Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Informacja o urlopie wypoczynkowym

  wynagrodzenia oraz przyjętym sposobie potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy.   Zgodnie z art. (...)

 • Polski sąd a obce prawo

  sprzedaży rzeczy ruchomych - miejsce w Państwie Członkowskim, w którym rzeczy te zgodnie z umową zostały dostarczone albo miały zostać dostarczone;- w przypadku świadczenia (...)

 • Odpowiedzialność materialna pracownika

  nie wydawać mu towaru jeśli wcześniej za niego nie zapłaci. Tylko zatem w takim zakresie istnieje możliwość obciążenia pracownika konsekwencjami niewypłacalności kontrahenta (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Urlop na żądanie 2012: poznaj zasady

  . Może zdarzyć się bowiem sytuacja, że obecność pracownika w pracy jest niezbędna. W takim przypadku szef może odmówić urlopu na żądanie. Potwierdza to orzecznictwo Sądu Najwyższego (...)

 • Małoletni w pracy.

  W uchwale Siedmiu Sędziów - uznanej za zasadę prawną czytamy, że:Małoletni, który nie ukończywszy 14 lat zawarł umowę o pracę i doznał w związku z zatrudnieniem na (...)

 • Wyniki górnictwa węgla kamiennego w I kw. br.

  strony energetyki. W związku z powyższym spółki energetyczne importowały większą niż dotychczas ilość węgla w celu zgromadzenia jego zapasów w odpowiedniej wielkości, wypełniając (...)

 • Jeden wspólnik nie może dochodzić wspólnej wierzytelności

  wspólnicy. W piśmiennictwie prawniczym prezentowane są tu różne poglądu, ale SN opowiedział się za stanowiskiem, zgodnie z którym współuczestnictwo wspólników (...)

 • Stosunek pracy ze skazanym policjantem

  prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego. Policjant jednak został skazany za popełnienie przestępstwa nieumyślne. (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć podatek od napiwków?

  niezbędne do wystawienia jej PIT-8C. Jeśli tego nie zrobimy, nie zostaniemy ukarani, lecz kelnerka i tak musi się rozliczyć z napiwku. Co grozi za zatajenie napiwków (...)

 • Nadzór nad stowarzyszeniem

  wykorzystać wyłącznie w sytuacji, gdy organizacje i instytucje społeczne wykonują funkcje zlecone z zakresu administracji publicznej. W innym przypadku będą one wyjęte spod reżimu (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane