Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Spółka małżeńska – opinia prawna (opinia nie uwzględnia zmian wynikających z ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej)

  podmioty prowadzące działalność gospodarcza na podstawie wpisu do ewidencji nie złożą wniosku do dnia 31 grudnia 2005r., obciążone zostaną opłata sądową za dokonanie wpisu do KRS-u.Wniosek (...)

 • Rozliczanie opłat za wodę

  sytuacji faktycznej wynika, iż stroną umowy o dostawę wody jest właściciel (a nie najemcy). wodomierze, opłaty za wodę, właściciel, najemcy, czynsz, opłata, podwyżka

 • Wynagrodzenie za drogę konieczną

  świadczenia jednorazowego, jak i okresowego (postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 17 stycznia 1969 r., sygn. akt III CRN 379/68). droga konieczna, służebność gruntowa, wynagrodzenie, opłata, przejazd

 • Opinia prawna na temat opłata za piwnicę

  Nie szukaj dłużej informacji na temat opłata za piwnicę, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Opłaty za użytkowanie wieczyste

  względu na podmiot będący użytkownikiem wieczystym danego gruntu. Liczy się cel, na jaki nieruchomość została oddana. użytkowanie wieczyste, opłata, cele publiczne, spółka handlowa

 • Koncesja za sprzedaż alkoholu

  proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą. Za proporcjonalnym zaliczeniem opłaty koncesyjnej do kosztów podatkowych przez okres uzyskiwania przychodów wypowiedział się również Urząd (...)

 • Zawieszenie opłat za wodę

  zawieszenia płacenia takich składników czynszu, jak opłata za zimną wodę oraz jej podgrzanie? W lokalu nie ma liczników wody. W powyższej sytuacji możliwe wydają się dwa wyjścia: rozwiązanie (...)

 • Opłata za ustanowienie służebności drogi koniecznej

  służebności drogi koniecznej, chociażby nie ponosił z tego tytułu żadnej szkody. Jeśli jednak szkodę taką poniósł, to jest obowiązany wykazać jej wysokość (art. 6 k.c.). opłata, ustanowienie, (...)

 • Opłata za wniosek o stwierdzenie nabycia spadku

  Jaka jest pobierana opłata za wniosek o stwierdzenie nabycia spadku? W tym zakresie należy sięgnąć do ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych (Dz. U. 2010 r., Nr 90 poz. 594).  Art. (...)

 • Opłata za założenie i wpis spółdzielczego prawa

  wnosić dotyczące opłat sądowych? Opłata za założenie księgi wieczystej dla spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu określona jest w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia (...)

 • Informacje z KRS. Łatwiej, szybciej i w sieci

  urzędzie. Niższe opłaty Mniej zapłacimy za otrzymanie informacji z KRK. Obniżone zostały opłaty za wydanie zaświadczeń z dotychczasowych: Za uzyskanie informacji o osobie zapłacimy (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Zwrot podatku

  Pracowałam legalnie w Anglii, pobierano mi podatek(tax) i interesuje mnie sposób, w jaki działa angielskie prawo podatkowe i co mam zrobić ,żeby odzyskać (...)

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Czynsz w spółdzielni

  Kupililiśmy z żoną mieszkanie własnościowe od osoby prywatnej na rynku wtórnym (zarządzane przez spółdzielnię). W rachunku jaki wystawia nam (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane