Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Big Brother dla kandydatów

  osiągania celów związanych z wykonywaną pracą, obowiązkowość i odpowiedzialność, kreatywność i entuzjazm w wykonywaniu pracy, umiejętność kontaktów z klientami, umiejętność (...)

 • Nieudzielenie absolutorium prezesowi spółdzielni

  Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 7 września 2000 r. sygn. akt I PKN 101/00, w którym stwierdził, że rozwiązanie przez radę nadzorczą spółdzielni stosunku organizacyjnego wskutek odwołania (...)

 • Pracownik na L4 a rozwiązanie umowy o pracę

  zawierają przepisy art. 53 § 2 i § 3 kodeksu pracy, zgodnie z którymi rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie może nastąpić w razie nieobecności pracownika w (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z zus za zlamanie nogi nie w pracy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odmowa zatwierdzenia delegacji

  przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej poza granicami kraju (Dz. U. 2002 r. Nr 236, poz. 1991 ze zm.). Zgodnie (...)

 • Alimenty od ojca przybywającego za granicą

  uzyskanie przez matkę alimentów jeśli ojciec jest studentem i nie ma wcale dochodów, bądź ma, ale nie z legalnego źródła. Czy sąd może zobligować go do pracy? Sytuacja jest (...)

 • Jak założyć swoją firmę w krajach Unii Europejskiej?

  z jej ustanowieniem załatwiane są w trybie i na zasadach przewidzianych w prawie krajowym. Informacje szczegółowe dotyczące prowadzenia działalności w danym kraju można odnaleźć (...)

 • Udzielenie pracownikowi nagany

  pracowniczego i po upływie 3 miesięcy od dopuszczenia się tego naruszenia. Kara może być zastosowana tylko po uprzednim wysłuchaniu pracownika. Jeżeli z powodu nieobecności w zakładzie pracy (...)

 • Ustalenie składu majątku wspólnego i udziałów

  sił i możliwości zarobkowych (tak w postanowieniu SN z dnia 26 listopada 1973 r.) Przy ocenie, w jakim stopniu każde z małżonków przyczyniło się do powstania majątku wspólnego, (...)

 • Kto podlega (i co z tego ma) ubezpieczeniu zdrowotnemu obowiązkowo?

  przedstawiony nie później niż w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia udzielania świadczenia opieki zdrowotnej, o ile chory nadal przebywa w szpitalu, lub w terminie 7 dni od dnia (...)

 • Pomniejszenie odpisów i rezygnacja z ZFŚS

  nie będzie tworzony. U pracodawców określonych w art. 3 ust. 1, których pracownicy nie są objęci układem zbiorowym pracy, postanowienia w sprawach, o których mowa w (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Katarzyna Tomczak

Katarzyna Tomczak

Specjalizuje się w prawie rodzinnym - pomaga w egzekucji alimentów, doradza podczas rozwodów i przy podziale majątku. Prowadzi sprawy spadkowe. Sporządza także opinie z zakresu prawa mieszkaniowego.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane