Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kodeks karny

  środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami, zakaz zbliżania się do określonych osób, zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody (...)

 • Na jaką pomoc społeczną można liczyć?

  okresowy na zasadach zwrotu. Mianowicie, zasiłek okresowy może być przyznany w szczególnie uzasadnionych przypadkach osobie albo rodzinie o dochodach przekraczających kryterium dochodowe, (...)

 • Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jakie konsekwencje?

  odurzającego, powoduje dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Sąd orzeka bowiem zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na zawsze (wg art. 42 § (...)

 • Porada prawna na temat okresowy zakaz prowadzenia

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okresowy zakaz prowadzenia, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kodeks Karny - Część Ogólna, Rozdziały I-XV

  określonych środowiskach lub miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu,  3) zakaz prowadzenia (...)

 • Kodeks wykroczeń

  szczególnym.Art. 29. § 1. Zakaz prowadzenia pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat.§ 2. Orzekając zakaz prowadzenia (...)

 • Jakie świadczenia pieniężne możesz uzyskać z pomocy społecznej?

  prawna:  Ustawa z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. 2004 r., Nr 64, poz. 593 ze zm.) pomoc społeczna, świadczenia pieniężne, zasiłek stały, zasiłek celowy, zasiłek okresowy

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  szczególnej wiedzy, którą nabyło się u danego pracodawcy itp. Jak zatem widać powyżej zakaz konkurencji rozumiany jest bardzo szeroko, jako zakaz wykonywania jakiejkolwiek działalności

 • Kodeks spółek handlowych

  od prowadzenia spraw spółki. § 2. Jeżeli prowadzenie spraw spółki powierzono kilku wspólnikom, do prowadzenia przez nich spraw spółki stosuje się przepisy ustawy dotyczące prowadzenia (...)

 • Można orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonej kategorii

  prowadzenia pojazdów. Inne rozumienie tego przepisu prowadziłoby do tego, że zakaz orzeczony przez sąd w praktyce byłby surowszy, niż to wynika z wyroku. Na przykład zakaz prowadzenia (...)

 • Kierujący pojazdami

  wydano decyzję o zakazie prowadzenia przez przedsiębiorcę ośrodka szkolenia kierowców - w zakresie dotyczącym okresu od dnia 1 stycznia bieżącego roku do tego dnia. 2. Kierownik podmiotu innego (...)

 • Orzeczenie zakazu prowadzenia działalności gospodarczej

  : Sąd może orzec o zakazie prowadzenia działalności gospodarczej w określonym terminie, Zakaz może obowiązywać tylko przez czas ściśle oznaczony w postanowieniu, Na postanowienie o zakazie (...)

 • Kto i na jakich zasadach może sprzedawać alkohol?

  ;W razie popełnienia któregoś z ww. przestępstw można orzec przepadek napojów alkoholowych, chociażby nie były własnością sprawcy, można także orzec zakaz prowadzenia działalności

 • JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców od 2018 roku

  , które nie mają w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności? Tak, JPK_VAT dotyczy również podmiotów niemających w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności (...)

 • Bieg okresu zakazu prowadzenia pojazdów

  dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdów, bieg okresu na który orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów rozpoczyna się z dniem uprawomocnienia się wyroku skazującego. Wybrane

 • Kara za prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu

  ;zakaz prowadzenia pojazdów wymierza się w miesiącach lub latach, na okres od 6 miesięcy do 3 lat. Orzekając zakaz prowadzenia pojazdów określa się rodzaj pojazdu, którego zakaz (...)

 • Jak skrócić zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po pijanemu? – opinia prawna

  karny, rozpatrzone zostaną obie możliwości. Kodeks karny stanowi, że zakaz prowadzenia pojazdów orzeka się w latach, od roku do lat 10.„Art. 42. § 1. Sąd może orzec zakaz (...)

 • Jazda po spożyciu alkoholu

  pojazdu, którego zakaz dotyczy. Zakaz obowiązuje od uprawomocnienia się orzeczenia. Orzekając zakaz nakłada się obowiązek zwrotu dokumentu uprawniającego do prowadzenia pojazdu, (...)

 • Pijanemu rowerzyście można zakazać prowadzenia wszelkich pojazdów!

  . 42 § 2 k.k. zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 4 lat, a na podstawie art. 42 § 1 k.k. zakaz prowadzenia rowerów na okres 4 lat, oraz na (...)

 • Sukcesja firm jednoosobowych

  sukcesyjnego osoba, wobec której prawomocnie orzeczono: zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, o którym mowa w art. 373 ust. 1 ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe

 • Zatrzymanie prawa jazdy nietrzeźwemu kierowcy

  grzywny wynosi 5000 zł. W razie popełnienia powyższego wykroczenia orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawa toczyć się będzie przed sądem Grodzkim. Sąd może orzec karę aresztu do (...)

 • Czy istnieje możliwość na wcześniejsze odzyskanie prawa jazdy?

  ; prowadzenia pojazdu - był w stanie nietrzeźwości, pod wpływem środka odurzającego lub zbiegł z miejsca zdarzenia określonego w art. 173,174 lub 177. Sąd orzeka zakaz prowadzenia wszelkich (...)

 • Zakaz reklamy alkoholu w świetle Konstytucji i prawa europejskiego

  promocja): muszą być dokonane ustawą (zakaz musi być wprowadzony przepisami rangi ustawowej), z uwagi na ważny interes kolidujący ze swobodą (np. zakaz ma na celu ochronę zdrowia). (...)

 • Zmiany w prawie karnym

  miejscach, zakaz kontaktowania się z określonymi osobami lub zakaz opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu w razie skazania na karę pozbawienia wolności bez warunkowego zawieszenia (...)

 • Zakaz prowadzenia pojazdów

  W jakich wypadkach może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów? Zakaz prowadzenia pojazdów został uregulowany w art. 42 Kodeksu karnego: Art. 42. § 1. Sąd może (...)

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona \"know how\" pracodawcy - opinia prawna

  stosowne pouczenie pracowników co do brzmienia tych przepisów oraz sankcji grożących za ich naruszenie. praca, zakaz konkurencji, umowa o zakazie konkurencji

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zabrane prawko a motorower

  Witam, zostało mi zabrane prawko za 0,58 promila.To dla mnie tragedia życiowa gdzyż kilka dni później wyleciałem z roboty no i czeka mnie rozprawa (...)

 • 0.23 mg/l Co mi za to grozi?

  Witam. Wstydzę się nawet o tym pisać... Złapali mnie jak miałem w pierwszym dmuchnięciu 0.23 mg/l, natomiast po 15 minutach 0.21, i następnie jeszcze (...)

 • Art.244 KK

  Art. 244. Kto nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu zajmowania stanowiska, wykonywania zawodu, prowadzenia działalności lub prowadzenia pojazdów (...)

 • Palenie śmieci na własnej posesji?

  Czy ktoś się może orientuje, czy wolno mi palić śmieci na własnej posesji i jakie są związane z tym oraniczenia? Na pewno nie wolno palić Ci nawet (...)

 • Jak odzyskać prawo jazdy po 2-óch latach ?

  Mąż prowadził samochód w stanie nietrzeżwym . Zabrano mu prawo jazdy na dwa lata. Okres ten już minął . Moje pytanie brzmi - Czy oprócz tego , (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane