Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki

  Ubezpieczyłem samochód w PZU z tytułu AC. Składkę rozłożyłem na 4 raty. Po zawarciu ubezpieczenia zapłaciłem pierwszą ratę składki następna rata miała być płatna za 3 miesiące. (...)

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC

  , całą sprawę pilotuje mąż, jednakże ja złożyłam w pzu prośbę o przelanie jako współwłaściciel samochodu połowy kwoty na moje konto. Czy jest to prawda, że pzu nie ma obowiązku wypłacić (...)

 • Świadczenia odszkodowawcze dla żołnierzy

  czynności określonych w pkt 1 i 2.Minister Obrony Narodowej wraz z Ministrem Zdrowia zostali upoważnieni do wydania Rozporządzenia, w którym zostaną określone rodzaje chorób, z tytułu których (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie za śmierć dziadka z PZU

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie za śmierć dziadka z PZU, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy

  Ponieważ miałam kolizję drogową nie z mojej winy, na czas naprawy samochodu wynajęłam z serwisu samochód zastępczy. Przy rozliczaniu okazało się, że PZU zamierza zapłacić jedynie (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC

  mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów. Umowa ubezpieczenia obowiązkowego odpowiedzialności cywilnej obejmuje odpowiedzialność cywilną podmiotu objętego obowiązkiem (...)

 • Zalanie towaru handlowego a likwidacja szkody

  podatnika VAT z możliwości odliczenia VAT naliczonego przy nabyciu towarów jest jego prawem i zależy od dopełnienia przez niego warunków określonych przepisami. W sytuacji gdy podatnik

 • Wypłata jednorazowego odszkodowania żonie rencisty zmarłego z powodu choroby zawodowej - opinia prawna

  Społecznych z dnia 28 lutego 1991 r. (III PZP 24/90) czytamy: „Jednorazowe odszkodowanie należne rodzinie z tytułu śmierci pracownika lub rencisty w związku z wypadkiem przy (...)

 • Państwowa kompensata przysługująca ofiarom niektórych przestępstw umyślnych

  ;z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny (Dz. U. 1997 r., Nr 88, poz. 553, ze zm.);Ustawa z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. 1964 r., Nr 43, poz. 296, ze zm

 • Umowy ubezpieczenia z niedozwoloną klauzulą

  milionach umów, jakie PZU podpisało z konsumentami. Powszechny Zakład Ubezpieczeń może dowołać się od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)

 • Dochodzenie odszkodowanie od sprawcy wypadku

  kiedy ofiara wypadku po kilkumiesięcznym pobycie w szpitalu umiera. Jakie odszkodowanie się wtedy nalezy rodzinie czy za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, czy jakieś inne. Czy może oba odszkodowania

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Odszkodowanie

  Jestem zatrudniona w zakladzie pracy na 3/4 etatu.Trzy tygodnie temu w domu złamałam rękę.Czy po zakończeniu L-4 mogę ubiegać sie o jakieś odszkodowanie?I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane