Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Zawieszenie prawa do emerytury

  zawieszeniu w razie osiągania przychodu w kwocie wyższej niż 130% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia za kwartał kalendarzowy, ostatnio ogłoszonego przez Prezesa Głównego Urzędu (...)

 • Pełnienie dyżuru przez pracownika

  tej sprawy jak również istotbych wyroków sądowych, które dotyczą tej sprawy. Pełnienie dyżurów poza miejscem pracy jest jednym z rodzajów pracy uregulowanym w art. 144 kodeksu (...)

 • Zwrot podatku z zagranicy. Obalamy mity

  legalnie pracować czy uzyskać z niego świadczeń socjalnych. Prawo przewiduje, że za granicą można pracować tylko legalnie. Jednak z systemem podatkowym to nie ma nic wspólnego. (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez drzewo

  ubezpieczenie? Regułą jest odpowiedzialność majątkowa za wyrządzoną szkodę na zasadzie winy. W pewnych sytuacjach stosowane są inne zasady. Przykładowo, za szkodę wyrządzoną przez (...)

 • Bilet miesięczny pracownika a koszty

  Granicznej). Natomiast zwolnienie tego przychodu od podatku nie oznacza, że wydatki te nie mogą zostać uznane za koszty uzyskania przychodu przez pracodawcę. Należy wspomnieć jeszcze (...)

 • Nowe wymagania dla stacji kontroli pojazdów

  pojazdami nie powinna być mniejsza niż:  3,3 m - w przypadku wyposażenia stanowiska kontrolnego w kanał przeglądowy,  4,6 m - w przypadku wyposażenia stanowiska (...)

 • Ustawa o ochronie lokatorów a wynajem prywatny

  to ustawa o ochronie lokatorów nie dotyczy w całym zakresie jedynie tzw. najmu okazjonalnego, a więc najmu w sytuacji, gdy właściciel przejściowo nie korzysta z (...)

 • Nagroda jubileuszowa dla poborcy podatkowego

  wynikających z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy, a otrzymany wynik dzieli się przez 12.Kwotę nagrody ustala się z uwzględnieniem wynagrodzenia (...)

 • W sprawie zmiany sposobu wypłaty świadczeń rodzinnych mieszkańcom Stalowej Woli

  uprawnione do świadczeń rodzinnych mają korzystać ze środków finansowych wypłacanych w ramach tych świadczeń. W związku z powyższym, świadczeniobiorcy wzywani byli (...)

 • Wynagrodzenie syndyka

  stanowią przepisy w/w ustawy. Wysokość wynagrodzenia setOstatni( '7' ); nie może przekroczyć wartości 5% funduszów masy upadłości. Jeżeli wartość 5% funduszów masy upadłości (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane