Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Abonament RTV: podwyżka opłat 2017

  z opłat abonamentowych. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Kto jest zwolniony z abonamentu RTV? Od opłat RTV zwolnione są m.in. osoby: zaliczane do I grupy inwalidów, niezdolne (...)

 • Abonament RTV 2011: drożej za radio i TV

  używanie odbiorników RTV 2011 Radio - za jeden miesiąc - 5,35 zł- za dwa miesiące - 10,45 zł- za trzy miesiące - 15,50 zł- za sześć miesięcy - 30,65 zł- za rok - 58,75 zł TV lub (...)

 • Opłaty abonamentowe za radio i telewizor - 2011 rok

  . Pozostałe instytucje i firmy płacą za każdy posiadany odbiornik RTV. Ustawa wprowadza domniemanie, że osoba posiadająca radio lub telewizor używa go, a więc powinna płacić opłatę. Odbiorniki (...)

 • Porada prawna na temat opłata rtv na 2011

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłata rtv na 2011, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Charakter prawny abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Czy abonament radiowo-telewizyjny to opłata za konkretną usługę, czy jeżeli opłacany jest abonament na rzecz prywatnego operatora telewizyjnego, można zaprzestać opłacania abonamentu RTV? (...)

 • Abonament RTV 2014: kolejna podwyżka

  życie najpóźniej na początku 2015 r.  e-prawnik.pl Abonament RTV 2014, abonament, opłaty, radio, telewizja, abonament rtv

 • Podwyżka abonamentu RTV

  , telewizja, abonament RTV 2011, abonament RTV 2012

 • Wysokość i konieczność uiszczania opłat od zezwoleń i od zmiany zezwoleń na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej

  o odsetki z tytułu zaległości podatkowych. Pamiętaj, że: Udzielanie zezwoleń na obrót produktami leczniczymi podlega opłacie / opłacie skarbowej, Opłata / opłata skarbowa (...)

 • Zwolnienie z abonamentu RTV

  dokonania czynności związanych z uzyskaniem zwolnienia. Pieniądze zostaną dostarczone przekazem pocztowym na adres, który został podany na dokumentach uprawniających do ulgi - tłumaczy (...)

 • Upomnienie o niezapłacony abonament- co mam robić?

  ust. 1, w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. Na koniec należy jeszcze wskazać jeszcze na art. 4 przedmiotowej ustawy, który określa, jakie podmioty są zwolnione z opłat abonamentowych. Art

 • Procedury budowlane

  posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę określa wzory: Wniosek o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę (...)

 • KRRiT: abonament będziemy płacić z prądem

  -prawnik.pl KRRiT, abonament, abonament RTV, opłata abonamentowa, radio, telewizja, prąd, PIT, energia elektryczna, podatki

 • Abonament radiowo-telewizyjny 2016

  nie przekracza miesięcznie kwoty 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule: Kto nie musi płacić abonamentu RTV? Połowa i tak nie płaci Na 13 (...)

 • Leasing finansowy i jego rozliczenie w podatku dochodowym

  maszyna o wartości 120.000 zł. Na sumę opłat leasingowych składają następujące opłaty: Opłata wstępna w wysokości 12.000 zł, Opłaty ratalne: 35 rat x 3.200 zł = 112.000 zł, Opłata (...)

 • Przedawnienie abonamentu RTV

  zapłaty listem zwykłym. Czy opłaty abonamentowe za RTV ulegają przedawnieniu? Jeśli tak proszę o podstawę prawną. Odpowiadając na zadane pytanie, należy wskazać, że abonament RTV (...)

 • Kierujący pojazdami

  wymagane szkolenie; 4) zdała egzamin państwowy wymagany do uzyskania pozwolenia. 3. Pozwolenie na kierowanie tramwajem jest wydawane na okres 5 lat, nie dłużej jednak niż na okres wynikający (...)

 • Kara za niepłacenie abonamentu RTV

  abonamentu RTV e-prawnik.pl abonament, RTV, radio, telewizja, opłata, kara

 • Emeryci zwolnieni z abonamentu RTV

  czasu, abonent może liczyć na zwrot dokonanej nadpłaty. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Zwolnienie z abonamentu RTV. abonament, TV, radio, opłata abonamentowa, emeryci, (...)

 • Efektywność energetyczna budynków - obowiązki i uprawnienia...

  najmniej raz na 5 lat - dla kotłów o nominalnej mocy cieplnej od 20 kW do 100 kW, co najmniej raz na 2 lata - dla kotłów opalanych paliwem ciekłym lub stałym o nominalnej mocy cieplnej (...)

 • Opłaty za pobyt w DPS trzeba ustalić w decyzji

  decyzji wydanej na podstawie art. 104 ust. 3 ustawy determinowany jest art. 104 ust. 1 ustawy i mogą do niego należeć: osoby zobowiązane do zwrotu należności z tytułu wydatków na świadczenia (...)

 • Jak uzyskać prawo jazdy?

  Kandydata na Kierowcę (numer PKK). Dostaniesz go na swoje konto na platformie ePUAP albo pocztą - w zależności od tego, co wskażesz we wniosku. W niektórych sytuacjach może (...)

 • Telewizja kablowa a abonament RTV

  kablowej. Opłata abonamentowa daje bowiem prawo do korzystania z danego odbiornika RTV, a nie do odbioru programów. Szersza informacja na temat opłat abonamentowych znajduje się w (...)

 • Jak zostać rzeczoznawcą majątkowym?

  niepełnosprawnościami (RTF 39 KB) Przykładowe pytania z odpowiedziami na egzamin pisemny Przykładowe pytania na egzamin pisemny dla kandydatów na rzeczoznawców majątkowych (...)

 • Nabywanie nieruchomości, udziałów i akcji przez cudzoziemców

  przeprowadzeniu stosownego postępowania administracyjnego w przedmiocie wydania zezwolenia na nabycie nieruchomości, akcji i udziałów wszczętego na wniosek cudzoziemca i w oparciu (...)

 • Działania rzeczników praw konsumenta. Podsumowanie

  porad i informacji na temat przysługujących nam praw. Na podstawie danych nadesłanych przez rzeczników z całej Polski, UOKiK podsumował ich pracę.Najczęstszą formą działania rzeczników (...)

 • Najczęstsze problemy konsumentów

  miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów, którzy w przypadku problemów udzielają bezpłatnych porad i informacji na temat przysługujących nam praw. Na podstawie danych nadesłanych (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane