Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozstrzygnięcie dotyczące małoletnich dzieci w orzeczeniu rozwodowym - opinia prawna

  określonych obowiązków i praw do dziecka), bądź obojgu rozwiedzionym małżonkom. Może także zdecydować o pozbawieniu władzy rodzicielskiej jednego lub obojga rodziców albo zawieszeniu tej (...)

 • Rozwód a prawa względem wspólnych dzieci - opinia prawna

  określonych obowiązków i praw do dziecka), obojgu rozwiedzionym małżonkom, lub też może zdecydować o: pozbawieniu władzy rodzicielskiej jednego lub obojga rodziców, zawieszeniu tej władzy (...)

 • Stawiennictwo w sprawie o pozbawienie praw rodzica

  właściwym do rozpoznania sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich jest Sąd polski. Postępowanie w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich rodzica w stosunku do dziecka jest (...)

 • Porada prawna na temat ograniczenie praw rodzicielskich ojcu dziecka

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ograniczenie praw rodzicielskich ojcu dziecka, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zmiana orzeczenia o władzy rodzicielskiej

  sprawować władzy rodzicielskiej, sąd opiekuńczy orzeknie o zawieszeniu władzy rodzicielskiej. Jednakże, gdy ojciec dziecka wyzdrowieje, sąd uchyli postanowienie o zawieszeniu władzy rodzicielskiej. Należy

 • Kontakty z dzieckiem a praca za granicą

  obowiązków rodzicielskich, lecz działanie ojca wbrew dobru dziecka. Odebranie władzy rodzicielskiej nigdy nie może być sankcją za niewykonywanie obowiązków przez rodzica. Musi być zawsze (...)

 • Alimenty podczas ustalania ojcostwa

  Zamierzam podać do sądu ojca mojego dziecka w celu ustalenie ojcostwa. Dziecko urodziło się ze związku pozamałżeńskiego. Wiem, że ojciec dziecka nie będzie spotykał sę z dzieckiem, ale (...)

 • Orzeczenie o władzy rodziców w wyroku rozwodowym

  decydowania o sprawach dziecka przez rodzica i nie jest w żaden sposób skorelowane z ustalenie wizyt jednego z rodziców u dziecka. Co do widywania się z dziećmi, to nawet rodzice pozbawieni władzy

 • Pozbawienie praw rodzicielskich a alimenty

  Od ok. 4 lat ojciec nie zajmuje się w ogóle swoim dzieckiem. Czy pozbawienie przez sąd ojca praw rodzicielskich lub tylko ich ograniczenie chroni w przyszłości dziecko od tego by nie mógł (...)

 • Planowana reforma prawa rodzinnego

  wydarzeń dochodzi często w rodzinach, które są objęte nadzorem kuratora sądowego albo w trakcie toczących się z urzędu spraw o ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich. (...)

 • Podział spadku po ojcu

  ) praw rodzicielskich. Jaka część spadku po moim ojcu należy do mnie? Czy syn mojej mamy też dziedziczy po moim tacie? Czy mogę starać się o zapłatę za moją część spadku? Pierwszą (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ograniczenie praw ojcu

  Mam poltora roczna coreczke ojciec sie nia wogole nie interesuje nie mieszkamy razem i niegdy nie mieszkalismy. Alimenty ma przyznane ale nie placi komornik (...)

 • Kiedy moge wnieść pozew-pozbawienie praw rodzicielskich!

  Witam Całkiem niedawno zakończyła się sprawa o ograniczenie praw rodzicielskich ojcu mojego dziecka teraz jednak chciałbym wystąpić z pozwem o pozbawienie (...)

 • Pozbawienie praw rodzicielskich ojca pomóżcie

  Czy jest możliwość pozbawienia ojca praw rodzicielskich i żeby także płacił alimenty. Proponował mi bym usuęła ciążę i wogóle nie interesował (...)

 • Ograniczenie władzy rodzicielskiej

  Ojciec mojego dziecka nigdy nie był moim mężem i nie mieszkał ze mną od chwili urodzenia się naszej córki. Wcześniej kilka miesięcy mieszkaliśmy (...)

 • Prawo rodzicielskie

  Chce pozbawic ojca mojego 6 letniego dziecka wladzy rodzicielskiej, nie widuje sie on z corka od 3 lat i sie nia nie interesuje, jak sprawic by sad przyznal (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane