Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 107 - 277)

  obowiązków może ulec obniżeniu, a tymczasowo aresztowanego ulega ograniczeniu najwyżej do połowy, w zależności od stanu rodzinnego nauczyciela akademickiego, począwszy od pierwszego dnia (...)

 • Jak będą nakładane mandaty za wykroczenia skarbowe?

  ukarany wpłaca, w terminie 7 dni od daty przyjęcia tego mandatu, do kasy właściwego niefinansowego organu postępowania przygotowawczego lub na rachunek bankowy tego organu. Pokwitowanie (...)

 • Odwołanie od prawomocnego mandatu

  typu mandatu - została przez policjantkę narzucona forma mandatu kredytowego (co prawdopodobnie nie daje możliwości do odwoływania się od niego - staje się prawomocny z chwilą jego (...)

 • Porada prawna na temat odwołanie od mandatu wzór

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwołanie od mandatu wzór, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wygaśnięcie mandatu radnego

  powyżej, rada stwierdza wygaśnięcie mandatu radnego, w drodze uchwały, najpóźniej po upływie miesiąca od upływu tego terminu. Podjęcie tej uchwały przez radę gminy powoduje wygaśniecie (...)

 • Uchylenie prawomocnego mandatu

  ). Mandat powinien zawierać pouczenie o obowiązku uiszczenia grzywny w terminie 7 dni od daty przyjęcia mandatu oraz o skutkach nieuiszczenia grzywny w terminie. Staje się on prawomocny z (...)

 • Kodeks pracy

  .  Odszkodowanie, o którym mowa w art. 45, przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres od 2 tygodni do 3 miesięcy, nie niższej jednak od wynagrodzenia za okres wypowiedzenia.Art. (...)

 • Powołanie, mianowanie, wybór - czym się różnią stosunki pracy zawarte na tych podstawach?

  odwołanie nie wywołuje skutku prawnego. Jaki skutek wywołuje odwołanie? Odwołanie pracownika z danego stanowiska niesie za sobą podwójny skutek; po pierwsze pozbawia osobę powołaną (...)

 • Odwołanie od mandatu karnego

  wysokość, wykroczenie zarzucone sprawcy oraz poinformować sprawcę wykroczenia o prawie odmowy przyjęcia mandatu karnego i o skutkach prawnych takiej odmowy (§ 3). Wzór mandatu (...)

 • Odwołanie członka zarządu

  . Właśnie odniesienie do mandatu pozwala na ustalenie terminu odwołania w dacie przyszłej. W związku z tym mandat osoby, której wręczono odwołanie, może trwać nadal, a sformułowanie z art. (...)

 • Wniosek o uchylenie mandatu karnego

  mandatu karnego nałożonego przez strażnika miejskiego nie służy odwołanie, ale (zgodnie z art. 101 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia) wniosek o uchylenie mandatu nałożonego (...)

 • Odwołanie się od mandatu

  . Uprawnionym do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd właściwy do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania grzywna została nałożona. W przedmiocie uchylenia mandatu karnego (...)

 • Wygaśnięcie mandatu radnego

  prowadzenia działalności przez radnego we wskazanym powyżej terminie, rada stwierdza wygaśnięcie mandatu radnego, w drodze uchwały, najpóźniej po upływie miesiąca od upływu tego terminu. (...)

 • Odwołanie się od mandatu

  Czy, jeśli w trakcie postępowania przed sądem grodzkim o wykroczenie ( odwołanie się od mandatu za przekroczenie prędkości) oskarżony(?) powie, że był leczony psychiatrycznie ( depresja), (...)

 • Zarząd spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

  ;lników. Umowa spółki może ograniczyć możliwość odwołania członka zarządu np. poprzez wskazanie ważnych powodów uzasadniających odwołanie go z pełnionej funkcji. Odwołanie (...)

 • Odprawa dla członka zarządu - opinia prawna

  upływem dnia wezwania, lecz może zacząć się wcześniej. Bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne. Jeżeli wymagalność roszczenia zależy od podjęcia (...)

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  ryczałtu na zakup opału,  3) wzór wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz dokumenty, o których mowa w art. 7 ust. 2,  4) wzór deklaracji o dochodach gospodarstwa domowego.  2. Rozporządzenie, (...)

 • Odwołanie od nałożonego mandatu karnego

  dni od uprawomocnienia się mandatu. W sytuacji ukarania sprawcy wykroczenia mandatem karnym zaocznie, staje się on prawomocny, jeżeli zostanie on zapłacony we wskazanym w nim terminie. Gdy to (...)

 • Zajmujesz się akwizycją? Sprawdź co powinieneś o niej wiedzieć!

  prawa odstąpienia od umowy jest reguła, która stanowi, że konsument, nawet jeśli nie został poinfotrmowany na piśmie o prawie odstąpienia od umowy nie może skorzystać z tego prawa po upływie (...)

 • Odwołanie i rezygnacja z funkcji członka zarządu

  ., Nr 94, poz. 1037, ze zmianami). zarząd, członek zarządu, odwołanie, spółka, sprawozdanie, odpowiedzialnosć, praca, umowa o pracę, rok obrotowy, mandat, kadencja

 • Ustawa z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (WYCIĄG)

  ubezpieczenia społeczne odliczonych od dochodu, c) wysokości składek na ubezpieczenie zdrowotne odliczonych od podatku, d) wysokości należnego podatku; 2) zaświadczenia lub oświadczenia dokumentujące (...)

 • Apelacja od wyroku Sądu Grodzkiego

  otrzymała zaoczną decyzję sądu o nałożeniu kary. Ile mamy czasu na odwołanie się od tej decyzji? W jaki sposób możemy się odwołać od tej decyzji? Do kogo należy się odwołać? (...)

 • Egzekucja niezapłaconego mandatu karnego

  wspomnianego mandatu, gdyż faktycznie ma tu zastosowanie § 3 artykułu 45 kodeksu wykroczeń ("Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia (...)

 • Ustawa o zawodzie tłumacza przysięgłego

  przysięgłego, nie dłużej jednak niż w okresie 3 lat od dnia wejścia w życie ustawy. Art. 34. W terminie 3 miesięcy od dnia wejścia w życie ustawy Minister Sprawiedliwości (...)

 • Ustawa o świadczeniach w razie choroby i macierzyństwa

  nieprzekraczający 3 miesięcy od daty uprawomocnienia się decyzji.  3. Cofnięcie upoważnienia, o którym mowa w ust. 1 i 2, następuje w formie decyzji.  4. Od decyzji, (...)

 • Ustawa o kontroli skarbowej

  Inspektora Kontroli Skarbowej oraz od decyzji, o której mowa w ust. 3, nie służy odwołanie, jednakże stronie służy wniosek do tego organu o ponowne rozpatrzenie sprawy. 3. Do uchylenia, (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Reklamacja butow - odmowa

  Witam, Dwa tygodnie temu zareklamowalam buty sportowe Reebok. Powodem Bylo odklejanie sie podeszwy w obu butach i pekniecie na szwach w jednym. Reklamacja (...)

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Unieważnienie małżeństwa Kościelnego

  Prosze o pomoc.Mam 25 lat i od 2 lat jestem po rozwodzie cywilnym.Teraz chcialabym rowodu Koscielnego.Prosze mi pomoc bo nie wiem od czego mam zacząc.Bylam (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane