Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda z zalania a wyposażenie

  W naszej firmie nastąpiło zalanie z powodu pęknięcia rury. Dostaliśmy odszkodowanie z PZU za wykładzinę plus farbę na ścianę. Uszkodzeniu uległo jednak kilka urządzeń od (...)

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  . Możliwą jest więc również sytuacja, że szkoda z powodu niemożności korzystania z środka transportu nie wystąpi. Jak jednak wynika z pisma PZU, załączonego do opisu stanu (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC

  zostały podpisane na miejscu z wszystkimi danymi sprawcy oraz z dokumentacją zdjęciową. Na jakiej podstawie mogą poddawać to w wątpliwość? Zgodnie z § 25 Rozporzadzenia w sprawie (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie z pzu

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z pzu, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie od ubezpieczyciela

  odszkodowania, jest natomiast w pełni uzasadnione żądanie przez każdego z małżonków wypłaty wraz z odszkodowanie odsetek ustawowych za opóźnienie. Inną kwestią jest to, iż ubezpieczyciel (...)

 • Renta socjalna a renta cywilna

  zawieram z PZU? Renta, którą będzie pani otrzymywać od PZU jest rentą, o której mówi art. 444 kodeksu cywilnego. Na jego podstawie poszkodowany, który utracił całkowicie lub częściowo (...)

 • Rozwiązanie umowy a obowiązek zapłaty składki

  miałem kolizję z mojej winy. Zakład ubezpieczeń wypłacił odszkodowanie. Rozbity pojazd sprzedałem po odebraniu odszkodowania. Minął rok a PZU wzywa mnie do zapłaty zaleglych 3 rat (...)

 • Wspólność majątkowa a odszkodowanie z AC

  , całą sprawę pilotuje mąż, jednakże ja złożyłam w pzu prośbę o przelanie jako współwłaściciel samochodu połowy kwoty na moje konto. Czy jest to prawda, że pzu nie ma obowiązku wypłacić (...)

 • Umowy ubezpieczenia z niedozwoloną klauzulą

  milionach umów, jakie PZU podpisało z konsumentami. Powszechny Zakład Ubezpieczeń może dowołać się od decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.Dariusz Madejski, e-prawnik.pl (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy

  Ponieważ miałam kolizję drogową nie z mojej winy, na czas naprawy samochodu wynajęłam z serwisu samochód zastępczy. Przy rozliczaniu okazało się, że PZU zamierza zapłacić jedynie (...)

 • Odszkodowanie z OC lub Autocasco

  rozliczana z OC sprawcy, który także jest ubezpieczony w PZU. Obecnie czekam na wycenę szkody przez biegłego z PZU, który już auto oglądał i wstępnie stwierdził, że prawdopodobnie (...)

 • Zalanie towaru handlowego a likwidacja szkody

  , jeżeli taką nową rzecz mógł nabyć lub nabył za cenę obejmującą podatek VAT. Z powyższego jednoznacznie wynika, że jeśli przy zakupie rzeczy (towaru) podatnik miał prawo do odliczenia (...)

 • Cesja ubezpieczenia

  załatwieniu formalności w PZU 22.10.03r. bank wyraził zgodę na wypłatę odszkodowania z OC sprawcy wypadku przez PZU. Następnie w dniu 3.11.03r. cofnął zgodę, wysyłając pismo do (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC

  Uczestniczyłem w kolizji drogowej, w której został uszkodzony mój samochód nie z mojej winy. W chwili obecnej PZU prowadzi likwidację szkody z ubezpieczenia OC. Czy na czas naprawy samochodu (...)

 • Odszkodowanie za wypadek śmiertelny

  było AC, to nie byłoby sprawy, bo odszkodowanie zostałoby wypłacone. Ale przecież kierowca transita nie spowodował wypadku i nie ma w tym jego winy. Co zrobić, żeby uzyskać odszkodowanie? (...)

 • Mienie zajęte przez komornika i prokuratora jednocześnie? – opinia prawna

  . samochodu nie może Pani skutecznie tą rzeczą rozporządzić, np. nie może Pani jej sprzedać lub darować komuś, gdyż takie rozporządzenie będzie – zgodnie z art. 295 § 2 kpk z (...)

 • Cesja odszkodowania

  Skradziono nam auto, które było ubezpieczone AC obydwoje z mężem jesteśmy współwłaścicielami tegoż samochodu. Jesteśmy w trakcie rozwodu i mąż wystąpił do PZU o ulokowanie należności (...)

 • Opodatkowanie pieniędzy z polisy ubezpieczeniowej

  związanych z funduszami kapitałowymi. W związku z tym, iż otrzymane przez Panią odszkodowanie nie zostało wyłączone spod zwolnienia, należy uznać, iż nie podlega ono opodatkowaniu. (...)

 • Sposób ustalenia wysokości odszkodowania

  Chciałbym poznać kryteria ustalania wysokości odszkodowania z OC sprawcy wypadku drogowego przez PZU. Czy istnieje jakaś konkretna stawka? Czy podlega to negocjacji z poszkodowanym? Nie (...)

 • Wypoczynek z Kartą Dużej Rodziny

  w Grupie PZU Grupa PZU proponuje rodzinom atrakcyjne zniżki na produkty ubezpieczeniowe oferowane przez należące do niej spółki. PZU SA zapewnia 10% zniżki na nowe ubezpieczenie (...)

 • Przedawnienie roszczenia regresowego

  zawarte stwierdzenie, że zatrzymałem się i dopiero później odjechałem kierowany obawą, mogę obalić twierdzenia PZU, że uciekłem? Zgodnie z art. 43 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych (...)

 • Kodeks pracy

  , gdy rozwiązano umowę o pracę z pracownikiem-ojcem wychowującym dziecko w okresie korzystania z urlopu macierzyńskiego albo gdy rozwiązanie umowy o pracę podlega ograniczeniu z mocy (...)

 • Ustawa o gospodarce nieruchomościami (art. 92 - 148b)

  należy określić:   1) nieruchomość z podaniem oznaczeń z księgi wieczystej lub zbioru dokumentów oraz z katastru nieruchomości;   2) cel (...)

 • Obowiązki zakładu ubezpieczeń - likwidacja szkody

  za szkody z tyt. tej polisy (gdyż odpowiedzialność PZU wg ogóln. warunków ubezp. powstaje dnia następnego po opłaceniu składki) i w związku z powyższym poinformował poszkodowanego, (...)

 • Ubezpieczenie domu bez prawa własności

  umowa ubezpieczenia domu. Decydujące są tu umowa oraz ogólne warunki umów stosowane przez dany zakład ubezpieczeń. Sąd Najwyższy w 2005r. orzekł, iż jeżeli ani z treści polisy ubezpieczeniowej, (...)

 • Czy dostanę odszkodowanie za wywłaszczenie?

  odszkodowanie zostanie następnie uchylona lub zostanie stwierdzona jej nieważność, osoba, której wypłacono odszkodowanie lub jej spadkobierca zobowiązany jest do jego zwrotu. Pamiętaj, (...)

Zobacz więcej

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • POLISA POSAGOWA PZU

  Poszukuję osób,które złożyły do sądu pozwy o wypłacenie należności z tytułu"polisa posagowa".Odwoływałam sie do PZU,ale bezskutecznie,dlatego (...)

 • Kiedy i od kogo odszkodowanie?.I jeszcze kilka pytań!

  Witam, Poszukuje odpowiedzi na kilka bardzo ważnych pytań. W dniu 20/06/2006, w miejscu mojej pracy miał miejsce napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego (...)

 • Wypadek na chodniku

  Miałam wypadek na chodniku w centrum miasta, zapadła się pode mną studzienka i złamałąm nogę, pracuję i jestem ubezpieczona w Pzu. Czy domagać (...)

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • Wypadek samochodowy - co mi grozi?

  W wigilię miałem wypadek samochodowy... Padał deszcz i wpadłem w poślizg na zakręcie i uderzyłem czołowo w CC. Mi nic się nie stało, jednak kierowca (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.