownej adnotacji zgodnie z § 3 na dołączonej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane