Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uznanie dziecka - od A do Z

  samobójstwo albo, jeżeli ojciec dziecka groził matce, że jeżeli nie wyrazi ona zgody na uznanie, to dziecko porwie. Jeżeli zatem miała miejsce jedna z takich sytuacji, ojciec dziecka (...)

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  pisemny wniosek zawierający datę, od której rezygnuje z pobierania zasiłku macierzyńskiego, oraz: oświadczenie ubezpieczonej, czy ubezpieczony ojciec dziecka będzie korzystał z uprawnień (...)

 • Konsekwencje uznania dziecka, czyli obowiązek alimentacyjny - opinia prawna

  którego ojciec dziecka byłby prawnie zobowiązany do płacenia alimentów, których wysokość razem byśmy uzgodnili? A gdyby ojciec dziecka nie wywiązywał się, pomimo podpisania takiego pisma, (...)

 • Porada prawna na temat ojciec

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ojciec, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wybudowanie domu na gruncie spadkodawcy – opinia prawna

  (prawdopodobnie ze spłatami na rzecz pozostałych współwłaścicieli – pomniejszonymi o poniesione przez Pana ojca koszty wzniesienia budynku – tj. nakłady). W chwili obecnej, zakładając, że (...)

 • Sądowe ustalenie ojcostwa

  pewnością ojcostwo wskazuje.   Jakie skutki wywołuje sądowe ustalenie ojcostwa? Ojciec uzyskuje władzę rodzicielską nad dzieckiem tylko w wypadku, jeżeli sąd mu ją przyzna; np. jeśli ojciec (...)

 • Roszczenie zwrotne poręczyciela po spłacie długu

  może ocenić realnie tylko Pani/Pana ojciec na podstawie szczegółowych okoliczności sprawy, które są mu wiadome. W braku dobrowolnego uiszczenia należności powinien ojciec Pani/Pana udać (...)

 • Alimenty od dziadków zamiast od ojca dziecka – opinia prawna

  najmniejsze szanse powodzenia i szybkiego zakończenia sprawy byłoby wystąpienie z pozwem o alimenty bezpośrednio przeciwko ojcu dziecka. alimenty, obowiązek alimentacyjny, ojciec, dziadkowie, sądowe

 • Władza rodzicielska rodzica nad dzieckiem

  urodzenia dziecka. Nawet ojciec pozbawiony praw rodzicielskich (decydowania o sprawach dziecka) ma prawo do kontaktu z nim. Jednakże z uwagi na dobro dziecka sąd opiekuńczy może zakazać rodzicowi pozbawionemu

 • Urlop macierzyński - ojciec może z niego korzystać

  . Matka i ojciec mogą przebywać na urlopie rodzicielskim w tym samym czasie, jednak łączny wymiar tego urlopu nie może przekroczyć 26 tygodni. Oznacza to, że w tym samym czasie matka i ojciec (...)

 • Przepisanie spadku po zmarłej żonie na syna

  Po śmierci mamy ojciec chce przepisać dom na jednego z synów. Spadek po żonie ojca sądownie przyjęli: mąż, syn1 i syn2 po 1/3. Nie było podziału majątku. Czy ojciec może notarialnie przepisać (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • alimenty na ojca

  Czy sad moze zaakceptowac wniosek o przyznanie mu alimentow placone przez syna ktory nie mieszka i nie pracuje w Polsce nie ma zadnych dochodow w Polsce, (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Nazwisko dziecka

  Witam! Dziewczyna ma dziecko z człowiekiem, z którym nie zawarła związku małżeńskiego. Mieszkają osobno, dziewczyna z rodzicami. Większe zaiteresowanie (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane