Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zakopywanie betonowego gruzu na własnej działce

  powierzchni ziemi, do której jest obowiązany  podlega karze grzywny;  jest to postępowanie w sprawie o wykroczenia.   ochrona środowiska, rekultywacja gruntu, kopaliny, gruz, działka (...)

 • Puszcza Białowieska Obiektem Światowego Dziedzictwa

  odzwierciedlają one wyjątkowy charakter Obiektu. Od 15 do 25 czerwca 2014 w Dausze (Katar) odbywa się 38 posiedzenie Komitetu Konwencji w sprawie Ochrony Światowego Dziedzictwa (...)

 • Zmiana wyroku nie wymaga zgody stron

  uchylenie wyroku i przekazanie go sądowi pierwszej instancji do ponownego rozpoznania). Zagadnienie to - w składzie siedmiu sędziów – rozpatrywał Sąd Najwyższy, który podjął (...)

 • Opinia prawna na temat odwołanie od decyzji zus w sprawie renty - wzory pism

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwołanie od decyzji zus w sprawie renty - wzory pism, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ogłoszenie wyroku po upływie terminu delegacji sędziego

  sędziowskich (jurysdykcyjnych) we wskazanym sądzie w czasie określonym zarządzeniem o delegowaniu, a zatem do uczestnictwa w rozprawie (posiedzeniu), a następnie w naradzie oraz wydaniu (...)

 • Ochrona roślin i gatunków leśnych. Jest nowelizacja ustawy

  przestrzennym. Ponadto stroną postępowań w sprawie o wyrażenie zgody na zmianę przeznaczenia gruntów rolnych lub leśnych, o których mowa w art. 7 ust. 2 ustawy o ochronie gruntów rolnych (...)

 • Wspólne rozliczenie małżonków mieszkających oddzielnie

  ponieważ w przedmiotowej sprawie nie jest w żaden sposób możliwe wzięcie pod uwagę w ramach wspólnego opodatkowania sytuacji osobistej i rodzinnej podatnika, należy uznać, (...)

 • Pacjent musi wiedzieć, na co wyraża zgodę

  zaufa lekarzowi, prosząc go o podjęcie kompetentnej decyzji. W niniejszej sprawie powódka nie została poinformowana o możliwości wykonania zabiegu inną metodą, zatem jej zgoda (...)

 • Wody opadowe

  Jeżeli warunki techniczne nie są zachowane w przylegających budynkach, to co powinnam zrobić? Do kogo się udać, jakie złożyć pismo? Przylegające garaże są prywatne, wokół jest teren gminy. W (...)

 • Budowa wysokiego budynku

  . Ponadto opiniujący zaznacza, że administrator albo właściciel nieruchomości sąsiadującej z nieruchomością na której ma przebiegać inwestycja jest uczestnikiem postępowania w sprawie wydania (...)

 • Czas oczekiwania na alimenty z Funduszu

  sporządzony wniosek. Wypłata świadczeń następuje w okresach miesięcznych w dniu oznaczonym w decyzji. Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powinien wydać decyzję w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

  Dzień Dobry! Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w sprawie Odmowy Zus przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy otrzymanej w dniu 06.05.2006 (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Odmowa przyznania renty- co dalej?

  Witam Moja mama miała wylew w sierpniu 2009 roku, miała sparaliżowaną prawą stronę i do tej pory nie ma sprawnej do końca prawej ręki. Z opinii (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane