Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Jakie prawa i obowiązki ma świadek w postępowaniu karnym?

  Każdemu świadkowi prawo gwarantuje, że jego adres zamieszkania i miejsce pracy nie zostaną ujawnione w aktach sprawy. Te dane osobowe będą zapisane w odrębnym załączniku, wyłącznie (...)

 • Ochrona roszczeń pracownika w razie niewypłacalności pracodawcy (wg dyrektyw UE)

  odpowiadająca wynagrodzeniu za ostatnie 3 miesiące zatrudnienia przypadające w ciągu 6 miesięcy poprzedzających datę powstania niewypłacalności, wypłata odpowiadająca wynagrodzeniu za (...)

 • Udzielenie nagany pracownikowi drogą elektroniczną

  sytuacji pracownik może w odwołaniu nie tylko podważać zasadność nagany, ale również wymagać, aby dokument ten podpisany był w oryginale, wręczony został osobiście? Zgodnie z (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Najniższa krajowa 2011: więcej o 69 zł

  Od 1 stycznia minimalne wynagrodzenie za pracę wyniesie 1.386 zł. Jednocześnie wzrośnie m.in. zasiłek chorobowy oraz odszkodowanie za mobbing. Wraz z 1 stycznia 2011 roku minimalne (...)

 • Wysokość kary umownej

  kary umownej, która zastąpić ma odszkodowanie. Jeżeli zobowiązanie zostało w znacznej części wykonane, to może dojść do sytuacji, gdy zapłata kary umownej w zastrzeżonej (...)

 • Wypowiedzenie a kara porządkowa

  została spowodowana wypadkiem przy pracy albo chorobą zawodową, - w razie usprawiedliwionej nieobecności pracownika w pracy z innych przyczyn niż wymienione powyżej, trwającej (...)

 • Umowa na zastępstwo

  ;a umowa o pracę, kończy się z dniem powrotu zastępowanego pracownika do pracy (podstawa prawna: art. 177 § 3[1] Kodeksu pracy).W opisanym przypadku zasadne będzie zawarcie (...)

 • Koszty podróży członka zarządu

  szczególności zwrócić uwagę na pismo Ministerstwa Finansów z dnia 22 września 2003 r., w którym stwierdzono, iż: "Kwestie ewentualnych uprawnień do diet, podobnie jak i do zwrotu np. kosztów (...)

 • Nieuczciwy pełnomocnik procesowy

  Ojciec zaangażował adwokata w sprawie o zasiedzenie działki. Adwokat wziął 4 tys. zł z góry. Nie robi nic w sprawie. Wezwany przez sąd do zajęcia pisemnego stanowiska w (...)

 • PIT 2012. Jak rozliczyć niepełnoletnie dziecko?

  jednak, że zeznanie wypełnione na imię i nazwisko dziecka podpisuje rodzic. Jeśli oprócz dochodów z pracy nieletni ma np. dodatkowe dochody z renty, to nie wpisuje (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane