Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . Postępowanie podatkowe jest dwuinstancyjne. Art. 128. Decyzje, od których nie służy odwołanie w postępowaniu podatkowym, są ostateczne. Uchylenie lub zmiana tych decyzji, (...)

 • Odwołanie od decyzji administracyjnej

  przywrócenia terminu. Do kogo złożyć odwołanie? Choć odwołanie od decyzji wydanej w pierwszej instancji rozpatruje organ wyższego stopnia (odwołanie jest więc (...)

 • Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS?

  Jaki jest tryb składania odwołań od decyzji ZUS? Poniżej wskazujemy zasady rządzące składaniem odwołań od decyzji ZUS. Zgodnie z art. 83 ust. 2 ustawy systemie ubezpieczeń (...)

 • Porada prawna na temat odwołanie od decyzji

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwołanie od decyzji, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  to niemożliwe. Mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od decyzji ZUS-u do sądu. Moim zamiarem jest odwołać się i oskarżyć ZUS o zaniedbania w moim procesie leczenia tak 20 lat temu - (...)

 • Odwołanie się od decyzji ZUS w sprawie renty

  odwołanie wniesione po upływie terminu, chyba że przekroczenie terminu nie jest nadmierne i nastąpiło z przyczyn niezależnych od odwołującego się. Odwołanie od decyzji (...)

 • Odwołanie od decyzji Wojewody

  Wojewoda wydał decyzję odmawiającą wszczęcia postępowania o unieważnienie decyzji Starosty zezwalającej na budowę. Do kogo należy kierować odwołanie od tej decyzji? Od (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  likwidacje mojego stanowiska? Odwołanie od decyzji ZUS wnosi się do sądu ale za pośrednictwem ZUS. Zatem odwołanie to w odpowiedniej ilości egzemplarzy należy złożyć do ZUS. (...)

 • Sądowa kontrola decyzji i postanowień wydawanych przez Prezesa UOKiK

  możliwość poprawienia wydanej przez siebie decyzji, jeżeli organ ten stwierdzi, że wniesione odwołanie jest słuszne. Od nowej decyzji stronie służy odwołanie na ogólnych (...)

 • Odwołanie od decyzji

  złożenia odwołania do osoby, która kontroluje prawidłowość wydawania decyzji w danym zakładzie, czyli przeważnie kierownika (dyrektora) zakładu. Odwołanie to zależy od warunków (...)

 • Odwołanie od decyzji meldunkowej

  terminie czternastu dni od dnia doręczenia decyzji stronie, a gdy decyzja została ogłoszona ustnie - od dnia jej ogłoszenia stronie. Odwołanie wiązać się będzie z dodatkowymi (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • odwołanie od decyzji administracyjnej

  Kiedy strona może wnieść odwołanie? Odwołanie jest środkiem zaskarżenia przysługującym stronie na decyzję wydaną w pierwszej instancji przez (...)

 • Odwołanie od decyzji KRUS

  Czy ktoś składał odwołanie od decyzji KRUS w sprawie dodatku pielęgnacyjnego? Jak napisać odwołanie, na jaką podstawę prawną się powołać i (...)

 • odwołanie od decyzji ubezpieczyciela

  Witam, Wysłałem dziecko do sanatorium, tam złamało lewy obojczyk. Ubezpieczyciel na podstawie dokumentów z jednego szpitala (dziecko leżało w dwóch (...)

 • Zakup samochodu z niemiec- umowa i problem z VAT24

  Witam. Kilka dni temu kupiłem auto z Niemiec, podpisałem umowę kupna- sprzedaży i na umowie tej sprzedający nie był ostatnim właścicielem pojazdu (...)

 • Odwołanie od decyzji prokuratora

  Mam dwa dni na odwołanie się od decyzji Prokuratora Prokuratury Rejonowej dotyczacej umorzenia dochodzenia w sprawie kradzieży i gróźb karalnych. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane