Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Czy mogę rządać żeby spotkania ojca z dzieckiem odbywał się tylko u mnie w domu?

  ograniczył, czy tym bardziej nie pozbawił jego praw rodzicielskich. W świetle prawa ma on w stosunku do dziecka takie same prawa jak i Pani. Może dziecko zabierać poza Pani miejsce zamieszkania (...)

 • Prawa do dziecka żony

  rodzicielskie, ale nie interesuje się on dzieckiem, natomiast odebranie mu tych praw drogą sądową nie jest możliwe. Jeżeli biologicznemu ojcu dziecka przysługuje pełnia praw (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  rodzicielska, czy też nie (liczy się pochodzenie dziecka od rodzica).Pozew należy złożyć do wydziału rodzinnego sądu rejonowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanego, czyli (...)

 • Porada prawna na temat ograniczenie praw rodzicielskich ojcu dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ograniczenie praw rodzicielskich ojcu dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Orzeczenie o alimentach i władzy rodzicielskiej

  Ojciec złożył wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich matki dziecka z jednoczesnym ustaleniem zamieszkania dziecka u ojca. Do chwili obecnej dziecko zamieszkiwało z matką (...)

 • Przysposobienie dziecka przez męża matki

  żyje ojciec dziecka i nie jest pozbawiony praw rodzicielskich? Czy ojciec dziecka może wyrazić zgodę na przysposobienie swojego dziecka przez innego mężczyznę - męża (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka

  . Ograniczenie praw rodzicielskich ojca do decydowania w sprawach najważniejszych dziecka obejmuje również prawo do wyrażania zgody na wydanie paszportu. Zgodnie z kodeksem rodzinnym (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej

  Jak pozbawić ojca praw rodzicielskich? Na jakich podstawach? Sprawowanie władzy rodzicielskiej to prawo i obowiązek rodziców. Składa się na niego troska o rozwój dziecka, zapewnienie (...)

 • Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?

  swoje obowiązki. Jeżeli bowiem opiekun nie sprawuje należycie opieki, sąd opiekuńczy ma obowiązek wydać odpowiednie zarządzenia (np. zarządzić sporządzenie spisu inwentarza majątku dziecka

 • Zmiana nazwiska dziecka a władza rodzicielska

  prawa polskiego zmiana nazwiska dziecka nie wpływa na prawa rodzicielskie do niego. Z opisu stanu faktycznego wynika, iż matka, chciałaby ograniczyć, a nawet pozbawić praw rodzicielskich (...)

 • Wystąpienie do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej

  ? Ograniczenie władzy rodzicielskiej stanowi najistotniejsze ograniczenie praw ojca w stosunku do dziecka. Trudno jest też w praktyce uzyskać postanowienie sądu o ograniczeniu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ograniczenie praw ojcu

  Mam poltora roczna coreczke ojciec sie nia wogole nie interesuje nie mieszkamy razem i niegdy nie mieszkalismy. Alimenty ma przyznane ale nie placi komornik (...)

 • Kiedy moge wnieść pozew-pozbawienie praw rodzicielskich!

  Witam Całkiem niedawno zakończyła się sprawa o ograniczenie praw rodzicielskich ojcu mojego dziecka teraz jednak chciałbym wystąpić z pozwem o pozbawienie (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane