Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wynagrodzenie do rąk drugiego małżonka

  przez jednego z małżonków wspólnego pożycia po wydaniu nakazu wypłaty wynagrodzenia do rąk drugiego z małżonków nie powoduje automatycznie utraty mocy (...)

 • Odszkodowanie za brak energii elektrycznej

  doprowadziło do ogromnych strat, które poniosłem, gdyż nie mogłem wywiązać się z umów z moimi kontrahentami. Czy w związku z tym mogę wnieść pozew o odszkodowanie (...)

 • Podział majątku a udział w spółce z o.o.

  wynagrodzenie to 10.000 zł mies. a żony 1.500 zł mies. Żona nie ma udziałów w spółce, nie jest w zarządzie. Biuro (siedziba spółki) jest moją nieruchomością. Działka została (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odprawa pośmiertna

  tak, czy można to załatwić w inny sposób, np. u notariusza, bez sądu? Prawo do ekwiwalentu pieniężnego należy zaliczyć do prawa majątkowego ze stosunku pracy. Zgodnie z artykułem (...)

 • Alimenty dla synowej i wnuków

  dopiero wówczas, gdy nie posiada żadnych możliwości świadczenia alimentów tj. nie posiada majątku, jest niezdolny do pracy i nie otrzymuje z tego tytułu żadnego surogatu (...)

 • Wynagrodzenie biegłego

  zawodzie norm wynagrodzenia i czasu zużytego w związku z wezwaniem, jednak w wysokości nie wyższej niż 1500 zł za dobę. Diety oraz zwrot kosztów podróży i noclegów (...)

 • Tego żądaj od pracodawcy podczas mrozów

  -prawnik.pl Aleksandra Zagajewska, rzeczniczka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Inspektorat z Warszawy odebrał już kilkanaście telefonów od pracowników (...)

 • Zakaz dyskryminacji ze względu na przynależność państwową w UE

  zastosowanie również w zakresie np. równouprawnienia w dostępie do pracy w prywatnym banku.  Art. 12 TWE spełnia więc wymogi bezpośredniej skuteczności w (...)

 • Wycofać pozew przeciwko pracodawcy - opinia prawna

  uwagę na przepis art. 469 k.p.c., który znajduje zastosowanie wyłącznie w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zgodnie z którym: Sąd uzna zawarcie ugody, (...)

 • Zwolnienia radnego na sesję rady gminy

  wynagrodzenia od macierzystego zakładu pracy za czas nieobecności w pracy z powodu udziału w posiedzeniach tejże rady (tak też Sąd Najwyższy w Uchwale z (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane