Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zarządzenie wykonania kary pozbawienia wolności

  jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a w szczególności, gdy w tym czasie popełnił przestępstwo. wyrok w zawieszeniu, zawieszenie wyroku, odwieszenie wyroku, (...)

 • Odwieszenie kary a informacja dla pokrzywdzonego

  wnosiłam o odwieszenie wyroku)? Czy jeśli mojemu dłużnikowi odwieszono wyrok z przyczyn innych, niż nie naprawienie mojej szkody, to czy mogę poinformować sąd, że nie wywiązał się z nałożonego (...)

 • Nie naprawienie szkody a odwieszenie wyroku

  najmniejszego zamiaru naprawić szkody i nie naprawił jej do tej pory nawet w procencie, mogę wnieść do sądu o odwieszenie wyroku? Jakim oficjalnym (procesowym?) pismem powinnam tego dokonać? (...)

 • Porada prawna na temat odwieszenie wyroku

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odwieszenie wyroku, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odwieszenie zawieszonej wyrokiem kary

  może zarządzić wykonanie kary, jeżeli ukarany w okresie próby popełnił inne przestępstwo lub wykroczenie, nawet jeśli nie jest podobne do poprzednio popełnionego. Zatem "odwieszenie" wyroku (...)

 • Niewypełnienie obowiązku w czasie zawieszenia kary

  czego konkretnie zależy odwieszenie tego wyroku (skoro sąd może ale nie musi odwiesić) i czy jeśli sąd nie zdecyduje się na odwieszenie wykonania tejże kary z powodu niezapłacenia (...)

 • Nienaprawienie szkody a zarządzenie wykonania kary

  Sąd w wydanym wyroku zobowiązał mnie do naprawienia szkody na rzecz poszkodowanego w terminie 1 roku od daty uprawomocnienia się wyroku. Termin naprawienia szkody mija 1 lutego 2007 r. Nie jestem (...)

 • Podstawy zarządzenia wykonania zawieszonej kary - opinia prawna

  wykonalności i wszcząć przeciwko Panu egzekucję orzeczonej kwoty. zarządzenie, zawieszenie, kara, wykonanie kary, odwieszenie, kara zawieszona, więzienia, więzienie, list gończy

 • Podstawy odwieszenia zawieszonej kary

  spłaci w całości kwoty zasądzonej dla pokrzywdzonego (okres naprawienia szkody wynosi 2 lata od uprawomocnienia się wyroku). Kiedy może nastąpić to odwieszenie? Czy sąd może odrzucić wniosek (...)

 • Wykonanie kary uprzednio zawieszonej

  dozoru, wykonania nałożonych obowiązków lub orzeczonych środków karnych lub jeżeli skazany po wydaniu wyroku, lecz przed jego uprawomocnieniem się, rażąco narusza porządek prawny, a w szczególności (...)

 • Dochodzenie alimentów w sprawie rozwodowej

  skutecznie wycofał pozew albo jeśli wydanie wyroku stało się zbędne lub niedopuszczalne. Umorzenie następuje przez wydanie postanowienia na posiedzeniu jawnym, a na niejawnym jeśli powód cofnął (...)

 • Termin zapłaty z wyroku i zawieszenie kary

  orzeczonych środków karnych. wyrok, szkoda, zapłata, pokrzywdzony, zawieszenie kary, odwieszenie

 • Wniosek o skazanie bez rozprawy

  obowiązku, wtedy sąd może zarządzić wykonanie kary. prawo karne, przestępstwo, prokurator, wniosek, skazanie, rozprawa, bez rozprawy, naprawienie szkody, kara, zawieszenie, odwieszenie, wykonanie

 • Wniosek o sporządzenie uzasadnienia

  możliwości. Wniosek o uzasadnienie może być bowiem zgłoszony w terminie 7 dni od daty ogłoszenia wyroku. Ogłoszenie wyroku nastąpiło w grudniu 2000 r. Jeśli natomiast przez wyrok ma Pan (...)

 • Prowadzenie pojazdu po zabraniu prawa jazdy

  sprawa o odwieszenie tego pierwszego wyroku (6 miesięcy, odwieszono i je odsiedziałem). 5 września tego roku wsiadłem znowu za kierownicę i zostałem zatrzymany (byłem trzeźwy). Sąd zabrał (...)

 • Zawieszenie odwieszonego wyroku

  . Zatem tylko w tym przypadku może dojść do ponownego zawieszenia odwieszonej kary pozbawienia wolności. zawieszenie kary pozbawienia wolności, odwieszenie kary, kara, pozbawienie wolności, warunkowe

 • Naruszenie obowiązków w okresie próby

  odroczony w czasie. zawieszenie kary, odwieszenie kary, pozbawienie wolności, naprawienie szkody, klauzula wykonalności

 • Egzekucja należności z wyroku karnego

  klauzulę wykonalności orzeczeniu podlegającemu wykonaniu w drodze egzekucji. Odpowiednie zastosowanie mają tu przepisy art. 776 - 795 k.p.c. egzekucja, wyrok karny, naprawienie szkody, odwieszenie (...)

 • Odwieszenie zawieszonej kary

  obowiązku lub orzeczonego środka karnego. warunkowe zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności, okres próby, warunkowe zawieszenie, zawieszenie, kara, odwieszenie kary

 • Kiedy dochodzi do zawieszenia postępowania cywilnego?

  z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43 poz. 296, ze zmianami) postępowanie, cywilne, zawieszenie, z mocy prawa, odwieszenie, umorzenie, śmierć strony

 • ekstradycja do dwóch spraw karnych

  ), a rozpatrywaniem tej drugiej , krótko czy osoba ta może liczyć na to, że na początku października 2009 roku opuści kryminał i dopiero z wolności sąd rozpatrzy ewentualne odwieszenie zawiasów (...)

 • Odwieszenie wykonania kary

  wyrządziłem szkodę o wartości 500 zł i zostanę skazany na grzywnę, to w takiej sytuacji grozi mi odwieszenie wykonania wcześniejszego wyroku który na mnie ciąży? Kodeks karny przewiduje, (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  uzasadnienia dopuszczenie dowodu, jak również uwzględnienie wniosku, któremu inna strona nie sprzeciwiła się, chyba że orzeczenie podlega zaskarżeniu. Art. 99. § 1. Tryb i formę uzasadnienia wyroku (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Mam wyrok w zawieszeniu

  Mam wyrok w zawieszeniu prawomocny od listopada2003 na 2 lata - problem w tym że otrzymałam wezwanie jako podejrzana art.270 kk1 Na komisariacie odmówiłam (...)

 • ODWIESZENIE WYROKU

  Witam Wczoraj dostałem informację, że mój wyrok został odwieszony - co teraz mam zrobić? pisać odwołanie czy odroczenie wykonania kary? Witam, w (...)

 • ODWIESZENIE WYROKU .

  Witam wszystkich bardzo serdecznie i proszę o pomoc,ponad 3 lata temu ukradłem buty w Bytomiu(kwota 400zł) i zostałem ukarany karą 6 miesięcy na (...)

 • Odwieszenie Wyroku przed sprawą

  Witam, chciałbym się dowiedzieć czy jest szansa aby Sąd nie odwiesił mi Kary pozbawienia Wolności z warunkowym zawieszeniem ? W 2009 roku zostałem (...)

 • wyrok w zawieszeniu

  Witam, Mam wyrok w zawieszeniu 7 miesięcy na 3 lata. Po jakim czasie moje papiery będą zupełnie wyczyszczone? Kiedy będę mógł się starać o zaświadczenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane