Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  opróżnienia zajmowanego lokalu, stanowiącego własność gminy, nie posiadającymi w wyroku eksmisyjnym prawa do lokalu socjalnego w przypadkach, gdy wielkość i standard odzyskiwanego (...)

 • Gdy spółdzielnia nie proponuje wykupu mieszkania ... – opinia prawna

  zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego, Dz. U. z 2001 Nr 71, poz. 733 ze zmianami). Umowa najmu lokalu socjalnego może zostać zawarta z osobą, która nie ma tytułu prawnego do lokalu (...)

 • Jak pozbyć się lokatora, który nie płaci czynszu?

  , których nakaz dotyczy. Jeżeli sąd orzecze, że lokator ma prawo do otrzymania lokalu socjalnego, nakaże jednocześnie wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia (...)

 • Porada prawna na temat odwo��anie od decyzji przyznania lokalu socjalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwo��anie od decyzji przyznania lokalu socjalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  zwiększa się normatywną powierzchnię tego lokalu o 5 m2.  2. W wypadku najmu albo podnajmu części lokalu mieszkalnego za powierzchnię użytkową lokalu mieszkalnego lub części tego (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  lokalu mieszkalnym większej liczby osób, dla każdej kolejnej osoby zwiększa się normatywną powierzchnię tego lokalu o 5 m2. Jeżeli w lokalu mieszka osoba niepełnosprawna, poruszająca (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  szczególnie skomplikowanej - nie później niż w ciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś w postępowaniu odwoławczym - w ciągu miesiąca od dnia otrzymania (...)

 • Kto może przybyć do Polski w ramach repatriacji?

  posiada nowego miejsca zamieszkania. Pełnomocnik wydaje decyzję w sprawie przyznania miejsca w ośrodku adaptacyjnym, w terminie nie dłuższym niż 3 lata od dnia wydania przez konsula decyzji (...)

 • Wezwanie gminy w sprawie o odszkodowanie

  lokalu do czasu złożenia przez gminę oferty zawarcia umowy najmu lokalu socjalnego. Zatem stan zawieszenia trwa tak długo jak długo gmina nie złoży oferty najmu. To na gminie spoczywa (...)

 • Dodatek mieszkaniowy należy się także osadzonym w więzieniu

  wnioskodawczynię kary pozbawienia wolności do 2007 r., mimo że posiadała ona tytuł prawny do lokalu mieszkalnego. W opinii organu nie zamieszkiwała w nim i nie gospodarowała. W odwołaniu od (...)

 • Żądanie przydzielenia lokalu zastępczego w pozwie

  otrzymania lokalu socjalnego bądź o braku takiego uprawnienia wobec osób, których nakaz dotyczy. Obowiązek zapewnienia lokalu socjalnego ciąży na gminie właściwej ze względu (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane