Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nienależyte wykonanie usługi dentystycznej

  usuwanie nie było wykonane profesjonalnie. Mało tego- rozerwano mi dziąsło i nie zszyto. Do kogo mam się zwrócić, jak żądać odszkodowania za to wszystko? Jeżeli rzeczywiście lekarz (...)

 • Jak dochodzić roszczeń, gdy zamawiający odmawia współpracy - opinia prawna

  639 k.c., opierając swoje żądanie na uznaniu iż mamy do czynienia z umowa o dzieło, która nie może być dokończona w związku z przeszkodami dotyczącymi zleceniodawcy.  Tym (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

  , nagrody i premie przysługujące dłużnikowi za okres jego zatrudnienia, jak również związany ze stosunkiem pracy zysk lub udział we wszelkich funduszach pozostających w związku ze (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Kolejność zaspokajania roszczeń z obligacji

  upadłości należności ze stosunku pracy, należności rolników z tytułu umów o dostarczenie produktów z własnego gospodarstwa rolnego, należności (...)

 • Unormowanie korzystania ze służbowych telefonów

  przez pracownika ze wspomnianego sprzętu. Nie oznacza to jednak, że pracodawca nie może tych kwestii uregulować na poziomie zakładu pracyw stosownym regulaminie lub w (...)

 • Składka ZUS dla wspólników spółki z o.o.

  okoliczność spółki jednoosobowej. Udziałowcy zatem nie podlegają ubezpieczeniu społecznemu z tytułu posiadania udziałów w spółce z o.o. Jednakże jeśli pobierają wynagrodzenie (...)

 • Uprawnienia Policji do zatrzymywania osób

  odszkodowania za poniesione szkody, a także zadośćuczynienia za doznane krzywdy moralne. Policja ma obowiązek zwolnić zatrzymanego natychmiast, gdy ustaną przyczyny uzasadniające zatrzymanie, (...)

 • Zatrudnienie bezrobotnego

  Będąc zarejestrowany jako bezrobotny, od końca zeszłego roku pracowałem społecznie na zasadach wolontariatu w pewnym stowarzyszeniu. W styczniu tego roku nie stawiłem się w Urzędzie (...)

 • Rencista rolnik a składki ZUS

  , które mają ustalone decyzją ZUS prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy z systemu powszechnego, a nie dotyczy osób pobierających renty rolnicze z (...)

 • Opodatkowanie wynagrodzenia marynarzy

  również za granicą (podwójne opodatkowanie). W tym jednak przypadku dochody uzyskane przez Polaków (polskich rezydentów) w państwach, z którymi Polska nie ma podpisanej (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane