Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zaostrzenie kar dla gwałcicieli i większa ochrona ofiar gwałtów

  po 14 dniach od daty ich ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. zbrodnia, gwałt, przestępstwo na tle seksualnym, gwałciciel, ofiara okrucieństwo

 • Gwałciciele dostaną za swoje...

  okolicznościach, jak szczególne okrucieństwo, recydywa czy doprowadzenie do śmierci, kara będzie odpowiednio zwiększona, aż do dożywocia, bez możliwości zastosowania warunkowego zwolnienia. Nowe (...)

 • Jak bronić się przed znęcaniem się?

  , wyjątkowo dotkliwymi dla ofiary, powodującymi bardzo silne cierpienia fizyczne bądź psychiczne. Szczególne okrucieństwo nie musi nosić znamion przemocy fizycznej. Może się zatem zdarzyć, (...)

 • Porada prawna na temat okrucieństwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okrucieństwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kiedy nie dostaniesz rozwodu?

  , impotencja, okrucieństwo, porzucenie, itp. Inne dopuszczają rozwód w zasadzie bez przyczyny, na skutek zgodnej woli małżonków (Szwecja). Tak samo uregulowania co do formy w jakiej dochodzi (...)

 • Lepsza ochrona zwierząt

  , przestępstwo, okrucieństwo, znęcanie się, zabijanie

 • Przeciwko bestialskiemu traktowaniu zwierząt

  sprawiedliwości. bestialskie traktowanie, znęcanie się, zwierzęta, pies, kot, okrucieństwo, bicie, zabicie, śmierć, nawiązka, zabijanie, cierpienie, ochrona zwierząt

 • Ochrona zwierząt podczas ich uśmiercania

  )Ochrona zwierząt podczas ich uśmiercaniaProcedura: KonsultacjaDebata: 05.05.2009Głosowanie: 06.05.2009  Źródło: Serwis prasowy Parlamentu Europejskiego, redakcja polska okrucieństwo, ubój, humanitarna

 • Zakazać klonowania zwierząt do celów produkcji żywności

  (skrót)Janusz WOJCIECHOWSKI (UEN) w imieniu grupy: Zabijamy zwierzęta dla wielu potrzeb, ale też stawiamy sobie pewne normy. Przynajmniej my Europejczycy odrzucamy okrucieństwo, ograniczamy cierpienia

 • Większe sankcje za okrucieństwo wobec zwierząt

  Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt oraz w kodeksu karnego m.in. zaostrza sankcje za zabijanie zwierząt i znęcanie się nad nimi z 2 do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku dokonania tego ze szczególnym (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • okrucieństwo wobec zwierząt - nowe kary

  Nowy projekt przewiduje zwiększenie kar za znęcanie się nad zwierzętami do dwóch lat ograniczenia lub pozbawienia wolności, a za znęcanie się ze (...)

 • Znęcanie się nad zwierzęciem

  Witam wczoraj jak szłam z chłopakiem byliśmy świadkami jak grupka chłopaków znęcała się nad kotem, rzucali w niego kamieniami i kopali. Od razu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane