Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wybudowanie ogrodzenia

  Granica działki została wytyczona przez geodetę sądowego. Zapadł wyrok w sądzie cywilnym w sprawie rozgraniczenia. Po upływie jakiego czasu mogę zacząć budować ogrodzenie? Co mam (...)

 • Spór z sąsiadem o ustawienie budynku i ogrodzenia - opinia prawna

  mierzy się w poziomie od najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego ściany lub w połaci dachowej budynku zwróconej w stronę tej granicy lub od najbliższej (...)

 • Własność ogrodzenia

  związanym z gruntem i jako takie stanowi część składową nieruchomości. Oznacza to ogrodzenie objęte jest prawem własności działki, czyli nabywca działki stał się także właścicielem ogrodzenia. (...)

 • Porada prawna na temat ogrodzenie w granicy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ogrodzenie w granicy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Bezprawnie przesunięte granice nieruchomości

  Jestem współwłaścicielem nieruchomości gruntowej zabudowanej, której naruszone ogrodzenie spowodowało pośrednio wejście z chodnikiem miejskim w głąb ok. 1, 5 m w teren posesji na (...)

 • Ogrodzenie znajdujące się pomiędzy nieruchomościami sąsiadów

  konserwacji, malowania ogrodzenia należy do obowiązków właściciela, na gruncie którego to ogrodzenie się znajduje. Jeżeli ogrodzenie jest położone na granicy nieruchomości (...)

 • Spory z sasiadem

  okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy, 2) 3 m - w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. Sytuowanie ściany (...)

 • Odległość płotu od granicy nierucomości

  istniejącego, znajdującej się w odległości mniejszej niż 3 m, a wznoszony budynek będzie usytuowany w prostopadłym do granicy pasie terenu, o szerokości wyznaczonej przez część (...)

 • Budowa ogrodzenia od ulicy

  znaczenia czy ogrodzenie ma stać na lub przy samej granicy działki, czy w większej odległości. Nie ma też znaczenia, że działka już jest ogrodzona. Jeżeli tylko planowana budowla (...)

 • Wysokość ogrodzenia z drewna

  Sąsiad postawił ogrodzenie z siatki w wys. 2,0 m. rozdzielające nasze działki, ogrodzenie jest postawione w granicy. Czy ja w takim wypadku mogę po swojej stronie zachowując (...)

 • Postawienie ogrodzenia bez zgody sąsiada

  Mam pytanie. Czy wolno mi postawić lekkie ogrodzenie (bez betonowej podmurówki) w granicy, bez zgody mojego sąsiada? Może Pan postawić ogrodzenie na swojej części działki, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane