Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Uprawnienia Policji w sprawach o wykroczenia

  , legitymując pasażerkę, jeżeli nie zażądała przedstawienia legitymacji nie złamał prawa. Gdyby zażądała przedstawienia legitymacji służbowej odmowa byłaby niezgodna z prawem (...)

 • Rozliczenie zaliczek w umowie zlecenia

  rozliczone po zarejstrowaniu umowy w ZUS. W styczniu 2001 roku otrzymałam wezwanie do zapłaty opiewające na kwotę, której nie byłam w stanie zwrócić. W maju br (...)

 • Wypowiedzenia umowy o pacę a odprawa

  pracowników, jeżeli przyczyny te stanowią wyłączny powód uzasadniający wypowiedzenie stosunku pracy lub jego rozwiązanie na mocy porozumienia stron, a zwolnienia w okresie nieprzekraczającym (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wystawienie swiadectwa pracy a kontynuacja umowy

  pracy pracodawca jest obowiązany niezwłocznie wydać pracownikowi świadectwo pracy. Jednak w przypadku rozwiązania lub wygaśnięcia umowy o pracę z pracownikiem, z którym (...)

 • Straż Graniczna po nowemu. Rząd ujawnił plan

  Granicznej w Raciborzu; do dnia 31 grudnia br. utworzona zostanie nowa Placówka Straży Granicznej w Olsztynie; z dniem 31 grudnia br. zniesione zostaną placówki Straży Granicznej: (...)

 • Podatek od wynagrodzenia pracownika agencji pracy

  wykonywana jest w drugim Umawiającym się Państwie (w Holandii). Jeżeli praca najemna jest tak wykonywana (w Holandii), to otrzymywane za nią wynagrodzenie może być opodatkowane (...)

 • Premia zamiast nadgodzin

  roszczenia ze stosunku pracy?Pewne wątpliwości budzi fakt wypłaty premii w miejsce wynagrodzenia za nadgodziny. Pytanie bowiem, czy pracodawca w ewentualnym procesie sądowym nie (...)

 • Wpis do ewidencji nowej szkoły niepublicznej

  publicznej szkole niespełniającej warunków określonych w art. 7 ust. 3 Ustawy, w szczególności, jeżeli uzna ją za eksperymentalną. Ma to istotny skutek w odniesieniu do procedury (...)

 • Powstanie i ustanie prawa do świadczeń z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

  Ustawa o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przewiduje 6 rodzajów świadczeń wypłacanych z FUS. Są to: emerytura, renta z tytułu niezdolności do pracy, (...)

 • Policz sobie emeryturę

  , wynagrodzeń za czas niezdolności do pracy itp.).W nowym systemie emerytalnym, któremu podlega większość obecnie pracujących Polaków, wysokość emerytury oblicza (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane