Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ordynacja podatkowa (art. 21 - 119)

  zaległości podatkowe z tytułu podatków stanowiących dochody ich budżetów. § 2. Przeniesienie następuje na wniosek podatnika: 1) w przypadku, o którym mowa w § 1 pkt 1, (...)

 • ZUS zapłaci więcej za wypadek

  odszkodowania. Pracownik ma prawo wniesienia odwołania od decyzji ZUS. Od 1 kwietnia wysokości tych odszkodowań wynoszą:589 zł za każdy procent stałego lub długotrwałego (...)

 • Prawo upadłościowe i naprawcze (art. 1-184)

  ust. 1. Art. 22. 1. Wniosek o ogłoszenie upadłości powinien zawierać: 1) imię i nazwisko dłużnika, jego nazwę albo firmę, miejsce zamieszkania albo siedzibę, a (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowania zus stawka za 1 procent

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowania zus stawka za 1 procent, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Emerytura z OFE czy tylko z ZUS? Jaka jest procedura?

  , możemy zdecydować: albo jej 100 procent ma być przekazywana do ZUS albo 85 procent do ZUS i 15 procent do OFE. Osoby, które chcą, aby część ich składki emerytalnej trafiała (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS o przeliczeniu emerytury - nieprawidłowa kwota bazowa

  prawa pracy o: 1)nawiązanie umowy o pracę, uznanie wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, przywrócenie do pracy lub ustalenie sposobu ustania stosunku pracy - 60 zł; 2)wynagrodzenie (...)

 • Co zmieni się w prawie w 2011 roku?

  wprowadzona na czas nieokreślony stawka 5-procentowa. Obejmie ona m.in. książki (dotychczas stawka 0 procent), nabiał i chleb (dotychczas stawka 7 procent) czy warzywa i owoce (...)

 • Kodeks spółek handlowych (388-458)

  określonym w art. 362 § 1 pkt 8, 7) zawarcie umowy, o której mowa w art. 7. Art. 394. § 1. Umowy o nabycie dla spółki jakiegokolwiek mienia, za cenę przewyższającą (...)

 • Tyle wyniosą obciążenia podatkowe w 2014 r.

  się ok. 34 zł VAT-u. Rocznie jest więc ok. 415 zł. Zdrowie i edukacja Wydatki na edukację to opłaty za naukę w szkołach publicznych, prywatnych, społecznych oraz opłaty za przedszkole. (...)

 • Ustawa o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego

  stosunku prawnego naprawiony lokal. Czynsz za lokal zamienny, bez względu na jego wyposażenie techniczne, nie może być wyższy niż czynsz za lokal dotychczasowy.   Art. 11. 1. Jeżeli (...)

 • Najważniejsze zmiany w prawie w Nowym Roku

  . Płaca minimalna i zasiłki idą w górę Od 1 stycznia wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę wyniesie 1 317 złotych, czyli o 41 złotych więcej niż w roku ubiegłym. Jednocześnie (...)

Zobacz więcej

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane