Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Tego żądaj od pracodawcy podczas mrozów

  -prawnik.pl Aleksandra Zagajewska, rzeczniczka Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Inspektorat z Warszawy odebrał już kilkanaście telefonów od pracowników (...)

 • Zakaz dyskryminacji ze względu na przynależność państwową w UE

  zastosowanie również w zakresie np. równouprawnienia w dostępie do pracy w prywatnym banku.  Art. 12 TWE spełnia więc wymogi bezpośredniej skuteczności w (...)

 • Wycofać pozew przeciwko pracodawcy - opinia prawna

  uwagę na przepis art. 469 k.p.c., który znajduje zastosowanie wyłącznie w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych zgodnie z którym: Sąd uzna zawarcie ugody, (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odstąpienie od umowy o dzieło

  jest konieczna jednoczesna zapłaty wynagrodzenia (tak wyrok SN z 26 stycznia 2001 r., II CKN 365/2000, OSNC 2001, nr 10, poz. 154). W przypadku, gdy wykonawca nie dostarczał, nie (...)

 • Zwolnienia radnego na sesję rady gminy

  wynagrodzenia od macierzystego zakładu pracy za czas nieobecności w pracy z powodu udziału w posiedzeniach tejże rady (tak też Sąd Najwyższy w Uchwale z (...)

 • Nadzór kierowniczy i odpowiedzialność za jego brak

  stanowisku kierowniczym za brak tzw. nadzoru kierowniczego za zdarzenia mające miejsce podczas jego dnia wolnego? Jeżeli w zakładzie nie ma powołanej służby bezpieczeństwa pracy, (...)

 • 2 maja dniem wolnym

  ustawowo wolne od pracy, a między nimi jest dzień roboczy to jest to również dzień wolny? Dni wolne od pracy są wymienione w ustawie z dnia 18 stycznia 1951 r. o dniach wolnych (...)

 • Grill, piwo i papieros. Gdzie nie wolno?

  bliższej niż 100 metrów od lasu. Natomiast w przypadku balkonów i osiedlowych trawników należy sprawdzić, czy zakaz grillowania nie został wpisany do (...)

 • Darowizna nieruchomości dla syna

  za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia albo z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; nie dotyczy to jednak renty należnej poszkodowanemu małżonkowi (...)

 • Zakaz konkurencji po ustaniu stosunku pracy

  zatrudnienia, nie ma postanowienia dotyczącego możliwości jej wypowiedzenia bądź odstąpienia, a strony pozostają w tej kwestii w sporze? Należy podkreślić, iż umowa o zakazie konkurencji (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane