Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Rewolucja w pośredniakach. Prezydent podpisał

  społecznej i organizacje pozarządowe. W samych urzędach pracy zmiana będzie dotyczyła sposobu pracy zarówno z bezrobotnymi, jak i pracodawcami oferującymi zatrudnienie. Będą (...)

 • Propozycje zmian w kodeksie pracy w pracach Sejmu

  W Sejmie znalazł się projekt ustawy o zmianie Kodeksu pracy. Zmian nie proponuje bardzo dużo, ale w razie ich przyjęcia może to mieć istotny wpływ na pracodawcę. Co jest celem (...)

 • Preferencyjne składki ZUS a wspólnik spółki z o.o.

  Wspólnik jednoosobowej spółki z o.o. jest traktowany przez ZUS (zgodnie z art 8 ust. 6 ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych) za osobę prowadzącą działalność gospodarczą. (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Święto w dzień wolny od pracy

  wolny od pracy w którym wypadło święto. Zgodnie z art. 130 par. 2 Kodeksu pracy każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu (...)

 • Własna firma czy etat? Zobacz, co się bardziej opłaca

  zatrudnionych. Poprzez fakt, że nie chroni ich kodeks pracy nie mają formalnego prawa do płatnego urlopu, co ma miejsce pracując etatowo. Prowadząc własną firmę w przypadku choroby (...)

 • Prezydent nie pomoże emerytom na etacie

  Nie będzie ustawy, która umożliwi łączenie etatu z emeryturą bez wcześniejszego zwolnienia się z pracy. Bronisław Komorowski obiecywał w grudniu 2010 roku, że (...)

 • Zabezpieczenie alimentacyjne dla żony

  postanowienia o nie płacenie alimentów? Czy jeżeli sąd uzna wyłączną winę małżonki ewentualne płacone alimenty powinny być zwrócone? Przynajmniej za okres, kiedy podejmie pracę po urlopie? (...)

 • Ocena pracy urzędnika jako informacja publiczna

  Sąd Administracyjny w Warszawie w wyroku z dnia 16 listopada 2007 r. (II SAB/Wa 68/07, LEX): „Informacja publiczna dotyczy sfery faktów. Jest nią treść dokumentów (...)

 • Zatrudnienie nauczyciela na podstawie mianowania

  nawiązuje się na podstawie mianowania, jeżeli: 1) posiada obywatelstwo polskie, z tym że wymóg ten nie dotyczy obywateli państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej (...)

 • Posiadanie narkotyków przez 17-latkę

  będzie przestrzegał porządku prawnego, w szczególności nie popełni przestępstwa. Jeżeli w grę wchodzi warunkowe umorzenie postępowania, w celu ustalenia przesłanek do (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane