Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Szkoda poniesiona w wypadku, czyli jaki samochód zastępczy wypożyczyć - opinia prawna

  . Możliwą jest więc również sytuacja, że szkoda z powodu niemożności korzystania z środka transportu nie wystąpi. Jak jednak wynika z pisma PZU, załączonego do opisu stanu (...)

 • Odpowiedzialność ubezpieczyciela z OC

  Uczestniczyłem w kolizji drogowej, w której został uszkodzony mój samochód nie z mojej winy. W chwili obecnej PZU prowadzi likwidację szkody z ubezpieczenia OC. Czy na czas (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy

  Ponieważ miałam kolizję drogową nie z mojej winy, na czas naprawy samochodu wynajęłam z serwisu samochód zastępczy. Przy rozliczaniu okazało się, że PZU zamierza zapłacić jedynie (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowanie z pzu po kolizji drogowej

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z pzu po kolizji drogowej, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Odszkodowanie za utratę wartości pojazdu

  Zakład ubezpieczeń odmówił wypłaty odszkodowania za utratę wartości pojazdu, wynikającą z faktu uczestniczenia w kolizji drogowej. W uzasadnieniu podał, iż tego typu odszkodowań (...)

 • Co robić wobec odmowy wypłaty odszkodowania?

  ubezpieczenia obowiązkowego na podstawie uznania roszczenia uprawnionego z umowy ubezpieczenia w wyniku własnych ustaleń, zawartej z nim ugody lub prawomocnego orzeczenia sądu. Poszkodowany w (...)

 • Mienie zajęte przez komornika i prokuratora jednocześnie? – opinia prawna

  . samochodu nie może Pani skutecznie tą rzeczą rozporządzić, np. nie może Pani jej sprzedać lub darować komuś, gdyż takie rozporządzenie będzie – zgodnie z art. 295 § 2 kpk z (...)

 • Powody odmowy wypłaty odszkodowania z OC

  wypłaca się w terminie 14 dni od wyjaśnienia tych okoliczności. Termin 30 dni jeszcze nie upłynął, lecz w razie zwłoki z wypłata odszkodowania sprawę nalezy wniseś do sądu - przeciwko PZU. (...)

 • Odszkodowanie za holowanie

  Jestem poszkodowany w kolizji drogowej. Mój samochód był na tyle uszkodzony, że nie mogłem się nim poruszać. W związku z zaistniałą sytuacją byłem zmuszony do holowania mojego samochodu. (...)

 • Likwidacja szkody komunikacyjnej z OC - typowa procedura

  ubezpieczyciel wystąpi o zwrot wypłaconego odszkodowania do towarzystwa sprawcy, a ty nie stracisz zniżek w autocasco). Po uzgodnieniu z ubezpieczycielem sprawcy z jego polisy OC mogą być (...)

 • Ustalenie stopnia winy w spowodowaniu wypadku

  powyższej sytuacji ustalenie stopnia, w jakim dane osoby przyczyniły się do powstania kolizji drogowej, będzie miało na celu ustalenie wysokości odszkodowania, do którego będzie zobowiązany (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane