Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Kiedy można starać się o mieszkanie komunalne?

  opróżnienia zajmowanego lokalu, stanowiącego własność gminy, nie posiadającymi w wyroku eksmisyjnym prawa do lokalu socjalnego w przypadkach, gdy wielkość i standard odzyskiwanego (...)

 • Kodeks postępowania administracyjnego

  ; 1. Decyzje, od których nie służy odwołanie w administracyjnym toku instancji lub wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy, są ostateczne. Uchylenie lub zmiana takich decyzji, (...)

 • Ordynacja podatkowa (art. 120 - 271)

  . Postępowanie podatkowe jest dwuinstancyjne. Art. 128. Decyzje, od których nie służy odwołanie w postępowaniu podatkowym, są ostateczne. Uchylenie lub zmiana tych decyzji, (...)

 • Porada prawna na temat odwołanie od decyzji przyznania lokalu socjalnego

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwołanie od decyzji przyznania lokalu socjalnego, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ustawa o dodatkach mieszkaniowych

  zwiększa się normatywną powierzchnię tego lokalu o 5 m2.  2. W wypadku najmu albo podnajmu części lokalu mieszkalnego za powierzchnię użytkową lokalu mieszkalnego lub części tego (...)

 • Po co i jak ubiegać się o Kartę Polaka?

  unieważnienia, posiadacz Karty Polaka niezwłocznie powinien zwrócić Kartę Polaka konsulowi, który ją wydał. Czy służy jakieś odwołanie?Organem odwoławczym od decyzji (...)

 • Gdy spółdzielnia nie proponuje wykupu mieszkania ... – opinia prawna

  zasobie gminy i zmianie Kodeksu cywilnego, Dz. U. z 2001 Nr 71, poz. 733 ze zmianami). Umowa najmu lokalu socjalnego może zostać zawarta z osobą, która nie ma tytułu prawnego do lokalu (...)

 • Jak pozbyć się lokatora, który nie płaci czynszu?

  , których nakaz dotyczy. Jeżeli sąd orzecze, że lokator ma prawo do otrzymania lokalu socjalnego, nakaże jednocześnie wstrzymanie wykonania opróżnienia lokalu do czasu złożenia (...)

 • Prawo o szkolnictwie wyższym (art. 1 - 106)

  uchwały lub decyzji. Na rozstrzygnięcie ministra właściwego do spraw szkolnictwa wyższego w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały lub decyzji służy, w terminie trzydziestu dni od (...)

 • Komu przysługuje dodatek mieszkaniowy i jak go otrzymać?

  lokalu mieszkalnym większej liczby osób, dla każdej kolejnej osoby zwiększa się normatywną powierzchnię tego lokalu o 5 m2. Jeżeli w lokalu mieszka osoba niepełnosprawna, poruszająca (...)

 • Składamy wniosek o emeryturę w obniżonym wieku emerytalnym...

  emerytury w przywróconym wieku od określonego stażu? Nie. Prawo do emerytury zależy wyłącznie od osiągnięcia wieku emerytalnego. Warunkiem nabycia prawa do emerytury według nowych zasad (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane