Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Przedawnienie faktur telekomunikacyjnych

  Jaki jest okres przedawnienia faktur za usługi telekomunikacyjne (telefon, internet)? Jeżeli przepis szczególny nie stanowi inaczej, termin przedawnienia wynosi lat dziesięć, a dla (...)

 • Odpowiedzialność zakładu energetycznego

  przedawnienia biegnie od początku od daty przerwania. Przyczyny przerwania przedawnienia zostały wyczerpująco uregulowane w Art. 123. § 1. k.c. Bieg przedawnienia przerywa (...)

 • Kto może wystawiać faktury VAT, faktury elektroniczne, a kto rachunki?

  podatkowego.Termin przechowywania faktur VAT Podatnicy są obowiązani przechowywać oryginały i kopie faktur oraz faktur korygujących, a także duplikaty tych dokumentów – do (...)

 • Opinia prawna na temat okres przedawnienia faktur

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okres przedawnienia faktur, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zarzut przedawnienia w zarzutach od nakazu

  biegu przedawnienia oznacza, ze termin przedawnienia zaczyna biec na nowo, np. jeśli roszczenie stało się wymagalne 1 kwietnia 2000r. i obowiązuje dwuletni termin przedawnienia, a bieg (...)

 • Kiedy przedawniają się roszczenia? Jakie są skutki przedawnienia?

  , które by wydłużały bądź skracały terminy przedawnień, gdyż takowe postanowienia będą bezwzględnie nieważne. Ogólne terminy przedawnienia to 3 i 10 lat. 3-letni okres (...)

 • Umowa agencyjna - przedawnienie roszczeń

  . jest zasadne i obejmuje okres dwuletni przedawnienia. W odpowiedzi na zamieszone pytanie w Waszym serwisie z dnia 17.01.2005r. piszecie o trzyletnim terminie przedawnienia. proszę o odpowiedź, (...)

 • Czy mogę wysłać fakturę mailem - wszystko o fakturach w formie elektronicznej

  wskazuje, że skoro w odniesieniu do faktur przechowywanych w formie elektronicznej wprowadzono wymóg ich kwalifikowanego uwierzytelnienia, to – a contrario – w przypadku faktur

 • Ważne zmiany w przedawnieniu należności z tytułu składek wobec ZUS

  przedawnienia, których bieg rozpoczął się przed 1 stycznia 2012 roku, z tym zastrzeżeniem, że w takim przypadku bieg przedawnienia będzie liczony od dnia 1 stycznia 2012 roku. Jednakże (...)

 • Przerwanie biegu przedawnienia, potwierdzenie sald

  ) stanowi dowód długu, z którego można domagać się zapłaty w sądzie i czy tu również obowiązuje okres 2 lat tj do dnia 10 III 2005r. W opisywanym przypadku bieg terminu przedawnienia należy (...)

 • Faktury w PDF-ie

  VAT mają obowiązek przechowywać oryginały i kopie faktur, faktur korygujących i duplikatów tych dokumentów do czasu upływu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego. Ponadto, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Firma ratalna ARS

  W 1.12.1998 roku wziąłem kredyt na 2 lata w firmie ratalnej ARS po dwóch latach kredyt został spłacony ale za nieterminowe wpłaty powstały odsetki (...)

 • Kiedy przedawni się kredyt?

  Sprawa jest tego typu - kredyt był wzięty w 98 roku, poczatkowo był spłacany regularnie potem nastapiły problemy. Kwota kredytu 3400. Spłacone 1500 (...)

 • PRESCO!POMOCY!!!

  Kilka dni temu dostałam pismo od firmy Presco że przejęła dwa lata temu długo od firmy kontrolerskiej za przejazd bez ważnego biletu. Co ciekawe (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • nagrywanie rozmów przez firmy windykacyjne + przedawnienie

  Mam problem dotyczący konkretnie firmy kruk. Ponieważ mam zadłużenie (idea) z 2001 roku które przejeła firma windykacyjna (które już się przedawniło (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane