Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  Od ok. 4 lat ojciec nie zajmuje się w ogóle swoim dzieckiem. Czy pozbawienie przez sąd ojca praw rodzicielskich lub tylko ich ograniczenie chroni w przyszłości dziecko od tego by nie mógł (...)

 • Ustalenie ojcostwa i alimenty

  rodzicielska, czy też nie (liczy się pochodzenie dziecka od rodzica).Pozew należy złożyć do wydziału rodzinnego sądu rejonowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania pozwanego, czyli (...)

 • Podział spadku po ojcu

  ) praw rodzicielskich. Jaka część spadku po moim ojcu należy do mnie? Czy syn mojej mamy też dziedziczy po moim tacie? Czy mogę starać się o zapłatę za moją część spadku? Pierwszą (...)

 • Opinia prawna na temat ograniczenie praw rodzicielskich ojcu dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ograniczenie praw rodzicielskich ojcu dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Prawa do dziecka żony

  rodzicielskie, ale nie interesuje się on dzieckiem, natomiast odebranie mu tych praw drogą sądową nie jest możliwe. Jeżeli biologicznemu ojcu dziecka przysługuje pełnia praw (...)

 • Zmiana nazwiska dziecka a władza rodzicielska

  prawa rodzicielskie do niego. Z opisu stanu faktycznego wynika, iż matka, chciałaby ograniczyć, a nawet pozbawić praw rodzicielskich ojca biologicznego do dziecka. Fakt wpisania nazwiska (...)

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

  do tej funkcji. Odpowiednią drogą do takiego ustalenia jest również uznanie dziecka, którego dobrowolnie dokonuje ojciec dziecka pozamałżeńskiego. Jednakże może się zdarzyć, iż matka (...)

 • Orzeczenie o alimentach i władzy rodzicielskiej

  Ojciec złożył wniosek o ograniczenie praw rodzicielskich matki dziecka z jednoczesnym ustaleniem zamieszkania dziecka u ojca. Do chwili obecnej dziecko zamieszkiwało z matką (...)

 • Paszport dla małoletniego dziecka

  . Ograniczenie praw rodzicielskich ojca do decydowania w sprawach najważniejszych dziecka obejmuje również prawo do wyrażania zgody na wydanie paszportu. Zgodnie z kodeksem rodzinnym (...)

 • Przysposobienie dziecka przez męża matki

  żyje ojciec dziecka i nie jest pozbawiony praw rodzicielskich? Czy ojciec dziecka może wyrazić zgodę na przysposobienie swojego dziecka przez innego mężczyznę - męża (...)

 • Pozbawienie władzy rodzicielskiej

  Jak pozbawić ojca praw rodzicielskich? Na jakich podstawach? Sprawowanie władzy rodzicielskiej to prawo i obowiązek rodziców. Składa się na niego troska o rozwój dziecka, zapewnienie (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ograniczenie praw ojcu

  Mam poltora roczna coreczke ojciec sie nia wogole nie interesuje nie mieszkamy razem i niegdy nie mieszkalismy. Alimenty ma przyznane ale nie placi komornik (...)

 • Kiedy moge wnieść pozew-pozbawienie praw rodzicielskich!

  Witam Całkiem niedawno zakończyła się sprawa o ograniczenie praw rodzicielskich ojcu mojego dziecka teraz jednak chciałbym wystąpić z pozwem o pozbawienie (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane