Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  podatku lub nadwyżki podatku naliczonego nad należnym.§ 4. Przepisy § 3 i art. 53a stosuje się odpowiednio, gdy podatnik obowiązany jest do zapłaty podatku, zaliczki na podatek lub raty (...)

 • Ulga na dzieci w rozliczeniu PIT za 2017 rok

  kończy 25 lat. Szkoły, w których nauka uprawnia do skorzystania z ulgi  Jednym z warunków skorzystania z ulgi na pełnoletnie dziecko (do ukończenia przez (...)

 • Jak rozliczyć ulgę remontową?

  wniosku), bądź od podatku jednego z małżonków, przed zawarciem związku małżeńskiego korzystali z odliczeń od podatku, kwotę (wspólnego) limitu pomniejszają o (...)

 • Porada prawna na temat ojciecrozwodnik a zwrot podatku z holandi ulgi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ojciecrozwodnik a zwrot podatku z holandi ulgi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ulga w PIT na działalność badawczo-rozwojową

  . 18e ustawy o CIT). Podstawa prawna: ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz.U. z 2016 r., poz. 2032, z późn. zm.). (...)

 • Ustawa o podatku rolnym

  października 1971 r. o podatku gruntowym (Dz. U. Nr 27, poz. 254 oraz z 1974 r. Nr 38, poz. 230); 3) przepisy ustawy z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku wyrównawczym(Dz. (...)

 • Skorzystaj z abolicji podatkowej!

  ;w z pracy metody wyłączenia z progresją. Jeśli podatnik rozliczył się z dochodów z pracy za granicą w polskim urzędzie skarbowym i odprowadził podatek - zwrot (...)

 • Ustawa o podatkach i opłatach lokalnych

  i poniżej 12 ton, z wyjątkiem związanych wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego; 6) przyczepy i naczepy, które łącznie z (...)

 • Jak wykazać podatek w zeznaniu rocznym PIT-37?

  podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. 2003 r., Nr 202, poz. 1956, ze zm.) skala podatkowa w 2006 r., doliczenia do podatku, odliczenia od podatku, (...)

 • Masz Internet? Sprawdź, czy i ile możesz odliczyć

  z przedmiotowej ulgi. Kto może skorzystać z ulgi? Ulga na Internet dotyczy wszystkich podatników podatku dochodowego od osób fizycznych, bez względu na źródło (...)

 • Złóż wniosek PIT-WZ, aby rozliczyć PIT-37

  ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, jeśli chcesz zwrotu nieodliczonej  ulgi na dzieci (gdy kwota przysługującego odliczenia z tytułu ulgi jest wyższa od kwoty odliczonej i chcesz (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • zwrot podatku z zagranicy

  Mam pytanie, jak to jest z zwrotem podatku z zagranicy, jeżeli pracowało się legalnie? Jakie są warunki na zwrot nadpłaconego podatku? Słyszałem (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • Umorzenie zaleglej skladki zdrowotnej?

  Od 1999 r. prowadziłem jednoosobowo działalność gospodarczą, zryczałtowaną, na karcie podatkowej. Ponieważ pracowałem jednocześnie na pełnym (...)

 • komornik a zwrot podatku

  Mam takie pytanie komornik zają konto bankowe męża, czy zajmie również zwrot podatku jeżeli rozliczamy się wspólnie? A zwrot z tytułu ulgi prorodzinnej? (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane