Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak rodzic samotnie wychowujący dziecko może uzyskać świadczenie 500+?

  wydawanego przez sąd po zakończonym postępowaniu sądowym zainicjowanym pozwem o alimenty. W przypadku gdy sprawa o alimenty już się przed sądem toczy albo gdy termin rozprawy jest odległy, (...)

 • 500+ dla samotnych rodziców

  alimenty, odpis postanowienia sądu o zabezpieczeniu powództwa o alimenty, odpis protokołu zawierającego treść ugody sądowej lub ugody zawartej przed mediatorem bądź o umowę o alimenty (...)

 • Świadczenia rodzinne a zasądzone alimenty

  ; ojciec dziecka jest nieznany. Zaliczka alimentacyjna jest natomiast wypłacana w przypadku, gdy przeprowadzona na podstawie tytułu wykonawczego egzekucja świadczeń alimentacyjnych od dłużnika

 • Porada prawna na temat ojciec nieznany a alimenty

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ojciec nieznany a alimenty, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty od obcokrajowca

  Jak można się ubiegać o alimenty, gdy ojciec dziecka jest obcokrajowcem (Afrykanin przebywający we Francji), nie ma legalnej pracy? Do jakiego sądu matka ma wnosić o alimenty? W Polsce (...)

 • Rodzina 500+ w pigułce

  zostały ustalone alimenty od drugiego rodzica, chyba że z przyczyn obiektywnych jest niemożliwe, gdyż np. drugi z rodziców nie żyje, ojciec dziecka jest nieznany W przypadku rodziców

 • Kto może otrzymywać zasiłek rodzinny?

  , chyba że:  a) rodzice lub jedno z rodziców dziecka nie żyje,  b) ojciec dziecka jest nieznany,  c) powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego od drugiego (...)

 • Złóż wniosek o 500+

  alimenty od drugiego rodzica, chyba że z przyczyn obiektywnych jest niemożliwe gdyż np. drugi z rodziców nie żyje, ojciec dziecka jest nieznany W przypadku rodziców rozwiedzionych (...)

 • Zasiłek samotnej matki a zaliczka alimentacyjna

  . alimenty, zasiłek dla samotnej matki, zaliczka alimentacyjna, dłużnik alimentacyjny, zasądzone alimenty, wysokość, świadczenia rodzinne

 • Zasiłek rodzinny: komu przysługuje?

  dziecka od drugiego z rodziców dziecka, chyba że: rodzice lub jedno z rodziców dziecka nie żyje; ojciec dziecka jest nieznany; powództwo o ustalenie świadczenia alimentacyjnego (...)

 • Konsekwencje uznania dziecka, czyli obowiązek alimentacyjny - opinia prawna

  zawarcia porozumienia, przysługuje Pani prawo do wystąpienia z powództwem o alimenty do sądu. Nie jest możliwe poddanie się pod rozstrzygnięcie sądu polubownego, gdyż spory o alimenty są (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ojciec nieznany a alimenty

  Witam. Urodziłam córkę, w aktach ma wpisane, że ojciec jest nieznany. To w takim razie czy dostanę jakąś pomoc alimentacyjną od państwa?

 • Ojciec jest, ale czy w akcie urodzenia moge wpisac ojciec nieznzny ??

  miałam niedawno rozprawe w sprawie alimentów na ciaze od miesiaca 7 do 3 miesiecy po urodzeniu dziecka. (przewodniczył facet sedzia) Pomijam fakt ze (...)

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • prawa ojca a obowiazki ojca po rozwodzie

  bardzo duzo mowi sie o prawach ojca (glownie przez samych ojcow), natomiast nigdzie nie wspomina sie o obowiazkach ojcowskich po rozwodzie, dlaczego ojcowie (...)

 • Uznanie dziecka

  Mam dziecko z mężatką. Z urzędu dziecko otrzymało nazwisko męża matki. Co mamy zrobić aby dziecko zostało prawnie uznane za moje? (piotr) Jestem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane