Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  wniosków, uwag i zastrzeżeń, o których mowa w ust. 4, rozstrzyga rada gminy w uchwale o scaleniu i podziale nieruchomości. O sposobie rozstrzygnięcia zawiadamia się na piśmie (...)

 • Reklama alkoholu

  Na jakich zasadach można zamieszczać reklamy alkoholu w prasie? Czy obowiązują w tym zakresie ustawowe ograniczenia? Jestem zainteresowany przede wszystkim zamieszczeniem reklamy w (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  ustawie. Art. 25. § 1. Sąd okręgowy orzeka w pierwszej instancji w sprawach o następujące przestępstwa: 1) o zbrodnie określone w Kodeksie karnym oraz w ustawach szczególnych, (...)

 • Opinia prawna na temat ogloszenie w prasie

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ogloszenie w prasie, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 149 - 242)

  wieczystych, rejestrów wchodzących w skład operatu katastralnego, a także w wyciągach z operatów szacunkowych przekazywanych do katastru nieruchomości. 2. Wykorzystane (...)

 • Portal zamieszczający przeglądy i omówienie artykułów prasowych - opinia prawna

  utwory. Dodam, że nie chodzi mi tu o załączanie linków do artykułów w prasie elektronicznej, które stają się bezwartościowe po przeniesieniu ich do odpłatnych (...)

 • Ochrona wizerunku przed publikacją prasową

  Czy w prasie może być publikowany wizerunek (fotografia) osoby z zasłoniętymi oczami bez jej zgody na publikację? Nadmieniam, że osoba ta nawet po zatarciu oczu jest rozpoznawalna dla znajomych (...)

 • Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych (art. 1 - 77 [2])

  muzea, galerie, sale wystawowe, lecz tylko w katalogach i w wydawnictwach publikowanych dla promocji tych utworów, a także w sprawozdaniach o aktualnych wydarzeniach w prasie (...)

 • Autoryzacja wypowiedzi dla prasy

  . 2 prawa prasowego. W znaczeniu potocznym, autoryzacja, oprócz zgody na zamieszczenie wypowiedzi w prasie, oznacza również prawo osoby udzielającej informacji do wspólnego z dziennikarzem (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  , świadków, obrońców, pełnomocników i innych uczestników postępowania, których obecność była obowiązkowa lub którzy wnosili o dopuszczenie (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 1 - 92)

  przepisów o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;   5a) ochrona Pomników Zagłady w rozumieniu przepisów o ochronie terenów (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ogloszenie licytacji w prasie

  W koncu po 10 latach doczekalem sie terminu licytacji nieruchomosci jako wierzyciel. Mam teraz zapytanie gdzie jest uregulowana kwestia ogloszenia w prasie (...)

 • Ślub w USA....

  Czy ślub cywilny zawarty w Stanach Zjednoczonych przez Polaków jest ważny po przyjeżdzie do Polski? Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziękuję. (NADZIEJA) (...)

 • Mieszkanie u pośrednika

  Witam Chcac sprzedac mieszkanie dalem oferte do posrednika,miesiac czasu minal i nic.Musze wyjechac i zalexy mi na sprzedazy,daje ogloszenie do gazety(nie (...)

 • Kradzież zdjęć i wstawienie ich na profil erotyczny- bierność policji

  Witam, mam ogromny problem ktory spedza mi sen z powiek. Otóż przekopiowano zdjecia ktore mialam na profilu facebook i wstawiono je na profil erotyczny (...)

 • Umowa najmu na czas określony-jak wypowiedzieć

  umowa najmu lokalu użytkowego została zawarta na czas określony, od daty do daty. Niestety nie zawiera zapisu o możliwości wypowiedzenia, czy i na (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane