Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak uzyskać zasiłek macierzyński?

  macierzyńskiego nie może być krótszy niż 9 tygodni (63 dni). Jeśli jedno z dzieci, które przyjmuje się na wychowanie, skończy 7 lat (lub 10 lat) w okresie pobierania zasiłku, (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  albo bez zezwolenia sądu zawarła małżeństwo po ukończeniu lat szesnastu, lecz przed ukończeniem lat osiemnastu, może żądać każdy z małżonków.§ 3. Nie można unieważnić małżeństwa (...)

 • Kodeks rodzinny i opiekuńczy

  , który nie ukończył lat osiemnastu, oraz przez kobietę, która nie ukończyła lat szesnastu albo bez zezwolenia sądu zawarła małżeństwo po ukończeniu lat szesnastu, lecz (...)

 • Porada prawna na temat ojciec 14 lat temu popelnil samobojstwo

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ojciec 14 lat temu popelnil samobojstwo, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Spadek dla dzieci

  ), kolejne 20 i 19 lat i najmłodszy lat 13. Moja mama jest od wielu lat nieuleczalnie chora (choroba umysłowa od 20-tu paru lat, 1-sza grupa renty inwalidzkiej) i nigdy nie kwestionowała (...)

 • PIT 2012. Co grozi za ukrywanie dochodów?

  został zabezpieczony środkami pieniężnymi, które podatnik zdeponował w banku. Kontrolowany wyjaśnił, że pieniądze te pochodziły od rodziców, którzy wiele lat temu przekazali (...)

 • Spadek po rodzicach i ulga mieszkaniowa

  Rodzice byli właścicielami mieszkania (w akcie notarialnym ujęte jest, że nabyli je wspólnie). Ojciec zmarł 30 lat temu, zaś mama w 2005 roku. Sąd wydał postanowienie o nabyciu spadku (...)

 • PIT 2013. Co grozi za ukrywanie dochodów?

  pieniądze te pochodziły od rodziców, którzy wiele lat temu przekazali mu darowiznę w kwocie 20 mld starych zł. Kwotę tę miał przynieść w gotówce jego ojciec. Kontrolujący (...)

 • Alimenty na dorosłego syna który pobiera zasiłek socjalny.

  to, że Pan, jako ojciec syna nie może samodzielnie zaprzestać płacenia alimentów, nawet gdyby uznać, iż istnieją ku temu podstawy. Wydane zostało w tej sprawie zapewne orzeczenie, (...)

 • Ochrona polskich dzieci

  dziecka, Jugendamt, Barnevernet, rodzic, matka, ojciec

 • Jak rozwiązać problemy dotyczące opieki nad dzieckiem, gdy rodzice się rozstają - opinia prawna

  właścicielem mieszkania (80%). Z uwagi na fakt, ze nasz związek przestał istnieć już kilka lat temu, łączyło nas jedynie dziecko (ojciec uznał dziecko i ma prawo do sprawowania opieki (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Podwyższenie alimentów

  Wyczytałam, że o podwyższenie alimentów mogę starać się po roku od uprawomocnienia się wyroku. Czy to prawda? Pomóżcie. (madzia) Po 6 miesiącach (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • mąż chce mi odebrac dziecko!!!!

  Zlozylam pozew o przyznanie wladzy rodzcielskiej.w tym momencie maz przetrzymuje dziecko[3-letnia coreczke]u siebie w domu,nie pozwalajac mi na swobodne (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane