Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zwolnienia radnego na sesję rady gminy

  wynagrodzenia od macierzystego zakładu pracy za czas nieobecności w pracy z powodu udziału w posiedzeniach tejże rady (tak też Sąd Najwyższy w Uchwale z (...)

 • 2 maja dniem wolnym

  ustawowo wolne od pracy, a między nimi jest dzień roboczy to jest to również dzień wolny? Dni wolne od pracy są wymienione w ustawie z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych (...)

 • Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  zatrudnienia, nie ma postanowienia dotyczącego możliwości jej wypowiedzenia bądź odstąpienia, a strony pozostają w tej kwestii w sporze? Należy podkreślić, iż umowa o zakazie konkurencji (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Grill, piwo i papieros. Gdzie nie wolno?

  bliższej niż 100 metrów od lasu. Natomiast w przypadku balkonów i osiedlowych trawników należy sprawdzić, czy zakaz grillowania nie został wpisany do (...)

 • Darowizna nieruchomości dla syna

  za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia albo z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; nie dotyczy to jednak renty należnej poszkodowanemu małżonkowi (...)

 • Reklamacja przesyłki sądowej

  postanowienie o zawieszeniu sprawy zgodnie z kpc 136 par.2 oraz 177 par 1 pkt 6. Firma nasza zniecierpliwiona przedłużającym się czasem postępowania sprawdziła w sądzie dokumenty i odnalazła (...)

 • Big Brother dla kandydatów

  osiągania celów związanych z wykonywaną pracą, obowiązkowość i odpowiedzialność, kreatywność i entuzjazm w wykonywaniu pracy, umiejętność kontaktów z klientami, umiejętność (...)

 • Nie każdą darowiznę odliczysz w PIT

  przekroczyć 6 proc. naszego rocznego dochodu. Sprzedana krew nie pomniejszy dochodu Musimy pamiętać, że w przypadku oddawania krwi nie skorzystamy z odliczenia, gdy robiliśmy to (...)

 • Nieudzielenie absolutorium prezesowi spółdzielni

  Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 7 września 2000 r. sygn. akt I PKN 101/00, w którym stwierdził, że rozwiązanie przez radę nadzorczą spółdzielni stosunku organizacyjnego wskutek odwołania (...)

 • Pracownik na L4 a rozwiązanie umowy o pracę

  zawierają przepisy art. 53 § 2 i § 3 kodeksu pracy, zgodnie z którymi rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić w razie nieobecności pracownika w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Jakub Spalik

Jakub Spalik

Specjalizuje się w prawie gospodarczym i handlowym. Doradza małym i średnim przedsiębiorcom. Sporządza umowy cywilnoprawne oraz pisma procesowe dla podmiotów profesjonalnych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane