Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  . Zasiłek macierzyński za okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu rodzicielskiego Warunkiem przyznania pracownicy/pracownikowi prawa do zasiłku macierzyńskiego za okres (...)

 • Z jakiego wsparcia aktywizacyjnego mogą korzystać bezrobotni?

  przysługuje na okres do 6 miesięcy. W przypadku skierowania na staż, przygotowanie zawodowe dorosłych lub szkolenie refundacja kosztów opieki nad dzieckiem lub dziećmi do lat 7 następuje na (...)

 • Emerytura a praca za granicą

  ustawodawstwu osoba podlegała w chwili zajścia wypadku przy pracy lub w momencie powstania choroby zawodowej. Przykład: Zainteresowany był zatrudniony kolejno: - w Norwegii przez okres 4 lat, - (...)

 • Porada prawna na temat okres

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okres, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  przez okres ustalony przepisami Kodeksu pracy jako okres urlopu macierzyńskiego lub okres urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego, z zastrzeżeniem ust. 3 i 6.  6. W przypadku, (...)

 • Terminy przechowywania akt pracowniczych od 2019 r.

  po zakończeniu przez nich pracy. Do tej pory obowiązkowy okres przechowywania dokumentacji wynosił 50 lat. Od 1 stycznia 2019 r okres ten zostanie skrócony do 10 lat. 10-letni okres

 • Kodeks pracy

  ) 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie, 3) 2 tygodnie, jeżeli okres próbny wynosi 3 miesiące.  Art. 35.  Art. 36. § 1.  (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców w 2018 r.

  przypadku cudzoziemców, którzy wjechali w celu innym niż praca sezonowa zezwolenie może być wydane na okres legalnego pobytu nie dłuższy niż 9 miesięcy. Okres (...)

 • Kto może otrzymać zasiłek opiekuńczy?

  zatrudnienia. W razie braku postanowień o zachowywaniu prawa do składnika wynagrodzenia za okres pobierania zasiłku uznaje się, że składnik wynagrodzenia nie przysługuje za okres pobierania (...)

 • Kontrola pracownika przebywającego na chorobowym przez pracodawcę

  trakcie którego jedna z tych okoliczności została stwierdzona. W przypadku, gdy zwolnienie lekarskie  obejmuje okres pobytu w szpitalu i poszpitalny okres niezdolności do pracy, (...)

 • Wypowiedzenie umowy o pracę - wszystko, co musisz wiedzieć

  termin rozwiązania umowy; ustalenie takie nie zmienia trybu rozwiązania umowy o pracę. Okresy wypowiedzenia umowy na okres próbny Zgodnie z kodeksem pracy, okres wypowiedzenia umowy o pracę (...)

 • Karta Nauczyciela

  dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.   3. Ocenę, o której mowa w ust. 2, uwzględnia się przy dokonywaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres

 • Jak rozwiązać umowę o pracę w zależności od jej rodzaju?

  próbny rozwiązać za wypowiedzeniem.Okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na okres próbny wynosi:3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni,1 tydzień, (...)

 • Forma dokumentacji pracowniczej od 2019 r.

  tej pory obowiązkowy okres przechowywania dokumentacji wynosił 50 lat. Od 1 stycznia 2019 r okres ten zostanie skrócony do 10 lat. 10-letni okres przechowywania dokumentów dotyczy

 • Leasing podatkowy

  dokonuje finansujący, czyli firma leasingowa. Pierwszy odpis amortyzacyjny został dokonany w pierwszym miesiącu umowy, która została zawarta na okres 48 miesięcy. Stawka amortyzacyjna dla samochodu

 • Kto może dostać zasiłek chorobowy z ubezpieczenia chorobowego?

  druku ZUS ZLA zostało dostarczone po upływie 7 dni od jego otrzymania, wysokość zasiłku chorobowego ulega obniżeniu o 25% za okres od ósmego dnia orzeczonej niezdolności do pracy do dnia

 • Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004 r. o świadczeniach przedemerytalnych

  pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w rozumieniu przepisów ustawy o promocji zatrudnienia, w którym była zatrudniona przez okres nie krótszy niż 6 miesięcy, posiada okres uprawniający (...)

 • Zatrudnianie cudzoziemców po zmianach

  informacją pracodawcy o okresie legalnego pobytu? Czy musimy weryfikować, kiedy wjechał cudzoziemiec do krajów strefy Schengen, i liczyć mu okres legalnego pobytu? Dotychczasowy lub pozostały (...)

 • Jak uzyskać wcześniejszą emeryturę – opinia prawna

  podkreślenia wymaga okoliczność, iż jest to świadczenie wypłacane bezrobotnemu przez okres od 6 do 18 miesięcy (okres ten zależy m.in. od stopy bezrobocia na obszarze działania danego urzędu (...)

 • Kierujący pojazdami

  wymagane szkolenie; 4) zdała egzamin państwowy wymagany do uzyskania pozwolenia. 3. Pozwolenie na kierowanie tramwajem jest wydawane na okres 5 lat, nie dłużej jednak niż na okres wynikający (...)

 • Jakie dokumenty stanowią podstawę prawa do zasiłku chorobowego?

  , których okres jest kwalifikowany jako: okres bieżący, czyli okres nie dłuższy niż 3 dni poprzedzające dzień badania, okres wsteczny, tj. okres dłuższy niż (...)

 • Kiedy stosunek pracy ustaje?

  . Wynosi on: 3 dni robocze, jeżeli okres próbny nie przekracza 2 tygodni; 1 tydzień, jeżeli okres próbny jest dłuższy niż 2 tygodnie; 2 tygodnie, jeżeli okres próbny (...)

 • Emerytura w powszechnym wieku emerytalnym dla osób urodzonych do końca 1948 r.

  zasiłków chorobowych, świadczeń rehabilitacyjnych i zasiłków macierzyńskich, które były wypłacone za okres już po ustaniu ubezpieczenia; rekompensatę pieniężną – za (...)

 • Osoba sprawująca osobistą opiekę nad dzieckiem a ZUS

  z tytułu prowadzonej działalności, do którego wlicza także okres pobierania zasiłku macierzyńskiego. Nie ma znaczenia, czy w okresie jego pobierania, osoba zawiesiła wykonywanie działalności

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , na okres nie przekraczający jednorazowo 30 godzin, 8) zezwolenie na opuszczenie zakładu karnego bez dozoru, na okres nie przekraczający jednorazowo 14 dni, 9) pochwała, 10) zezwolenie (...)

 • Zasady zatrudnienia pracowników polskich w celu realizacji umów o dzieło przez polskich pracodawców w Niemczech

  . Przydział przyznawany jest na wnioskowany okres obliczeniowy. Integralną częścią decyzji jest zezwolenie, określające przydział i okres obliczeniowy. Zezwolenie sporządzane jest w języku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • umowa na okres probny a ciaza?

  witam od pracodawcy otrzymalam umowe na okres próbny ktora zakonczy sie okolo 7 listopada okazalo sie w tym czasie ze jestem w ciazy konkretnie 4 miesiac (...)

 • Urlop dla nauczycieli dla poratowania zdrowia

  Jestem nauczycielką i chciałabym skorzystać z przysługującego mi urlopu dla poratowania zdrowia, ale dopiero od września, czyli od początku przyszłego (...)

 • Waloryzacja polisy PZU

  Witam. Mam polisę założoną przez rodziców w '84r. (ubezpieczenie uposażenia dzieci). Powinienem dostać teraz znaczną kwotę z PZU, lecz oni oferują (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane