Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  . Pozostałe instytucje i firmy płacą za każdy posiadany odbiornik RTV. Ustawa wprowadza domniemanie, że osoba posiadająca radio lub telewizor używa go, a więc powinna płacić opłatę. Odbiorniki (...)

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 Nr 127, poz. 721, z późn. zm.), lub które ukończyły 75 lat oraz emeryci po 60 roku życia, których emerytura nie przekracza miesięcznie

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  RTV 2011, abonament RTV, abonament, radio, telewizja, abonament za radio, abonament za radio 2011, abonament za tv

 • Porada prawna na temat opłata rtv za 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłata rtv za 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Podwyżka abonamentu RTV

  ;wnania tabela opłat za używanie odbiorników RTV 2011 (po uwzględnieniu rabatów) 2011 rok Upust  za używanie:    radia      

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  miesiąca, za który opłata jest należna.  Za korzystanie z odbiorników RTV muszą płacić osoby fizyczne, przedsiębiorcy, publiczne zakłady opieki zdrowotnej, (...)

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania abonamentu RTV? (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  zwolnienia, podlega zwrotowi za miesiące, za które opłaty są nienależne. - Aby otrzymać zwrot nadpłaty abonent nie będzie musiał dopełniać żadnych dodatkowych formalności  - mówi

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  . lub 27. dnia jednostki Poczty Polskiej nie mogą naliczać odsetek za zwłokę w jej uiszczeniu.  Zob. też planowane zmiany:  Nie unikniesz abonamentu RTV! Szykuje się skuteczniejszy (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  .  Ustalono opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2016 roku w wysokości: za używanie odbiornika radiofonicznego - 7,00 zł za jeden miesiąc; za (...)

 • Wysokość i konieczność uiszczania opłat od zezwoleń i od zmiany zezwoleń na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

  wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2012 roku (Dz. U. 2011, Nr 192, poz. 1141).  Od dnia 1 stycznia 2012 r. opłata ta wynosi 7 500,00 zł. W związku (...)

 • KRRiT: abonament będziemy płacić z prądem

  -prawnik.pl KRRiT, abonament, abonament RTV, opłata abonamentowa, radio, telewizja, prąd, PIT, energia elektryczna, podatki

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  osoby zobowiązane do ponoszenia opłat. Opowiadając się tym samym za poglądem, że zawarty w ustawie obowiązek ponoszenia opłat za pobyt w domu pomocy społecznej umieszczonej w nim osoby, wymaga

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  raty zaległości w płatności opłat abonamentowych, odsetki za zwłokę w ich uiszczaniu, opłatę, o której mowa w art. 5 ust. 3, oraz odsetki za zwłokę w jej uiszczeniu. Wniosek o umorzenie (...)

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV (...)

 • Emeryci zwolnieni z abonamentu RTV

  opłat za używanie odbiorników RTV (dostępny w każdym urzędzie pocztowym). Zwrot nadpłaty W przypadku uzyskania prawa do zwolnienia po uprzednim opłaceniu abonamentu z góry za (...)

 • Abonament RTV 2012. Będzie drożej

  , a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 18,50 zł miesięcznie – przypomina KRRiT. Przy opłacaniu abonamentu za okres dłuższy niż jeden miesiąc (...)

 • Telewizja kablowa a abonament RTV

  wymienionymi w ustawie. opłatę abonamentową uiszcza się za każdy odbiornik radiofoniczny i telewizyjny. Opłatę tą wnosi się również również w razie korzystania i opłacania (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  : suma opłat wynosiła 20.000 zł, przy czym: opłata wstępna wynosiła 1.500 zł, ustalono 24 opłaty po 750 zł każda, łącznie: 18.000 zł, opłata końcowa wyniosła: 500 zł, określono, (...)

 • Kierujący pojazdami

  szkolenie za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna.Art. 22. 1. Nie może być szkolona osoba: 1) niespełniająca wymagań, o których mowa w art. 21; 2) w stosunku do której został orzeczony (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  rzeczoznawcę majątkowego wynosi: za pierwszy etap postępowania kwalifikacyjnego (etap wstępny) – 250 zł; za drugi etap postępowania kwalifikacyjnego (egzamin): za część pisemną (...)

 • Działania rzeczników praw konsumenta. Podsumowanie

  kwalifikacji; żądanie pełnej zapłaty za nieprawidłowo wykonaną usługę; odmowę przyjęcia lub uznania reklamacji. Źródło: UOKiK uokik, rzecznicy, podsumowanie, konsumenci

 • Najczęstsze problemy konsumentów

  skargi dotyczyły m.in. utrudniania odstąpienia od umowy o kredyt konsumencki, braku rzetelnej i pełnej informacji o treści umowy, wysokości oprocentowania i opłatach, naliczania opłat za niezamówione

 • Procedury budowlane

  użytkowej, nie więcej niż 539 zł. W przypadku zgłoszenia przebudowy części niemieszkalnej budynku mieszkalnego jednorodzinnego opłata wynosi 50% ww. stawki. Również za wydanie pozwolenia (...)

 • Opłaty abonamentowe za odbiornik radiowy w pracy

  miejsce używania odbiornika. Tylko za odbiorniki rtv używane w tym samym gospodarstwie domowym lub we własnym samochodzie uiszcza się jedną opłatę; radiową lub radiowo-telewizyjną, niezależnie (...)

 • Abonament radiowo-telewizyjny w 2004 roku

  Od 1 stycznia obowiązują nowe stawki opłat za abonament radiowo - telewizyjny. Stawki te określa Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.Od 1 stycznia obowiązują następujące opłaty:Opłata za (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Opłata za RTV za 2011 na jakie konto

  Witam Na na jakie konto wpłaca sie kwotę za abonament RTV?Z góry dziekuję

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • Błagam pomóżcie,mam problem z INTRUM JUSTITIA!!

  Sprawa wyglada następująco,w maju tego roku idea zerwała ze mna umowę,za niepłacenie rachunków za 2 telefony.W lipcu zaczęła wypisywac do mnie (...)

 • opłata rtv 2011

  Witam Mam pytanie ile wynosi opłata abonamentowa rtv w tym roku 2011?Za wszelkie informacje będe bardzo wdzięczna i z góry dziekuję


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane