Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Dziedziczenie gospodarstwa rolnego

  nie zrzeknie się swojej części, pomimo tego, że nie pracowali w tym gospodarstwie, ani nie opiekowali się nie żyjącymi rodzicami. Czy istnieje możliwość ich pominięcia? (...)

 • Urzędnicy PIP ruszą na firmy. Będą kontrolować

  w nich urządzone pomieszczenia i stanowiska pracy – podkreślono w uzasadnieniu noweli. Ustawodawca wyszedł z założenia, że angażowanie w takich sytuacjach inspektorów (...)

 • Skutki braku upomnienia w post. egzekucyjnym w adm

  dłużnika (adres na podpisanej zwrotce do ZUS-u jest nadal błędny)? Zgodnie z art. 15 § 1 ustawy o egzekucji w administracji jeżeli obowiązek stał się wymagalny, wierzyciel powinien (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Koszty delegacji przedsiębiorcy

  środkiem trwałym w działalności gospodarczej należy mieć na uwadze, iż zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy do kosztów nie zalicza się poniesionych wydatków (...)

 • Prawo do wychowania i opieki nad dziećmi

  Polsce, a nie za granicą? Zgodnie z kodeksem rodzinnym i opiekuńczym władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom, chyba że któremuś z rodziców została ograniczona lub nie (...)

 • Zdiagnozowanie choroby zawodowej

  między działaniem czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy a wystąpieniem choroby. Przy tak sformułowanej definicji choroby zawodowej nie będzie można uznać (...)

 • Wspólnota mieszkaniowa - ugoda sądowa

  użytku jego właściciela, stanowi część składową tego lokalu, a koszty jego utrzymania w należytym stanie, w tym także jego odtworzenia, nie obciążają wspólnoty mieszkaniowej budynku, (...)

 • Osoba współpracująca ze spółką cywilną

  gospodarczej będą przesądzać o tym, czy dana osoba prowadzi działalność gospodarczą. Zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorcą jest nie sama spółka cywilna, (...)

 • Zwolnienie z pracy w celu stawienia się w sądzie

  ? Pracodawca każdorazowo winien zwolnić z pracy pracownika, który wezwany jest do sądu w charakterze świadka. Zwolnienie takie nie jest traktowane jako urlop i tym samym pracodawca (...)

 • Emerytura dla nauczyciela a likwidacja szkoły

  zapis nie obejmuje opisanej sytuacji? Zgodnie z Kartą Nauczyciela, nauczyciele mający trzydziestoletni okres zatrudnienia, w tym 20 lat wykonywania pracy w szczególnym charakterze, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane