Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Co robić wobec odmowy wypłaty odszkodowania?

  odwołania się od tej decyzji? Jakie są szanse na korzystne orzeczenie (mam jednego świadka, kierowca BMW dwóch)? Zakładając, że pytający otrzymał decyzję o odmowie wypłaty odszkodowania od (...)

 • Podatkowe rozliczenie odszkodowania AC samochodu

  podatku dochodowego. W świetle uregulowania zawartego w art. 15 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, za koszty uzyskania przychodu uważa się koszty poniesione w celu osiągnięcia

 • Wyniki górnictwa węgla kamiennego w I kw. br.

  kwiecień będzie niższe od ilości zakontraktowanych. Analiza prognozowanego trendu wskazała, że założenia w zakresie planowanych ilości sprzedaży jak i uzyskiwanych cen znacząco odbiegają (...)

 • Porada prawna na temat odszkodowanie od energetyki za uszkodzony sprzęt

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowanie od energetyki za uszkodzony sprzęt, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Za uszkodzony bagaż żądaj pieniędzy

  ciągu 21 dni jeżeli bagaż się zagubił lub przybył z opóźnieniem. Dariusz Madejski, e-prawnik.pl bagaż, odszkodowanie, reklamacja, przewoźnik, linie lotnicze, samolot

 • Umowa o zakazie konkurencji jako skuteczna ochrona "know how" pracodawcy - opinia prawna

  a pracodawcą. Zgodnie z nią, pracownik przyjmuje na siebie zobowiązanie do powstrzymania się od prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy, a także od świadczenia pracy w ramach (...)

 • Odstąpienie od umowy zawartej na odległość

  odstąpić od umowy za zapłatą oznaczonej sumy (odstępne). W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, (...)

 • Odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu

  odszkodowania poprzez pomniejszenie wartości pojazdu w stanie przed uszkodzeniem - o wartość pojazdu (wrak, pozostałości) w stanie uszkodzonym,tj. po wypadku. odszkodowanie, ubezpieczenie, obowiązkowe, (...)

 • Wadliwa naprawa samochodu

  staranności, przy czym w wypadku przedsiębiorców miarę należytej staranności wyznacza się z uwzględnieniem zawodowego charakteru jego działalności (co oznacza, że wymaga się od niego większej (...)

 • Odszkodowanie od komornika

  jej terminie zawiadomiona, w innych wypadkach - od daty zawiadomienia strony o dokonaniu czynności, w braku zawiadomienia - od daty dowiedzenia się o niej, a w wypadku zaniechania - od daty, (...)

 • Co składa się na majątek osobisty małżonka, który nie podlega podziałowi po ustaniu wspólności majątkowej?

  przedmiotów majątkowych  nabytych w zamian za inne składniki majątku osobistego (tzw. surogacja). Jeśli przepis szczególny nie stanowi inaczej, to wszystkie składniki nabyte w zamian (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • ODSZKODOWANIE za słup / linia energetyczna na działce

  Wysokie ODSZKODOWANIA (do 10 lat wstecz) za bezumowne korzystanie z mienia, czyli zajęcia terenu pod sieci energetyczne (np. przewody biegnące nad Twoją (...)

 • Nielegalny wynajem mieszkania, a meldunek...

  Witam! Poszukuję pilnie informacji na następujący temat. Wynajmowałem mieszkanie - jak się okazało właścicielka nie odprowadzała za nie podatku (...)

 • WARTA zaniża wypłatę odszkodowanie z OC

  2 tygodnie temu miałem wypdek. Zostałem uderzony przez samochód. Sprawca jest ubezpieczonu w Warcie. Tam też zgłosiłem szkodę. Przedstawiono mi (...)

 • uszkodzony sprzęt

  witam Mam problem złożyłam na gwarancji mój komputer, został od uszkodzony podczas transportu i co moge zrobić?Nikt mi nie chce powiedzieć kto za (...)

 • gwarancja

  Mam taki problem... wczoraj kupiłam dvd w tesco i nie działa:/ karta gwarancyjna nie została jeszcze podbita poniewaz dostałam 5 dni na sprawdzenie (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane