Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Nadzór nad stowarzyszeniem

  wykorzystać wyłącznie w sytuacji, gdy organizacje i instytucje społeczne wykonują funkcje zlecone z zakresu administracji publicznej. W innym przypadku będą one wyjęte spod reżimu (...)

 • Sprawca i ubezpieczyciel odpowiadają in solidum

  ze zrzeczeniem się roszczenia w sprawie przeciwko ubezpieczycielowi o odszkodowanie z tytułu odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną czynem niedozwolonym – po zawarciu z (...)

 • Oskarżenie poszkodowanego przez sprawcę

  . Odpowiadając na postawione przez Panią pytanie należy stwierdzić, że taka sytuacja może mieć miejsce. Obie sprawy mają za podstawę odmienne czyny. W sprawie, w której Pani jest oskarżoną, (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zobowiązanie nauczyciela do pracy w porze nocnej

  pracy w porze nocnej przewiduje Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 17 maja 2001 roku w sprawie realizowania przez nauczycieli tygodniowego obowiązkowego (...)

 • Firma angielska a remont

  wykonywany w Polsce, jest on opodatkowany VAT w Polsce. A więc zagraniczna firma powinna oprócz rejestracji działalności w Polsce, zarejestrować również dla celów VAT, gdyż świadcząc (...)

 • Święto "Trzech Króli" ponownie w Sejmie

  jednego dnia pracy może skutkować brakiem 1,07 mld zł przychodów Budżetu Państwa. - Nie zgadzamy się z argumentacją, że wprowadzenie nowego dnia wolnego od pracy (...)

 • Wezwanie gminy w sprawie o odszkodowanie

  przyznał panu X lokal socjalny. W związku z tym, w jednym z punktów orzeczenia sąd wstrzymał wykonanie wyroku do czasu złożenia przez gminę miejską oferty zawarcia umowy najmu (...)

 • Francuski rynek pracy dla nowych krajów UE - otwarty

  ., w tym dla Polski. "Już w styczniu zdecydowałem o rozszerzeniu z 80 do 152 listy zawodów, dla których francuski rynek pracy jest otwarty. Nie wywołało (...)

 • Wynagrodzenie do rąk drugiego małżonka

  przez jednego z małżonków wspólnego pożycia po wydaniu nakazu wypłaty wynagrodzenia do rąk drugiego z małżonków nie powoduje automatycznie utraty mocy (...)

 • Podział majątku a udział w spółce z o.o.

  wynagrodzenie to 10.000 zł mies. a żony 1.500 zł mies. Żona nie ma udziałów w spółce, nie jest w zarządzie. Biuro (siedziba spółki) jest moją nieruchomością. Działka została (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane