Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Sądowe postępowanie egzekucyjne - konsekwencja nie do uniknięcia?

  , obejmuje zasadniczo okręg sądu rejonowego lub jego część. Jeżeli przy sądzie rejonowym urzęduje kilku komorników, podział czynności między nimi (miejscowy lub rzeczowy) oznacza prezes tegoż (...)

 • Egzekucja z kilku nieruchomości w różnych okręgach

  innej nieruchomości tego dłużnika, jak również do prowadzenia egzekucji w inny sposób (z rachunku bankowego, wynagrodzenia itd.). egzekucja, nieruchomość, okręg, rewir, komornik, tytuł wykonawczy

 • Skarga na czynności komornika

  , złożenie, egzekucja, prowadzenie, strona, sąd, rejonowy, okręg

 • Porada prawna na temat okręg

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okręg, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zwolnienie lekarskie L4 a ustawa o lekarzu sądowym

  uczestników postępowania karnego i cywilnego lekarz sądowy, zwolnienie, usprawiedliwienia, cywilne, karne, wykroczenia, rozprawa, uznanie, oskarżony, strona, świadek, lista, okręg, sąd, przedłużenie, (...)

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  gdzie skutek stanowiący znamię czynu zabronionego nastąpił lub według zamiaru sprawcy miał nastąpić (art. 6 § 2 k.k.). Pojęcie „okręg sądu” dotyczy zarówno do sądu rejonowego, (...)

 • Definicja wyborów proporcjonalnych

  , iż partia która uzyskała większość głosów w okręgu wyborczym otrzymuje wszystkie mandaty przypadające na taki okręg. wybory, proporcjonalność, większość

 • Zmiana właściwości w sądzie grodzkim

  niż okręg, w którym siedzibę ma sąd, przed którym sprawa się toczy, nie uzasadnia przeniesienia rozpoznania sprawy do innego sądu. sąd, właściwość, przeniesienie, wykroczenie, postępowanie (...)

 • Zmiany dotyczące komisji wyborczych

  spokrewnione z kandydatami biorącymi udział w wyborach mogą być członkami obwodowych komisji wyborczych wyłącznie w innych okręgach wyborczych niż okręg, w którym kandyduje osoba z nimi (...)

 • Ostatnia chwila na wybór lokalu wyborczego!

  miejscem zamieszkania. Pierwsza tura wyborów prezydenckich obędzie się 20 czerwca. Niepełnosprawni wyborcy mogą  jeszcze dzisiaj wybrać okręg wyborczy w swojej gminie, w którym znajduje

 • Kto może głosować i kandydować w wyborach do Parlamentu Europejskiego?

  zamieszkujących na terytorium europejskim, w tym przypadku w Gibraltarze. Zjednoczone Królestwo, aby umożliwić mieszkańcom Gibraltaru udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, utworzyło w 2003 r. nowy (...)

 • Kodeks wyborczy

  Przepisy wstępne Dział I Art. 1. Kodeks wyborczy określa zasady i tryb zgłaszania kandydatów, przeprowadzania oraz warunki ważności wyborów:  1)   do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Do Kuratorów zawodowych

  Wypowiedzi na temat kuratorów społecznych aplikacji i kurateli penitencjarnej były dość ciekawe. Proponuje jednak stworzyć nową grupę dyskusyjną (...)

 • alimenty od obcokrajowca

  Mam dziecko z obcokrajowcem, ktory unika odpowiedzialnosci. Gdzie mam mu zalozyc sprawe o alimety i uznanie dziecka? Dziecko ma moje nazwisko (monia) Jeżeli (...)

 • Alimenty a zmiana studiow - czy moge odzyskac ?

  W czerwcu 2003r skreslono mnie z listy studentow i w maju tego samego roku dostalem sie juz na inna uczelnie , miedzy czasie z tego powodu cofnieto mi (...)

 • Społeczny kurator sądowy

  Jakie są obowiązki społecznego kuratora sądowego, na jakich warunkach ( umowa, płaca) pracuje? (Ola) jak sama nazwa wskazuje jest to praca spoleczna, (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane