Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odszkodowanie za utratę zdrowia

  kontrolnej lekarz prowadzący oświadczył, że nie wystawi mi dokumentu z opisu i przebiegu leczenia wraz z zaleceniami lekarskimi. Wprawdzie mam wypis ze szpitala, ale nie jest to (...)

 • Przebywanie na urlopie bezpłatnym ponad miesiąc

  inne). Jeżeli w czasie urlopu bezpłatnego pracownik jest niezdolny do pracy, okresu tej niezdolności nie wlicza się do tzw. okresu zasiłkowego w rozumieniu przepisów (...)

 • Bezprzetargowa sprzedaż działki gminnej

  odpowiedzialność za szkodę, jaką poniósłby ewentualnie drugi z właścicieli przylegającej działki. Taka sprzedaż na rzecz jednego z zainteresowanych rodziłaby odpowiedzialność (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Argumenty - zniesienie współwłasności

  dla sądu w ocenie sytuacji poszczególnych uczestników postępowania. Z całą pewnością żadne z przedstawionych dokumentów, oświadczeń pisemnych czy też ustnych, nie staje (...)

 • Warunki otrzymania zasiłku rodzinnego

  opłatę kancelaryjną w kwocie 6 zł za każdą stronicę wydanego dokumentu. W sprawie kosztów prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej wskaźnikiem: Opłaty w postępowaniu (...)

 • Przychody podlegające opodatkowaniu

  wyjątkiem umorzonych pożyczek z Funduszu Pracy,  środków na rachunkach bankowych - w bankach, Do przychodów tych nie zalicza się jednak kwot stanowiących równowartość umorzonych (...)

 • Odszkodowanie za urządzenia na działce.

  przedsiębiorcy, który zamierza wybudować lub którego własność stanowią urządzenia, o których mowa w art. 49 § 1, prawem polegającym na tym, że przedsiębiorca może korzystać (...)

 • Sprzedaż wynajętej nieruchomości przez syndyka

  państwowy i czy w związku z tym posiadam umowę z datą pewną, która obowiązuje również nowego właściciela? Z podanego stanu faktycznego nie wynika jasno, w jaki (...)

 • Zasadność zadośćuczynienia

  odmowną, gdyż zdaniem policji miała być świadkiem. Jednak dochodzenie zostało zamknięte i na świadka nie została powołana. W związku z powyższym, czy ww dziewczyna może złożyć (...)

 • Opodatkowanie zaległego wynagrodzenia

  dobrowolnie przez zakład pracy, jak i egzekwowane od zakładu pracy jak to ma miejsce w powyższym przypadku) stanowią przychód podatnika ze stosunku pracy. Nie ma przy tym (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane