Logowanie

Rejestracja

Poprzez założenie konta Użytkownika w serwisie e-prawnik.pl wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu wykonania zobowiązań oraz w celach marketingowych przez Legalsupport sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie przy ul. Karmelickiej 66, kod poczt. 31-128, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla Krakowa Śródmieścia w Krakowie, NIP 676-21-64-973, kapitał zakładowy 133 000 zł, zgodnie z ustawą z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
Równocześnie akceptuję regulamin serwisu e-Prawnik.pl

Wyszukiwarka e-prawnik.pl

 • Ubezpieczenie społeczne pracowników - podstawa wymiaru składki

  emeryturę lub rentę, odprawy, odszkodowania i rekompensaty wypłacane pracownikom z tytułu wygaśnięcia lub rozwiązania stosunku pracy, w tym z tytułu rozwiązania stosunku pracy z (...)

 • Odwołanie od decyzji ZUS

  . Ostatnia to usztywnienie stawu - z Funduszu, ale też bez gwarancji powodzenia z uwagi na znaczne odwapnienia kości. Nikt z lekarzy nie chce podjąć jednoznacznej decyzji w sprawie dalszego (...)

 • Renta alimentacyjna z OC sprawcy

  obowiązku alimentacyjnego. Należy jednak zauważyć, że jeśli poszkodowani pobierają rentę rodzinną z ZUS, to o tę kwoty należy pomniejszyć ewentualną rentę alimentacyjną – renta (...)

 • Opinia prawna na temat odszkodowania z zus cennik

  Nie szukaj dłużej informacji na temat odszkodowania z zus cennik, zapytaj naszego prawnika, a otrzymasz wycenę Twojego problemu w ciągu godziny. Opinie prawne od 40 zł, profesjonalnie, błyskawicznie, anonimowo

 • Wypadek przy pracy a niezdolność do pracy

  pracy, lekarz wystawia dodatkowo odpowiednie zaświadczenie stwierdzające ten fakt.Jeżeli niezdolność do pracy wynika z późniejszych następstw, które zaistniały w stanie zdrowia w związku (...)

 • Pytanie z zakresu prawa pracy

  własnych środków wynagrodzenie chorobowe. Po tym okresie wynagrodzenie zmienia się w zasiłek chorobowy, który finansowany jest w całości przez ZUS. Wynagrodzenie chorobowe oraz zasiłek

 • Obowiązek ubezpieczenia społecznego pracowników

  taką zawarła z pracodawcą, z którym pozostaje w stosunku pracy, lub jeżeli w ramach takiej umowy wykonuje pracę na rzecz pracodawcy, z którym pozostaje w stosunku pracy. W przypadku (...)

 • Zaległości w opłaceniu składek ZUS

  roszczeń z tytułu nieopłacenia składek emerytalnych, w części przypadających na pracodawcę i na pracownika - de facto potrącanych z wynagrodzenia, a nieodprowadzonych do ZUS, to jakie (...)

 • Zerwanie umowy o współpracę a szkoda

  , gdyż ze stanu faktycznego nie wynika, iż spółka jest Panu winna jeszcze "jakieś pieniądze". Rozumiemy, iż żąda Pan swoistej rekompensaty od spółki, która zerwała z Panem umowę, a to z (...)

 • Zasiłek pogrzebowy nie pomniejsza odszkodowania

  poszkodowany przemawia za kumulacją, a przeciwko kompensacji świadczeń.Orzecznictwo SN odnośnie tego, czy na poczet odszkodowania z art. 446 § 1 k.c. powinno się zaliczać świadczenia (...)

 • Opóźnienia w wypłacie odszkodowania z NW

  . Trudno określić, jak długo pozostanie w szpitalu, jak długo będzie trwała jego rehabilitacja i jaki będzie jej efekt. Każdy z ubezpieczycieli odmawia wypłaty zaliczki na poczet odszkodowania, (...)

< >

Ostatnio szukane:

Najczęściej szukane:

Nasi eksperci

Michał Włodarczyk

Michał Włodarczyk

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuje się także prawem oświatowym. W praktyce doradza w zakresie organizacji pozarządowych.

Porady prawne online »

Szukaj na Forum

 • Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

  Tydzień temu miałem wypadek przy pracy. Rana cięta podczas pracy fizycznej, wezwano ambulans i miałem szytego kciuka lewej ręki. Lekarz wypisał L4. (...)

 • wypadek przy pracy-czy należy mi się odszkodowanie

  Jakiś czas temu wykonując obowiązki zawodowe spadłam ze schodów i skręciłam nogę w stawie kolanowy. Na razie nie stwierdzono poważnego uszkodzenia (...)

 • Skopiowane zdjęcia z internetu

  Co mzoe mi grozić, jeśli na aukcji internetowej dodałam nie swoje zdjęcia, a własciciel tych zdjęc napisał mi, iz jeśli ich nie usune to skontaktuje (...)

 • Pracodawca przed sądem -praca bez umowy

  Witam.mam znajomą ktyóra prosiła mnie o poszukiwanie informacji na temat możliwości pozwania pracodawcy - pracowała bez umowy i została oskarżona (...)

 • ALIMENTY na żonę ?!

  Jestem w trakcie rozwodu z orzekaniem o winie ze strony męża.. Od pięciu miesięcy jestem osobę bezrobotną bez prawa do zasiłku. Mam zasądzone alimenty (...)


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane