Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Obowiązkowe zawieszenie prawa do emerytury

  do emerytury, ustalonym w decyzji organu rentowego. Przepis powyższy dodany został do u.e.r. na mocy art. 6 pkt 2 nowelizacji – ustawy z dnia 16 grudnia 2010 roku o zmianie ustawy o finansach

 • Brak dostarczenie postanowienia z uzasadnieniem

  odwołała się do Sądu Okręgowego. Ja, mimo wniesienia ww. wniosku, nie otrzymałem, co uniemożliwia mi odwołanie od postanowienia Sądu Rejonowego. Co w takiej sytuacji mogę zrobić, (...)

 • Roczna podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w roku 2009

  Obwieszczenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 grudnia 2008 r. w sprawie kwoty ograniczenia rocznej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe w roku 2009 oraz (...)

 • Opinia prawna na temat odwołanie od decyzji zus w sprawie renty - wzory pism

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwołanie od decyzji zus w sprawie renty - wzory pism, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Skarga do ETPCz w Strasburgu

  od daty podjęcia ostatecznej decyzji.   Pan składał już skargę na przewlekłość postępowania – środków odwoławczych od wydanego orzeczenia nie ma. Potencjalnie (...)

 • Decyzja UOKiK wobec architektów podtrzymana przez sąd

  korporacji za praktykę ograniczającą konkurencję i nałożył na nią karę pieniężną w wysokości 215 tysięcy złotych. Samorząd odwołał się od decyzji Urzędu do Sądu Ochrony (...)

 • Wymeldowanie zameldowanego na pobyt stały

  jej pobytu, najpóźniej w dniu opuszczenia tego miejsca. Organ gminy wydaje na wniosek strony lub z urzędu decyzję w sprawie wymeldowania osoby, która opuściła miejsce (...)

 • Zawieszenie postępowania

  W trakcie postępowania w sprawie podziału nieruchomości zmarł wnioskodawca, będący jedyną stroną postępowania. Geodeta dostarczył projekt podziału, jednak ze względu na śmierć (...)

 • Alimenty z ugody na równi z zasądzonymi przez sąd

  rodzinnych. Uzasadnił, że w przypadku osoby uczącej się, pełnoletniej, niepozostającej na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub z zasądzeniem od rodziców alimentów jest (...)

 • Ważne prawa konsumentów korzyścią dla przedsiębiorców

  przy identyfikowaniu nieprawidłowych praktyk oraz podejmowaniu decyzji w sprawie wspólnych, unijnych mechanizmów, które mogłyby najlepiej zaradzić takim nadużyciom. Osiągnięcia sieci (...)

 • Rząd zabronił częstych wizyt w sanatorium

  dorośli Polacy mogli pojechać na leczenie w sanatorium nie częściej niż raz na 18 miesięcy. Obecnie ten okres jest krótszy i wynosi 12 miesięcy. Nowe prawo obowiązuje od 13 listopada (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • Presco atakuje!!! co robić?

  Witam, dostałem pismo od firmy PRESCO - "Ostateczne wezwanie do zapłaty", bo jak tego nie zrobię to 26.07.04 sprawa bedzie w sądzie" (...)

 • Odmowa przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy

  Dzień Dobry! Zwracam się do Państwa z prośbą o poradę w sprawie Odmowy Zus przyznania renty z tytułu niezdolności do pracy otrzymanej w dniu 06.05.2006 (...)

 • zadłużenie PLUS windykacja "Raport"

  Mam kłopot, dwa i pół roku temu rozwiązałam umowę z plus gsm. Parę dni temu dostałam od nich pismo, że zalegam im pieniądze, dzień później (...)

 • Odmowa przyznania renty- co dalej?

  Witam Moja mama miała wylew w sierpniu 2009 roku, miała sparaliżowaną prawą stronę i do tej pory nie ma sprawnej do końca prawej ręki. Z opinii (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane