Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Fakt wreszcie przeprosi za swoje kłamstwa

  Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie przez opublikowanie materiału prasowego w dzienniku Fakt zatytułowanego "Luksusy Prezes ZUS" (z dnia 22.01.2007 (...)

 • Komentarz do informacji GUS o rynku pracy

  poszukujących pracy zwłaszcza, że przeciętny czas poszukiwania pracy wzrósł o blisko miesiąc (do 13,1 miesięcy). Niezbędne w związku z tym jest przeorganizowanie funkcjonowania (...)

 • Obowiązek naprawienia szkody a ubezpieczenie OC

  . 46 § 1 k.k. w zw. z art. 39 pkt 5 k.k., może domagać się od  ubezpieczyciela, z którym łączy go umowa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Zajęcie rachunku spółki cywilnej-kolizja przepisów

  nie wziął również pod uwagę zapisów w umowie spółki dotyczących udziału w zyskach. Czy w stosunku do Śródków zgromadzonych na rachunku wspólnym wspólników spółki cywilnej (...)

 • Zmiana filozofii karania. Nowelizacja Kodeksu karnego

  związku z zaburzeniem osobowości o takim charakterze lub nasileniu, że sprzyja ono popełnianiu czynów łączących się z przemocą lub groźbą jej użycia, w razie skazania za (...)

 • Odporność przede wszystkim

  adwokatami, doradcami podatkowymi, brokerami ubezpieczeniowymi, rzecznikami patentowymi, radcami prawnymi, nie mówiąc już o pracy w instytucjach wymiaru sprawiedliwości. Potrzebni są wszędzie (...)

 • Nienależyte wykonanie usługi dentystycznej

  usuwanie nie było wykonane profesjonalnie. Mało tego- rozerwano mi dziąsło i nie zszyto. Do kogo mam się zwrócić, jak żądać odszkodowania za to wszystko? Jeżeli rzeczywiście lekarz (...)

 • Jak dochodzić roszczeń, gdy zamawiający odmawia współpracy - opinia prawna

  639 k.c., opierając swoje żądanie na uznaniu iż mamy do czynienia z umowa o dzieło, która nie może być dokończona w związku z przeszkodami dotyczącymi zleceniodawcy.  Tym (...)

 • Zajęcie wynagrodzenia przez komornika

  , nagrody i premie przysługujące dłużnikowi za okres jego zatrudnienia, jak również związany ze stosunkiem pracy zysk lub udział we wszelkich funduszach pozostających w związku ze (...)

 • Kolejność zaspokajania roszczeń z obligacji

  upadłości należności ze stosunku pracy, należności rolników z tytułu umów o dostarczenie produktów z własnego gospodarstwa rolnego, należności (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane