Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypłata jednorazowego odszkodowania żonie rencisty zmarłego z powodu choroby zawodowej - opinia prawna

  , ze zm.). Zgodnie z przepisem art. 14 ust. 7 ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych jednorazowe odszkodowanie z tytułu śmierci (...)

 • Jak pracownik dokonuje wypowiedzenia umowy o pracę – opinia prawna

  naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika. Pracownikowi w takim przypadku przysługuje odszkodowanie zgodnie z art. 55 § 1[1]. Przesłankami, od których zależy odszkodowanie, (...)

 • Okresy niezbędne do ustalenia emerytury

  ) internowania na podstawie art. 42 dekretu z dnia 12 grudnia 1981 r. o stanie wojennym (Dz. U. Nr 29, poz. 154, z 1982 r. Nr 3, poz. 18 oraz z 1989 r. Nr 34, poz. 178); 9) wykonywania działalności (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odsetki od renty i naprawa krzywdy

  Decyzją z 02.07.2001 r. ZUS odmówił mi prawa do renty. Od decyzji tej odwołałem się. Sąd Okręgowy zmienił zaskarżoną decyzję ZUS-u i przyznał mi prawo do renty od 01.08.2001 r. (...)

 • Odszkodowanie

  art. 61 Ustawy prawo budowlane, Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz.1118). Aby otrzymać odszkodowanie należy udowodnić, że nastąpiła szkoda, określić jej wysokość oraz ustalić, kto ponosi za (...)

 • Kiedy FGŚP ma obowiązek wypłacić świadczenia - opinia prawna

  , że ugoda obejmowała nieodprowadzone składki do ZUS-u (być może w protokołach rozprawy sądowej są stosowne zapisy). FGŚP nie powinien kwestionować zasadności roszczeń uregulowanych ugodą sądową

 • Odszkodowanie za wypadek przy pracy

  powództwo o zmianę zapisów w karcie wypadku celem uznania wypadku za wypadek przy pracy. Jednakże ZUS nie jest takim orzeczeniem związany. praca, wypadek, wypadek przy pracy, odszkodowanie, (...)

 • Rozwiązanie umowy o pracę w trakcie wypowiedzenia

  pracodawcy lub rozwiążę umowę z art.55 § [1] to pracodawca powinien wypłacić ekwiwalent pieniężny za urlop. Czy od ekwiwalentu pieniężnego za urlop i odprawy z tytułu rozwiązania (...)

 • Składki ZUS-przerwanie i zawieszenie przedawnienia

  składek ZUS reguluje art. 24 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgodnie z tym przepisem, należności z tytułu składek ulegają przedawnieniu po upływie 10 lat, licząc od dnia, (...)

 • Nie przekazanie zwolnienia przez pracodawcę do ZUS

  nadal zwolnienia lekarskiego. Ja wysłałem już do ZUS zwolnienie poświadczone za zgodność z oryginałem w celu przyspieszenia wypłaty zasiłku chorobowego. ZUS nadal czeka na oryginalne (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • ZUS i zadłużenie

  Witam Proszę o rade w nast sprawie; Prowadziłem kiedyś firmę, która okazała się niewypałem, w ten sposób dorobiłem się mnóstwa długów, wtym (...)

 • dlugosc zwolnienia lekarskiego w ciazy

  Na zwolnienie poszlam w 6 tygodniu ciazy. Lekarz powiedzial mi, ze nalezy mi sie tylko 180 dni zwolnienia, a ja do pracy przed porodem juz nie wroce. Co (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane