Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Który sąd osądzi przestępcę?

  ), zamieszkuje blisko tego sądu, a z dala od sądu właściwego. Dotyczy to także obrońcy z urzędu; nie dotyczy to zaś prokuratora – działa bowiem zasada jednolitości prokuratury. (...)

 • Projektowane zmiany w kodeksie postępowania cywilnego oraz prawie upadłościowym i naprawczym

  wykonania wyroku sądu polubownego. Sąd może jednak wstrzymać jego wykonalność. Na postanowienie sądu służy zażalenie. Projekt przyjmuje, że wyrok sądu polubownego i ugoda przed (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  obowiązku powstrzymania się od przebywania w określonych środowiskach lub miejscach, zakazu kontaktowania się z określonymi osobami lub zakazu opuszczania określonego miejsca pobytu bez zgody sądu (...)

 • Porada prawna na temat odwołanie od postanowienia sądu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwołanie od postanowienia sądu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • VI - Kodeks postępowania karnego - Postępowanie w sprawach karnych ze stosunków międzynarodowych

  wydania przedmiotu należy do wniosku dołączyć odpis postanowienia sądu lub prokuratora nakazującego przeprowadzenie tej czynności w danej sprawie.  Art. 587. Sporządzone na wniosek polskiego (...)

 • Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia

  ono połączone ze znacznymi trudnościami; osoba ta może nadesłać wyjaśnienia do właściwego organu w terminie 7 dni od odstąpienia od przesłuchania, o czym należy ją pouczyć. Odstąpienie (...)

 • Prawo własności przemysłowej (art. 255 - 282)

  postępowania administracyjnego o ponownym rozpatrywaniu, na wniosek strony, spraw załatwionych przez wydanie decyzji, od której nie służy odwołanie, nie stosuje się do decyzji rozstrzygającej (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  nad sądem właściwym może przekazać sprawę innemu sądowi równorzędnemu, jeżeli większość osób, które należy wezwać na rozprawę, zamieszkuje blisko tego sądu, a z dala od sądu (...)

 • Jak współwłaściciele mogą korzystać ze wspólnej nieruchomości?

  sądu. Termin do wniesienia apelacji jest uzależniony od tego, czy wystąpiliśmy do sądu z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia postanowienia sądu, czy też z takiego prawa (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  orzeczenia wraz z uzasadnieniem. 4. Od prawomocnego orzeczenia komisji dyscyplinarnej, o której mowa w art. 142 ust. 1 pkt 2, stronom służy odwołanie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie (...)

 • Uzasadnienie postanowienia

  postanowienia sądu orzekające co do istoty sprawy, przysługuje apelacja, którą wnosi się do sądu, który wydał postanowienie w terminie dwóch tygodni od dnia ogłoszenia postanowienia, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odwołanie od postanowienia sądu

  Mam takie pytanie czy od postanowienia Sądu II instancji, który uchylił postanowienie I instancji stwierdzając błędy proceduralne służy środek (...)

 • Odwołanie od postanowienia sądu- czy sa szanse na wygraną

  Witam, Jestem właścicielką kaminicy. Wypowidziałam mieszkanie w trybie trzyletnim jednym z lokatorów. Po upływie tego czasu wniosłam do sadu o eksmisję. (...)

 • ZABEZPIECZENIE ALIMENTACYJNE_komornik

  Sprawa rozwodowa jest ciągle wtoku, ale ojceiec dziecka ma przyznane zabezpieczenie alimentacyjne, w wysokości 200 zł miesięnie od stycznie 2006 r. (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane