Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Okazanie dowodu osobistego

  szczegółowy oznaczają strony umowy, co pomaga w ich identyfikacji i w ewentualnym dochodzeniu roszczeń. dowód osobisty, legitymowanie, ochrona danych osobowych, wylegitymowanie, okazanie dowodu (...)

 • Cyfryzacja w służbie zdrowia

  telefon z systemem iOS, znajdziesz tam mTożsamość, która bardzo się przydaje. Dzięki niej możesz się wylegitymować wszędzie tam, gdzie nie jest wymagane okazanie dowodu osobistego (...)

 • Czy można odmówić podania wieku w sądzie ?

  okazanie dowodu osobistego i na tej podstawie sąd może takie dane wpisać do protokołu. Ponadto odmowa odpowiedzi mogłaby skutkować grzywną (zależy to od sądu). dowody, sąd, świadek, (...)

 • Porada prawna na temat okazanie dowodu osobistego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat okazanie dowodu osobistego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Od 1 stycznia 2013 roku u lekarza wystarczy dowód osobisty

  świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego. Do rejestracji wystarczające będzie okazanie dowodu osobistego, paszportu bądź legitymacji szkolnej (przez pacjentów, którzy nie ukończyli (...)

 • Rządowy projekt ustawy - Prawo telekomunikacyjne

  okazanie sprzedawcy dowodu osobistego. Rozwiązanie takie ma wspomóc policję w walce z przestępczością.e-mail i dowód osobistyWiele kontrowersji wywołał zapis dotyczący obowiązkowego (...)

 • Jak dostać e-dowód?

  trwale zablokowanego certyfikatu, konieczna będzie wymiana e-dowodu. Polityka świadczenia usług   Przy korzystaniu z e-dowodu należy kierować się polityką świadczenia usług dla (...)

 • Jak ubiegać się o wydanie lub wymianę dowodu osobistego?

  osobistych. Wnioseko wydanie dowodu osobistego Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego wymaga osobistego stawiennictwa wnioskodawcy. Wniosek ten wygląda tak: Wniosek (...)

 • Jak zgłosić utratę dowodu osobistego?

  -dowodu będzie można złożyć zarówno w urzędzie, jak i przez Internet. Zgłoszenie utraty dowodu w urzędzie Kto może zgłosić utratę albo uszkodzenie dowodu osobistego? Każdy, (...)

 • Uprawnienia zatrzymanego przez policję

  dowodu osobistego, a tylko obowiązek jego posiadania (art. 34 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych). Posiadanie dowodu to po prostu jego wyrobienie i niedopełnienie tego obowiązku (...)

 • Zagubiony dowód osobisty

  czynności prawnych dokonanych na podstawie utraconego dowodu osobistego. Zastrzegamy jednak, że nie jest konieczne uzyskanie takiego zaświadczenia. Wydaje się jednak, że byłby to niezwykle przydatny (...)

 • Karta ubezpieczenia zdrowotnego - twój dowód ubezpieczenia

  gdy ubezpieczonemu nie nadano tych numerów lub jednego z nich – serię i numer dowodu osobistego lub paszportu. Dokumentem potwierdzającym prawo ubezpieczonego do świadczeń opieki (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  wygląda procedura wymiany dowodu osobistego? Zgodnie z przepisami, należy stosować tą samą procedurę, która dotyczą wydania tego dokumentu. Co do zasady, złożenie wniosku o wydanie (...)

 • Dowód osobisty dla dziecka

  dowodu;  zmiany danych zawartych w dowodzie osobistym, z wyjątkiem zmiany nazwy organu wydającego;  zmiany wizerunku twarzy posiadacza dowodu osobistego w stosunku do wizerunku (...)

 • Brak dowodu osobistego a zakup nieruchomości

  swoją tożsamość (np. poprzez okazanie dowodu lub paszportu), co wynika z art. 85 § 1 ustawy – Prawo o notariacie. Ponadto, w tym konkretnym przypadku należy również wykazać również (...)

 • Nowy wzór dowodu osobistego od stycznia 2015 roku

  unieważniony dokument. Nowy wzór dowodu osobistego oraz wzory formularzy związane z wydawaniem i unieważnieniem dowodów osobistych zostały określone w projekcie rozporządzenia w sprawie (...)

 • Wymiana dowodu osobistego po zawarciu małżeństwa

  reguluje szczegółowo Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 listopada 2000 r. w sprawie wzoru dowodu osobistego oraz trybu postępowania w sprawach wydawania dowodów osobistych, (...)

 • Jak zgłosić przez Internet zgubienie dowodu osobistego?

  to również w swoim banku. Dzięki temu zadba się o swoje bezpieczeństwo i ochroni się przed oszustami. Bank przekaże informację o utracie dowodu innym bankom, operatorom komórkowym i (...)

 • mObywatel na poczcie i na torach

  bezpieczeństwo Waszym danym. Poza mTożsamością, czyli odzwierciedleniem danych z dowodu osobistego, znajdziecie tam także m.in. mPojazd. Usługa jest obecnie dostępna dla właścicieli telefonów (...)

 • Odbiór dowodu osobistego

  roku życia odbieranie przez jednego z rodziców dowodu osobistego wydanego osobie ubezwłasnowolnionej całkowicie odbieranie przez opiekuna ustanowionego przez sąd dowodu osobistego (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  dowodu oraz okoliczności, które mają być udowodnione. Można także określić sposób przeprowadzenia dowodu. § 2. Wniosek dowodowy może zmierzać do wykrycia lub oceny właściwego (...)

 • Nowe przepisy dotyczące wydawania dowodów osobistych

  osobistych, ich unieważniania, wymiany, zwrotu lub utraty weszło w życie z dniem 24 marca 2009 r.Co reguluje nowe rozporządzenie?Rozporządzenie to określa: tryb postępowania w sprawie wydania dowodu (...)

 • Wymiana dowodu osobistego

  miejsce pobytu stałego osoby ubiegającej się o wydanie dowodu osobistego. Miejsce pobytu nie jest tożsame z miejscem zameldowania. Nie musi więc Pan zgłaszać wniosku o wymianę dowodu (...)

 • Wykazanie tożsamości przed notariuszem

  dokumencie. Z przepisów wynika więc, że stwierdzenie tożsamości danej osoby może nastąpić nie tylko na podstawie dowodu osobistego. Zgodnie z przepisami zarówno dowód osobisty jak również (...)

 • Majątek wspólny małżonków

  majątku wspólnego powinna wejść ta część nabytego spadku, za którą Pan Franciszek dokonał spłat z majątku wspólnego. Żona Pana Franciszka zgadza się, że do majątku osobistego (...)

 • Mienie przesiedleńcze z Norwegii

  służyły do użytku osobistego tej osoby w miejscu poprzedniego jej pobytu na terytorium państwa trzeciego, z tym że samochody osobowe służyły takiemu użytkowi przez okres co najmniej 6 miesięcy (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nie okazanie dokumentu tożsamości 300 zł

  Wypisano mi mandat karny na kwotę 300 zł za spożycie alkoholu w miejscu publicznym i nie okazanie dokumentu tożsamości. Czy policjant miał prawo (...)

 • Czy dowód osobisty muszę mieć zawsze przy sobie?

  Czy mogą mnie spotkać jakieś konsekwencje, jeśli nie będę miał przy sobie dowodu osobistego a np. zażyczy go sobie policja? Czy wystarczy nosić (...)

 • Mandat za nie okazanie dowodu

  Czy mogę się odwołać od mandatu, który dostałem za nieukazanie dowodu osobistego mimo jego posiadania? Nie zgadzam się z wysokością mandatu (500 (...)

 • Nadużycie ze strony kontrolera MPK?

  Witam, Dzisiaj zostałem ukarany mandatem MPK za to, że nie miałem biletu okresowego, którego ważność i tak wygasła wczoraj. Mam jednak wątpliwości, (...)

 • Dowód osobisty a zagranica

  Niedlugo konczy mi sie waznosc dowodu osobistego i powinienem wyrobic nowy dowód. Jestem obywatelem polskim, ale od 7 lat mieszkam na stale poza granicami (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane