Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • "Nigeryjski szwindel"

  ofiary. Scenariuszy może być wiele. Chodzi tylko o to, by w pamięci ofiary utkwił fakt, że gdzieś za granicą żyje ktoś, kto należy do jej rodziny, wie o istnieniu ofiary, mimo że (...)

 • Zaostrzenie kar dla gwałcicieli i większa ochrona ofiar gwałtów

  sytuację, kiedy sprawca dokonuje gwałtu i doprowadza w wyniku tego do śmierci ofiary. Przestępstwo to – w myśl projektu – będzie zbrodnią zagrożoną pozbawieniem wolności w wymiarze (...)

 • Nieupamiętnione ofiary zbrodni wołyńsko-małopolskiej

  a Pamięć Ofiar - Nieupamiętnione Ofiary Zbrodni Wołyńsko-Małopolskiej" - Wystąpienie RPO podczas konferencji: „Państwo a Pamięć Ofiar - Nieupamiętnione Ofiary Zbrodni Wołyńsko-Małopolskiej"

 • Porada prawna na temat ofiary

  Nie szukaj dłużej informacji na temat ofiary, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kompensaty dla ofiar przestępstw

  – umyślnych i nieumyślnych. Dotychczas ofiary przestępstw nieumyślnych nie miały możliwości dochodzenia kompensaty. W efekcie zlikwidowany zostanie dotychczasowy podział na ofiary przestępstw

 • Gwałciciele dostaną za swoje...

  odrębnym czynem ujętym precyzyjnie w Kodeksie karnym. Chodzi o sytuację, kiedy sprawca dokonuje gwałtu z intencją zabójstwa oraz doprowadza do śmierci ofiary. Przestępstwo to – w (...)

 • Stop przemocy

  oraz wobec pracodawców wykorzystujących ofiary handlu ludźmi. We wniosku ustanowiono również niezależne organy monitorujące realizację tych działań. Wniosek w sprawie zwalczania seksualnego

 • Jak może bronić się ofiara przemocy?

  spożywanie lub nakłaniając do spożywania takich napojów. Pamiętaj, że: Dowodem ofiary przemocy może być tzw. „niebieska karta”, czyli kwestionariusz wyspecjalizowany.   Podstawa

 • Jak bronić się przed znęcaniem się?

  sobie nie tylko znęcanie się, ale też inne czyny karalne oraz czynności skierowane bezpośrednio na pokrzywdzenie ofiary. Znęcanie się nie jest tożsame z przemocą domowa. Występują pewne znaczące (...)

 • Państwowa kompensata przysługująca ofiarom niektórych przestępstw umyślnych

  kompensatę ubiega się osoba najbliższa, dołącza do wniosku dokumenty potwierdzające fakt pozostawania w czasie popełnienia przestępstwa stanowiącego podstawę wniosku na utrzymaniu ofiary, która (...)

 • Propozycja świadczenia pieniężnego dla małoletnich ofiar wojny 1939-1945

  uprawnienie do świadczenia dla małoletniej ofiary wojny oraz wzór takiego wniosku, uwzględniając konieczność potwierdzenia uprawnień przysługujących zainteresowanej osobie. Od kiedy nowe (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane