Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Planowane zmiany w prawie pracy

  , prawo pracy, zmiany, nowelizacja, projekt, układy zbiorowe pracy, wynagrodzenie, zasiłek, niezdolność do pracy, przywrócenie do pracy, odszkodowanie, ewidencja czasu pracy, (...)

 • Skrócenie okresu wypowiedzenia - art. 36[1] kp

  . 36[1] § 2 kp należy rozumieć w ten sposób, że okres, za który przysługuje odszkodowanie, wlicza się pracownikowi pozostającemu w tym okresie bez pracy do okresu zatrudnienia, (...)

 • Kiedy można stwierdzić chorobę zawodową - opinia prawna

  Administracyjnego. Ewentualne spory o te świadczenia z tytułu choroby zawodowej przysługujące od zakładów pracy rozpatrują organy właściwe do rozstrzygania sporów ze stosunku (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie za poronienie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie za poronienie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Co charakteryzuje stosunek pracy na podstawie spółdzielczej umowy o pracę?

  , który po wypowiedzeniu mu warunków pracy lub płacy z naruszeniem przepisów przystąpił do pracy na warunkach określonych w tym wypowiedzeniu). Oświadczenie (...)

 • Zasady zatrudniania i zwalniania nauczycieli

  takim wypadku nauczycielowi przysługuje odszkodowanie za pozostałą część okresu wypowiedzenia liczone jak za czas urlopu wypoczynkowego. Czas, za który przysługuje odszkodowanie, (...)

 • Powstanie i ustanie stosunku pracy nauczycieli akademickich

  akademickim w uczelni niepaństwowej nawiązuje się w drodze umowy o pracę. Umowę o pracę zawiera i rozwiązuje w imieniu uczelni organ wskazany w jej statucie. W jaki sposób (...)

 • Kiedy pracownicze odszkodowania podlegają opodatkowaniu podatkiem dochodowym?

  takim przypadku sąd pracy orzeka o odszkodowaniu (art. 45 § 2 k.p.). Odszkodowanie przysługuje w wysokości wynagrodzenia za okres od 2 tygodni do 3 miesięcy, nie niższej jednak (...)

 • Kodeks karny wykonawczy Cz. III

  w zakładzie, o którym mowa w art. 200 § 2 pkt 2 lub 3 albo w § 3, z osobami odwiedzającymi mogą odbywać się tylko za zgodą kierowników tych zakładów. Można odmówić udzielenia (...)

 • Zmiana powództwa wpływa na wysokość opłaty

  przywrócenia do pracy. Niedopuszczalne jest natomiast, aby sąd pracy wbrew woli pracownika orzekł o przywróceniu do pracy. Jeżeli pracownik wybiera odszkodowanie, to (...)

 • Twoje okresy składkowe

  pracownika, którzy podjęli zatrudnienie w tych placówkach w czasie pobytu za granicą, obywateli polskich za granicą - w organizacjach międzynarodowych, zagranicznych instytucjach (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Odszkodowanie

  Jestem zatrudniona w zakladzie pracy na 3/4 etatu.Trzy tygodnie temu w domu złamałam rękę.Czy po zakończeniu L-4 mogę ubiegać sie o jakieś odszkodowanie?I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane