Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Oględziny miejsca, osoby lub rzeczy

  ;miejsca największe znaczenie mają oględziny miejsca przestępstwa. Ich celem jest stwierdzenie śladów przestępstwa oraz dokonanie ich zabezpieczenia w celach dowodowych (Prusak (...)

 • Zasady przeszukania i zatrzymania rzeczy

  potrzeby dokonuje się oględzin miejsca, osoby lub rzeczy. Oględziny to czynność dowodowa w procesie cywilnym i karnym, polegająca na zapoznaniu się przez organ procesowy z miejscem, ciałem (...)

 • Fiskus dokona oględzin mieszkania tylko za zgodą

  prokuratora. Oględziny miejsca zamieszkania mogą mieć związek przede wszystkim ze skorzystaniem z ulgi inwestycyjnej. Kontrola będzie miała miejsce, jeśli okaże się niezbędna do zweryfikowania (...)

 • Porada prawna na temat oględziny miejsca

  Nie szukaj dłużej informacji na temat oględziny miejsca, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Gdzie zgłosić dewastację nagrobka?

  przeprowadzi oględziny miejsca. - Są to delikatne, przykre dla pokrzywdzonych rodzin tematy. Policja podchodzi do takich spraw w sposób delikatny i wyjątkowy – mówi funkcjonariuszka

 • Pilarka bez osłony obcięła dłoń

  trakcie kontroli inspektor pracy przeprowadził oględziny miejsca wypadku i wykonanej we własnym zakresie piły wahadłowej używanej do cięcia poprzecznego desek o szerokości od 5 do 12 cm. Silnik (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  zamieszkania w kraju - według miejsca pobytu strony lub jednej ze stron; jeżeli żadna ze stron nie ma w kraju zamieszkania (siedziby) lub pobytu - według miejsca ostatniego ich zamieszkania (siedziby) (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. II

  , przeznaczone na przejazd do miejsca zamieszkania i na utrzymanie, do wysokości jednego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia pracowników; ze środków tych nie prowadzi się egzekucji i na wniosek (...)

 • II - Kodeks postępowania karnego - Czynności procesowe. Dowody

  lub dźwięku przed utratą dowodu, jego zniekształceniem lub nieuprawnionym ujawnieniem. Art. 148. § 1. Protokół powinien zawierać:  1) oznaczenie czynności, jej czasu i miejsca (...)

 • II - KODEKS POSTĘPOWANIA ADMINISTRACYJNEGO - Postępowanie

  , świadkowie, biegli i inne osoby uczestniczące w rozprawie mogą być, po uprzednim ostrzeżeniu, wydalone z miejsca rozprawy przez kierującego rozprawą oraz ukarane grzywną do 100 zł. Na postanowienie (...)

 • Jakie są prawa i obowiązki pokrzywdzonego w postępowaniu karnym?

  miejsca zamieszkania i miejsca pracy pokrzywdzonego nie są ujawniane w aktach sprawy. Zamieszcza się je w odrębnym załączniku, wyłącznie do wiadomości organu prowadzącego postępowanie. Można (...)

 • III - Kodeks postępowania cywilnego - Postępowanie

  ;Protokół powinien zawierać:  1) oznaczenie sądu, miejsca i daty posiedzenia, nazwiska sędziów, protokolanta, prokuratora, stron, interwenientów, jak również obecnych (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  ustnie do protokołu. § 2. Podanie powinno zawierać co najmniej treść żądania, wskazanie osoby, od której pochodzi, oraz jej adresu (miejsca zamieszkania lub pobytu, siedziby albo miejsca (...)

 • Kodeks postępowania cywilnego

  ;wnież z tytułu zapisu, polecenia oraz innych rozrządzeń testamentowych wytacza się wyłącznie przed sąd ostatniego miejsca zamieszkania spadkodawcy, a jeżeli jego miejsca zamieszkania w Polsce (...)

 • Protokół z posiedzenia sądu

  dowodu. Z przebiegu wizji spisuje się protokół, który podpisują przewodniczący i protokolant. Protokół powinien zawierać: oznaczenie sądu, miejsca i daty posiedzenia, nazwiska sędziów, protokolanta

 • Kodeks postępowania karnego

  przygotowawczym prezes sądu rejonowego miejsca czynności, na uzasadniony wniosek dotychczasowego obrońcy może wyznaczyć dla dokonania tej czynności innego obrońcę spośród miejscowych adwokatów.§ (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • reklamacja obuwia

  W dniu 18.08.09 kupiłam klapki,wierzch-typu japonki, za 150zł,w jednym ze sklepów w Przemyślu (nie wiem czy mogę podać nazwę sklepu).Następnego (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane