Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Wypowiedzenie umowy najmu i eksmisja - opinia prawna

  zajmujące lokal bez tytułu prawnego są obowiązane do dnia opróżnienia lokalu co miesiąc uiszczać odszkodowanie.  Z zastrzeżeniem ust. 3, odszkodowanie, o którym mowa w ust. 1, odpowiada (...)

 • II - KODEKS CYWILNY - Własność i inne prawa rzeczowe

  korzystanie z rzeczy i nie jest odpowiedzialny ani za jej zużycie, ani za jej pogorszenie lub utratę. Nabywa własność pożytków naturalnych, które zostały od rzeczy odłączone (...)

 • Dodatek mieszkaniowy - Jak uzyskać, komu przysługuje i ile wynosi dodatek mieszkaniowy

  nieruchomości, opłat za wieczyste użytkowanie gruntów, opłat za gaz przewodowy, energię elektryczną, dostarczane do lokalu mieszkalnego (domu jednorodzinnego) na cele bytowe. Wydatki (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie od wlasciciela mieszkania za zatrucie czadem

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie od wlasciciela mieszkania za zatrucie czadem, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Ochrona lokatorów i podwyżki czynszów od nowego roku

  opłat niezależnych od właściciela. Według nowych przepisów, podwyższanie czynszu albo innych opłat za używanie lokalu, z wyjątkiem opłat niezależnych od właściciela, nie (...)

 • Kodeks cywilny

  terytorialnego albo przez notariusza - od daty wzmianki. § 3. W razie śmierci jednej z osób podpisanych na dokumencie datę złożenia przez tę osobę podpisu na dokumencie uważa się za pewną (...)

 • Odszkodowanie od sprawcy wypadku

  ;prowadzący na własny rachunek przedsiębiorstwo lub zakład wprawiany w ruch za pomocą sił przyrody (pary, gazu, elektryczności, paliw płynnych itp.) ponosi odpowiedzialność za szkodę na (...)

 • Odszkodowanie i zadośćuczynienie

  grudnia 2007 r., sygn. I CSK 384/2007). Odszkodowanie miałoby zatem na celu pokrycie kosztów wyłożonych na leczenie dzieci. Poza odszkodowaniem sąd na żądanie pokrzywdzonego może zasądzić (...)

 • Ubezpieczenie mieszkania - zabezpieczyć się na wszelki wypadek

  nie zapominaj o ubezpieczeniu substancji mieszkania, czyli "murów", od skutków zdarzeń losowych, Ubezpieczając mieszkanie i oczekując przejęcia odpowiedzialności za szkody (...)

 • Twoje mieszkanie w Towarzystwie Budownictwa Społecznego (TBS)

  odpowiedzialny za wszelkie remonty, kto będzie za nie płacił, czy TBS zwróci pieniądze, gdy mimo partycypacji w kosztach nie otrzymałeś mieszkania i czy twoi najbliżsi wstąpią (...)

 • Zmiany w ochronie praw lokatorów?

  przepisów, podwyższanie czynszu albo innych opłat za używanie lokalu, z wyjątkiem opłat niezależnych od właściciela, nie może być dokonywane częściej niż co 6 miesięcy. Termin ten będzie (...)

 • Ustawa o podatku od spadków i darowizn

  świadczeń. Naczelnik urzędu skarbowego może jednak za zgodą podatnika przyjąć za podstawę opodatkowania prawdopodobną wartość świadczeń powtarzających się za cały czas trwania (...)

 • VII - KODEKS CYWILNY - Zobowiązania część szczegółowa (art. 835 - art. 921[16])

  wykonało kilka osób wspólnie, w razie sporu sąd odpowiednio podzieli nagrodę. Art. 921. § 1. Publiczne przyrzeczenie nagrody za najlepsze dzieło lub za najlepszą czynność (...)

 • Jak zawrzeć umowę z deweloperem?

  Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał pięcioprocentową karę umowną w przypadku odstąpienia od umowy za wygórowaną, jeżeli umowa nie przewidywała żadnej kary za odstąpienie (...)

 • Karta Nauczyciela

  projektu oceny dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu. 6. Ocenę dorobku zawodowego nauczyciela za okres stażu ustala, w terminie nie dłuższym niż 21 dni od dnia złożenia (...)

 • Kodeks postępowania karnego

  kieruje przewodniczący, a jeżeli co do porządku i sposobu narady oraz głosowania podniesione zostaną wątpliwości, rozstrzyga je skład orzekający. § 2. Po naradzie przewodniczący zbiera głosy poczynając (...)

 • Testament najprostszym sposobem przekazania majątku - opinia prawna

  wartości 9 660 - 7%, od wartości (9 660-19 320) -676 zł 20 gr. i 9% od nadwyżki ponad 9 660 zł, od wartości 19 320 -1 545 zł 60 gr. i 12% od nadwyżki ponad 19 320 zł. Poboru (...)

 • Wady mieszkania a obowiązek płacenia czynszu

  mieszkania w okresie naprawy komina (cztery miesiące) wystąpił mój ojciec o nie pobieranie czynszu za ten okres. Była odmowa. W listopadzie br. czujka ponownie zawyła. Wezwana straż określiła (...)

 • Szkoda z powodu zatrucia przeterminowanym towarem

  . Podstawą odpowiedzialności będzie w tym przypadku art. 415 kodeksu cywilnego. czyn niedozwolony, zadośćuczynienie, zatrucie, szkoda, naprawienie szkody, odszkodowanie

 • Odszkodowanie od gminy za brak lokalu socjalnego

  odszkodowaniem odpowiadającym wysokości czynszu, jaki właściciel mógłby otrzymać z tytułu najmu lokalu (jeżeli odszkodowanie nie pokrywa poniesionych strat, właściciel może żądać od (...)

 • Chcesz kupić, sprzedać, wynająć mieszkanie przez pośrednika? Na co uważać?

  odsetki - nie wyższe od ustawowych. Upewnij się co do ceny Masz prawo wiedzieć, ile zapłacisz za mieszkanie i poznać wszystkie dodatkowe koszty. Także wysokość prowizji agencji powinna być (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów - krótki komentarz

  domowemu, czyniąc uciążliwym korzystanie z innych lokali; jest w zwłoce z zapłatą czynszu lub innych opłat za używanie lokalu co najmniej za trzy pełne okresy płatności pomimo uprzedzenia (...)

 • Nabycie mieszkania z lokatorem - opinia prawna

  do wad prawnych:odstąpienie od umowy wiążące się ze zwrotem ceny obniżenie ceny wymiana rzeczy na wolną od wad naprawa Z tym, że kupujący nie może od umowy odstąpić, jeżeli sprzedawca (...)

 • Na czym polega rola pośrednika przy zakupie mieszkania?

  terminie 7 dni od daty wydania oferty lub okazania nieruchomości o jej przyjęciu bądź odrzuceniu.  Pośrednik może dochodzić od Zamawiającego odszkodowania za poniesioną szkodę (...)

 • Wartość przedmiotu sporu o odszkodowanie

  socjalnego, i wstrzyma wykonanie opróżnienia lokalu do czasu dostarczenia im takiego lokalu, należy się od lokatorów odszkodowanie w wysokości czynszu albo innych opłat za używanie (...)

 • Odszkodowanie uzupełniające a opłaty za media

  żądać od lokatora odszkodowania uzupełniającego. Przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów odróżniają czynsz od opłat niezależnych od właściciela. Np. podwyższanie czynszu lub (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • zadlużone mieszkanie ojca

  Witam. Pisze w takiej sprawie iz, w 2008 roku wymeldowalam sie od ojca. W styczniu 2014 roku dopiero przyszło mi pismo od komornika, jestem obciążona (...)

 • Odszkodowanie

  Jestem zatrudniona w zakladzie pracy na 3/4 etatu.Trzy tygodnie temu w domu złamałam rękę.Czy po zakończeniu L-4 mogę ubiegać sie o jakieś odszkodowanie?I (...)

 • Ochrona sklepowa

  Pare dni mialam przykry incydent z ochroniarzami sklepowymi. Jakie uprawnienie maja ochroniarze zatrudnieni w sklepie? Czy moga uzyc sily ? (Cala) Ochroniarze (...)

 • czy właściciel miał prawo kazać podpisać mi taką umowę??

  Witam Państwa, przeprowadzam się teraz do innego miasta i poszukiwałem mieszkania. W końcu udało mi się znaleźć odpowiednie i podpisałem z właścicielem (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane