Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  Piotra Kowala. Piotr Kowal na wysokości 1/3 wspólnej drogi ustawił płot, którym odciął dojazd do pola Jana Nowaka. Jan Nowak wystąpił z pozwem do sądu rejonowego o dopuszczenie (...)

 • Przekroczenie terminu na złożenie zażalenia

  Wniesiono zażalenie na decyzję sądu rejonowego podając błędnie adresata i tym samym błędnie wysyłając pismo do sądu okręgowego nadrzędnego wobec właściwego sadu rejonowego. (...)

 • Doręczanie pism sądowych osobie upoważnionej

  udzielenia w moim imieniu dalszego pełnomocnictwa w tym do ustanowienia w moim imieniu pełnomocnika procesowego w postaci radcy prawnego lub adwokata do wszystkich spraw objętych niniejszym pełnomocnictwem. (...)

 • Porada prawna na temat odwolanie do sadu rejonowego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwolanie do sadu rejonowego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Data doręczenia wezwania a odroczenie rozprawy

  dni na przygotowanie się do rozprawy -a biorąc pod uwagę czas świąteczny niemożliwe było zwrócenie się o pomoc do prawnika), a jeśli nie było to czy mogę żądać "anulowania" rozprawy (...)

 • Cesja wierzytelności i opieszały komornik

  dotyczy, nastąpiło naruszenie jej prawa do rozpoznania sprawy bez nieuzasadnionej zwłoki, jeżeli postępowanie w tej sprawie trwa dłużej, niż to konieczne do załatwienia sprawy egzekucyjnej (...)

 • Przedawnienie przestępstwa sprzed 1998r.

  oskarżeni złożyli apelację. Sąd apelacyjny uwzględnił apelacje i przekazał do ponownego rozpoznania do sadu rejonowego. Obecnie toczy się to postępowanie. W sierpniu 2006r (...)

 • Zarządzanie majątkiem dziecka niepełnoletniego

  wyrażać zgody na wykonywanie takich czynności przez dziecko.Na dokonanie takiej czynności potrzebne jest zezwolenie sądu. W tym celu składa się do sądu rejonowego, w którego okręgu (...)

 • Termin na przekazanie apelacji

  W październiku 2008 roku Sąd wydal niekorzystny dla mnie wyrok, od którego złożyłam prawidłowo apelacje. Do dzisiaj, tj. 05.07.2010 roku Sąd nie przesłał mojej apelacji do Sadu Okręgowego. (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Alimenty na dziecko

  W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje? Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obydwojgu (...)

 • POLISA NA UPOSAŻENIE DZIECI - JAK WALCZYĆ Z PZU?

  Posiadam dwie polisy na uposażenie dzieci - jedna na tate, druga na mame. Okres ubezpieczenia minął. Wynosił 13 lat (początek ubezpieczenia - 1988r.). (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • ZAPRZECZENIE OJCOSTWA!!!

  Jak zaprzeczyć ojcostwu po upływie ustawowym okresie 6 miesięcy?Proszę o pomoc. (sylwek) ...powiem szczerze.... - mozna dobrym argumentem.... - prosze (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane