Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okres ochronny przed emeryturą

  Pani te wymagania istnieje dla Pani okres ochronny od 51 roku życia. Jeśli nie, okres ochronny zacznie obowiązywać w wieku 56 lat. emerytura, okres ochronny, (...)

 • Czy na emeryturze można pracować?

  częściowa (art. 26b), emerytura z art. 183 (tzw. emerytura mieszana - termin użyty przez I. Jędrasik-Jankowską, Pojęcia..., s. 135), emerytura z art. 184. Szczegółowe omawianie (...)

 • Niezdolność i nieobecność w pracy jako przyczyna rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia

  podstawie art. 53 § 1 pkt 1 lit. b K.p. jest niezdolność pracownika do pracy trwająca przez okres pobierania z tego tytułu zasiłku chorobowego, a nie pobieranie zasiłku. Przesłanką zatem (...)

 • Porada prawna na temat okres ochronny pracownika przed emerytura 2012

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okres ochronny pracownika przed emerytura 2012, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Świadczenia wynikające z wypadku przy pracy - opinia prawna

  pracownika zwykłych czynności albo poleceń przełożonych,podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności w interesie zakładu pracy, nawet bez polecenia,w czasie pozostawania (...)

 • Emerytury i renty za granicą

  hiszpańskich (984,46 zł.). Dlatego też kobiecie zostanie przyznana i będzie wypłacana emerytura wyższa, tj. 1049,71 zł. Okresy ubezpieczenia przebyte w Hiszpanii nie przepadają. Za 4-letni okres (...)

 • Urlop macierzyński i wychowawczy - zasady przyznawania

  przed przewidywaną datą porodu, okres urlopu macierzyńskiego liczy się od dnia porodu. Co najmniej 2 tygodnie urlopu mogą przypadać przed przewidywaną datą porodu. Natomiast po urodzeniu (...)

 • Jak uwolnić się od zakazu konkurencji?

  zgody pracownika. Nieokreślenie jaki zakres działalności pracodawcy jest wiążący dla pracownika i jakim wykazem ma się on kierować jest ewidentnym mankamentem umowy i może prowadzić do wątpliwości

 • Zmiany w emeryturach i rentach oraz ubezpieczeniu emerytalno-rentowym

  poniższych zasadach tzw. emerytury mieszanej. Jednak emerytura obliczona na poniższych zasadach nie może być niższa od pobieranej dotychczas renty z tytułu niezdolności do pracy. Emerytura (...)

 • Ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym

  prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jednolity: Dz.U. 1998 r., Nr 21, poz. 94 ze zm.). prawa pracownika, okres przedemerytalny, ochrona pracownika w wieku przedemerytalnym

 • Ochrona emerytalna a wypowiedzenie pracy

  węższy niż np. kobiet w ciąży. Jeżeli więc wypowiedzenie umowy o pracę nastąpiło przed wejściem pracownika w okres ochronny, i dopiero w trakcie biegu okresu wypowiedzenia (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane