Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odwołanie od wyroku nakazowego

  traci moc; sprawa podlega rozpoznaniu na zasadach ogólnych.  Oczywiście, zawsze warto odwoływać się od skazującego wyroku sądu. Jeśli jest Pan w stanie aktywnie uczestniczyć w (...)

 • Odwołanie od wyroku sądu grodzkiego

  na żądanie strony, złożone w terminie zawitym 7 dni od daty wydania wyroku przez sąd odwoławczy. Orzeczenie w postaci wyroku w postępowaniu w sprawach o wykroczenia wydane na rozprawie (...)

 • Apelacja i kasacja w sprawach o wykroczenia

  odwołania jest "apelacja" ponieważ kiedyś od wyroków sądów niższej instancji nazywało się to"odwołanie od wyroku"? Co jest następną drogą po odrzuceniu Apelacji? Jaka jest (...)

 • Porada prawna na temat odwołanie od wyroku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwołanie od wyroku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Alimenty dla pełnoletniego dziecka

  odwołania od wyroku wkrótce mija. Obawiam się, że nie zdążę go właściwie przygotować lub dołączyć dokumentów, którymi będę dysponował później. Czy zatem jest możliwe uzupełnienie (...)

 • Elementy odróżniające znak towarowy w orzecznictwie ETS

  mocy odwołanie. Od wyroku sądu wniesiono odwołanie do ETS. Strona wnosząca odwołanie wniosła skargę o stwierdzenie nieważności spornej decyzji. Wyrok ETS z dnia 22 czerwca (...)

 • Koszty wniesienia apelacji w sprawie gospodarczej

  Chcę przygotować i wnieść odwołanie od wyroku wydanego przez Sąd Rejonowy Gospodarczy. Jak będę wnosił te odwołanie to czy muszę wnieść opłatę razem ze złożeniem tego (...)

 • Wydanie uzasadnienia wyroku na piśmie

  liczy się od momentu dostarczenia wyroku? Kiedy wyrok staje się prawomocny? Bardzo proszę o zapoznanie się z treścią artykułu Jak złożyć apelację od wyroku sądu karnego? W (...)

 • Odwołanie do sądu od decyzji rentowej

  inne osoby, które mogą złożyć zeznania w mojej sprawie? Czy wyrok wydany przez sąd pracy jest ostateczny? Czy jest możliwe odwołanie od wyroku, który utrzyma w mocy decyzję ZUS? Zadaniem (...)

 • Przywrócenie terminu na wniesienie apelacji

  5.12 uprawomocnił się (w treści jest sformułowanie o prawomocnym wyroku) i Sad dowalił mi jeszcze 80 zł kosztów. Mam 7 dni na zażalenie ale od tej opłaty... A ja miałem nadzieję na odwołanie (...)

 • Przywrócenie terminu zawitego

  ? Odwołanie od wyroku jest formą potoczną. Wyrazem procesowym odwołania jest apelacja. Procedura i to zarówno karna jak i cywilna przewidują jako sposób zaskarżania, odwoływania się (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odwołanie od wyroku

  Witam Jaki jest termin odwołanie się od wyroku sądu? Czy jest on jednakowy dla wszystkich czy zależy od konkretnej strawy? witam, żona złoży apelację (...)

 • Odwołanie od wyroku alimentacyjnego

  Witam w jaki sposób trzeba napisać odwołanie od wyroku w sprawie alimentów? Czy od alimentów można się odwoływać? Czy na to jest jakiś wzór, (...)

 • Odwołanie od wyroku sądu

  Witam, w poniedziałek miałam ogłoszenie wyroku... Sędzina obarczyła winą tylko mnie za rozpad małżeństwa, a tak na prawdę... to ja zrobiłam (...)

 • alimenty

  alimenty na zone Alimenty na żone płaci się tylko 5 lat jeżeli z twojej winy zostało przez sąd uznane rozpad małżeństwa lub jeżeli żona jet (...)

 • Wyrok sądu o podwyzszeniu alimentów

  Bardzo proszę o szybką odpowiedż.Sad podwyższył mi alimenty o 200 zł na kwotę 550 zł na 4 letnie dzieckoi zasądził przyznanie wyrównania od (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane