Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dofinansowanie szkolenia nauczyciela

  wynika obowiązek dyrektorów szkół dofinansowania szkolenia dla nauczyciela. Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym do omówionych wyżej przepisów dyrektor szkoły powinien opracować wieloletni (...)

 • Emerytury i renty nauczycieli akademickich

  akademicki urodzony przed 1 stycznia 1949 r.?Mianowany nauczyciel akademicki urodzony przed 1 stycznia 1949 r. może na swój wniosek przejść na emeryturę, jeżeli ukończył 60 lat życia i przepracował (...)

 • Jak obliczyć kapitał początkowy?

  Społecznych, kapitał początkowy obliczany jest dla osób urodzonych po dniu 31 grudnia 1948r., którzy przed dniem wejścia w życie ustawy (tj. przed 1 stycznia 1999r.) opłacali składki (...)

 • Porada prawna na temat okres ochronny przed emerytura dla nauczyciela

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okres ochronny przed emerytura dla nauczyciela, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koordynacja systemów zabezpieczenia społecznego w Unii Europejskiej - zasady

  uprawnień do świadczeń chorobowych i macierzyńskich,seria E 200 dla obliczania wysokości emerytury,seria E 300 dla uprawnień do zasiłku dla bezrobotnych,seria E 400 dla uprawnień (...)

 • Praca w szczególnych warunkach i w szczególnym charakterze a emerytura

  w art. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, zaś zasady przechodzenia na emeryturę, bez względu na wiek, nauczycieli urodzonych przed dniem 1 stycznia 1949 r. określają odrębne

 • Prawo do wcześniejszej emerytury

  pracy. Zasadą dla urodzonych przed 1 stycznia 1949 r. jest, iż emerytura nabywają po osiągnięciu wieku 65 lat i mają okres składkowy wynoszący co najmniej 25 lat. Istnieje jednak (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800, z późn. zm. ) są przeznaczone dla celów emisji sygnałów przeznaczonych do publicznego odbioru lub dla zamkniętej komunikacji (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  ubezpieczenia społecznego duchownych: a) okresy pozostawania duchownymi przed dniem 1 lipca 1989 r., pod warunkiem opłacania składek na ubezpieczenie społeczne za cały okres podlegania temu ubezpieczeniu, (...)

 • Jakie przedmioty i jakie sumy są wyłączone spod egzekucji?

  ubezpieczenia społecznego za okres przed dniem wejścia w życie ustawy, II) ubezpieczeń społecznych, o których mowa w ustawie o systemie ubezpieczeń społecznych, wraz z odsetkami za zwłokę (...)

 • Wiek a okres ochronny z art. 39 kp

  lat dla mężczyzn. Z kolei w art. 39 kp pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę pracownikowi, któremu brakuje nie więcej niż 4 lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane