Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Odpowiedzialność za szkodę budowlaną

  odpowiedzi otrzymałem pismo, z którego wynika, że pozwie mnie do sądu (z podtrzymaniem kwoty 2700zł). Jeśli pozwie mnie, czy mam przypozwać wykonawcę czy kierownika robót, a może (...)

 • Czas likwidacji szkody z OC

  W dniu 16.05.2006 r. została zgłoszona szkoda komunikacyjna z polisy OC sprawcy, wraz z kompletem niezbędnej dokumentacji (łącznie z notatką policji oraz oświadczeniem sprawcy). (...)

 • A jeśli ubezpieczyciel odmawia wypłaty odszkodowania?

  sytuacji, gdy kierujący znajdował się w stanie po użyciu alkoholu, zbiegł z miejsca zdarzenia lub wszedł w posiadanie pojazdu za pomocą przestępstwa.     Podstawa prawna: Ustawa z (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie z oc kierownika budowy

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie z oc kierownika budowy, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Szkoda wyrządzona sąsiadowi przez wykonawcę

  : opracowania projektu budowlanego i, stosownie do potrzeb, innych projektów,  objęcia kierownictwa budowy przez kierownika budowy,  opracowania planu bezpieczeństwa i ochrony (...)

 • Odwołanie od decyzji

  niekorzystnej jest jakiś termin do wystąpienia na drogę sądową? Jeśli zakład odmawia wypłaty odszkodowania lub wypłaca odszkodowanie zaniżone, a poszkodowany nie zgadza się z taką decyzją, (...)

 • Odszkodowanie za potrącenie zwierzęcia

  być jednak związana z ruchem tego pojazdu i powstać w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej. W związku z tym jeżeli pojazd był ubezpieczony będzie Pani mogła żądać odszkodowania bezpośrednio (...)

 • Odszkodowanie za samochód zastępczy

  Ponieważ miałam kolizję drogową nie z mojej winy, na czas naprawy samochodu wynajęłam z serwisu samochód zastępczy. Przy rozliczaniu okazało się, że PZU zamierza zapłacić jedynie za 3 (...)

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Odszkodowanie

  Jestem zatrudniona w zakladzie pracy na 3/4 etatu.Trzy tygodnie temu w domu złamałam rękę.Czy po zakończeniu L-4 mogę ubiegać sie o jakieś odszkodowanie?I (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane